teisipäev, 19. mai 2015

Koolinoorte meistrivõistluse esimene päev

Tänane võistluspäev kulges üsna soodsates ilmastikuoludes - oli kuiv ja peamiselt päikesepaisteline. Aga staadionil oli üsna tugev tuul, mis tegi etteasted mõnel alal üsna keeruliseks. Sellegipoolest tehti täna mõningaid väga häid tulemusi, millest tuleb kindlasti juttu teha.

6-7. klasside tüdrukute arvestuses sündis täna kaks eriti kõrgetasemelist tulemust. Elisa võitis 400 meetri jooksu 1.01,3ga ja Vanessa kaugushüppe 5.05ga. Need tulemused on äärmiselt kõrgetasemelised ja igati vabariiklikul tasemel. Mõlemale tüdrukule oli terve võistluspäev edukas. Elisa saavutas oma teise alavõidu 60 meetri jooksus 8,0ga, lisaks tuli ta kaugushüppes teiseks 4.88ga. Vanessa oli 60 meetri jooksus teine 8,2 sekundiga.

Kaks medalit võitis täna Ramona, kes esmalt tuli kolmandaks 60 meetri jooksus 8,2ga ja seejärel teiseks 400 meetri jooksus 1.04,6ga. 60 meetri jooksu finaali jõudis ka Anett Maria, kes sai eeljooksus ajaks 8,6. Finaalis ta jooks ebaõnnestus, ent aeg 9,1 andis siiski tubli kuuenda koha. Esimesena jäi finaalist välja Merlily-Anett 8,7ga, talle seega seitsmes koht. Merily tegi aga väga hea 400 meetri jooksu, kus ta tuli ajaga 1.05,2 kolmandaks.
Palliviskes võitis medali Anett Maria, kes 49.30ga tuli teiseks! TV10 olümpiastardi normatiiv on vanemate tüdrukute vanuseastmes 45 meetrit, seega peaks esmaspäeval Anett Maria sellega kenasti hakkama saama.

6-7. klasside poiste arvestuses võitis kolm esikohta Henri. 60 meetri jooksu võitis ta 7,3ga, palliviske 64.10ga ja kaugushüppe 5.27ga. Lisaks tuli ta 800 meetri jooksus neljandaks 2.31,9ga, kaotades kolmandale kohale 0,9 sekundit. Kõige raskemalt tuli võit kaugushüppes, kus ta napsas esikoha alles finaali viimasel katsel! Kolmel korral jõudis kolme parema hulka Kristo - 60 meetri jooksus tuli kolmas koht 7,7ga. Hõbemedalid võitis ta kaugushüppes 5.04ga ja 800 meetri jooksus 2.29,7ga.

Kaugushüppes tuli Robin isikliku rekordiga 4.60 viiendaks, Rannar oli 4.44ga seitsmes ja Mikk 4.40ga kaheksas.

8-9. klasside tüdrukute arvestuses võitis kolm medalit Liisbet, kes tuli esikohale 400 meetri jooksus 1.04,9ga ja teiseks kaugushüppes täpselt 5 meetrise hüppega ning 100 meetri jooksus 12,9 sekundiga. Lisaks oli Liisbet neljas kuulitõukes 10.18ga. Kaks medalit võitis Carol, kes oli kolmas nii kaugushüppes 4.82ga kui ka 100 meetri jooksus 13,2ga.
Kaugushüppes oli kuues Anneliis 4.15ga.  100 meetri jooksu finaali jooksis ennast Martina, kes 14,2ga tuli viiendale kohale.

8-9. klasside poiste arvestuses tegi hea võistluse Hans. Kaugushüppes võitis ta esikoha 5.91ga, 100 meetri jooksus teise koha 11,9ga ja 800 meetri jooksus kolmanda koha 2.26,3ga. Kaugushüppes tuli meile kaksikvõit, sest teise koha sai seal Lucas 5.80ga. 100 meetri jooksus tuli meile samuti kaksikvõit, sest esimesena lõpetas finaaljooksu Jakob 11,3ga.

10-12.klasside poiste arvestuses tuli kaugushüppes kolmandaks Madis 6.32ga, Ranel oli viies 5.54ga. 100 meetri jooksus oli Kristjan neljas 11,4ga, Martin viies 11,5ga.

Osad tublid olid juba võistluste lõpuks staadionilt lahkunud, aga kõige vapramad olid kohal ja jäid ka pildile!