laupäev, 30. mai 2015

Elisa imejooks

11.juunil oleks vanema vanuseklassi tüdrukute 600 meetri jooksu kõigi aegade rekord saanud 34 aastaseks. Oleks! Täna otsustas Elisa need rekordnumbrid enda nimele kirjutada.

1981.aasta 11.juunil jooksis Tallinnas Virge Viss (praegu Treiel) vanemate tüdrukute 600 meetri jooksus ajaks 1.38,6. Seda tulemust on 33 aastat üritatud üle joosta, ent edutult. Täna Rakvere staadionil tehti tükike spordiajalugu, sest meie Elisa võitis samas vanuseastmes esikoha ajaga 1.38,20, mis tähistab uut võistlussarja rekordit!

Elisa andis oma heast jooksuvormist märku juba esmaspäeval Pärnu etapil, kui jooksis sisuliselt üksinda välja aja 1.43. Ma teadsin hästi, et Rakveres on tal vastas mitu väga tugevat konkurenti ning seetõttu leppisime enne jooksu kokku ka taktika osa. Meil ei olnud mingit kavatsust grupis istuda ja lõppu oodata. Elisa haaras kohe esimestest meetritest juhtohjad enda kätte. Tema pakutud tempo oli niivõrd tugev, et ainult üks konkurent suutis 200 meetrise jooksu järel talle järele hoida. 300 meetrit enne lõppu tuli konkurent Elisa kõrvale, millepeale vastas Elisa uue kiirendusega. Lõpusirgele tuli ta kindlalt esimesena ning enam seda kohta ta käest ei andnudki. Tänane jooks oli erakordselt kõrgetasemeline, sest teisena lõpetanud Liis Grete Atonen jooksis välja kõigi aegade viienda tulemuse 1.39,06. Vaid korra varem on kaks esimest suutnud joosta ajad alla 1.40. Jooksu tasemest annab aimu ka fakt, et koguni viis esimest tüdrukut jooksid kiiremini kui selle ala võitja aasta tagasi.

Rakvere on meile õnnelik paik, sest 31.mail 2014 jooksis seal Ann Marii välja noorema vanuseastme tüdrukute 600 meetri jooksu kõigi aegade rekordi 1.44,59. Seega kuuluvad mõlema vanuseastme tüdrukute rekordid nüüd meie Elisa ja Ann Marii nimele!

Samas jooksus tegi kaasa ka Ramona, kelle jooks pakkus samuti suurt rõõmu. Senine rekord 1.52,0 oli joostud esmaspäeval Pärnus. Täna tuli tubli rekordiparandus - 1.49,40, mis andis 46 tüdruku hulgas 9.koha.

Põhjust rõõmustamiseks jagus meil täna aga veel. Nooremate poiste palliviskes viskas eelvõistlustel kolme katsega Raimond 49.01, millega pääses viimasena finaali kaheksa hulka. Kohe esimesel finaalkatsel viskas ta aga võimsa isikliku rekordi 55.32, mis tõstis ta hoobilt kolmandale kohale! Nii oli meil taas asja autasustamisele! Isiklik rekord paranes tänasega 7 meetrit ja 40 sentimeetrit!

Täna püstitati veel palju isiklikke rekordeid. Kristo heitis vanemate poiste kettaheites uueks rekordiks 30.12, mis andis 48 võistleja seas 14.koha. Andry heitis uue rekordi nooremate poiste kettaheites - 22.74, mis tähendas 9.kohta ehk esimesena finaalist väljajäämist. Kokku osales 50 kettaheitjat.

Vanemate tüdrukute palliviskes tegi hea võistluse Anett Maria, kes sai kirja 49.05. Finaali pääsust jäi puudu 38 sentimeetrit. Nii tuli 10.koht 59 tüdruku hulgas! 21.kohaga lõpetas Vanessa, kelle parim katse oli 43 meetrit. Väga vapra jooksu tegi noorema vanuseastme 600 meetri jooksus Martha, kes parandas oma isiklikku rekordit enam kui 3 sekundiga! Aeg 2.00,39 andis 50 jooksja seas 14.koha. Eriti rõõmustav on aga fakt, et vaid kaks Marthast täna kiiremini jooksnud tüdrukut on temavanused, kõik teised on aasta vanemad!

Nooremate tüdrukute palliviskes osales 57 tüdrukut ning meie Carlyn sai seal 37 meetriga 13.koha. 60 kaugushüppaja arvestuses sai Carlyn täna 27.koha 3.95ga. Tema kaks esimest hüpet ei õnnestunud kuigi hästi, kolmas katse kandus väga kaugele, paraku astus ta selle üle.

Nooremate poiste 1000 meetri jooksus isiklikke rekordeid ei püstitatud, aga Raimond jooksis sellele väga lähedale - aeg 3.30,75 andis 46 jooksja seas 13.koha. Andry tuli 3.38,19ga 20.kohale. Lisaks viskas Andry palli 43 meetrit, millega ta oli samuti 20.

Vanemate poiste 1000 meetri jooksus sai Kristo ajaks 3.09,82, mis oli tema isiklikust rekordist 1 sekundi jagu kehvem tulemus. Tihedas konkurentsis sai sellega 16.koha. Palliviskes tuli täna leppida 54 meetrise tulemusega.

Tänase etapi erisaade on ETV2 ekraanil eetris juba pühapäeval, 31.mail kell 20.00!!! Saate vaadata kindlasti ka Elisa jooksu!