teisipäev, 18. juuni 2013

Viimastest võistlustest

Läinud nädalavahetusel toimus 2 suurt võistlust, millest ei olegi jõudnud veel juttu teha. Parandan selle vea nüüd ja kohe.

Esimene võistlus toimus reedel ja laupäeval Rakveres, kus toimus TV10 olümpiastardi finaaletapp ehk mitmevõistlus. Pärnumaa etapil täitsid kõik meie kolm tüdrukut normatiivi, milleks oli 3500 punkti. Nii asusidki nendel võistlustel starti nii Vanessa, Elisa kui ka Anett Maria. Nooremate tüdrukute kuuevõistluses asus starti 49 mitmevõistlejat, kellest 47 tegid mitmevõistluse ka lõpuni. Meie tüdrukutele oli tegu esimese kahepäevase mitmevõistlusega üldse.

Ette rutates olgu öeldud, et kõige kõrgemale kohale jõudis Vanessa, kes kogus kuue alaga  3613 punkti, mis andis 17.koha. Olgu siinkohal öeldud, et Pärnumaa etapil kogus Vanessa 3817 punkti. Seekord oli Rakveres aga väga keeruline võistelda, sest puhus väga tugev tuul (jooksudes vastutuul). Anett Maria lõpetas kohe Vanessa järel 18.ndal kohal 3597 punktiga. Anett Maria parandas Pärnumaa etapil tehtud tulemust 24 punktiga. Võistluse jättis kahjuks pooleli Elisa, kes tegi samuti väga tublit mitmevõistlust. Katkestamine tuli alles viimase ala eel, kui tervislik seisund ei võimaldanud tal 600 meetri jooksu starti minna. Viie alaga kogus Elisa kokku 3007 punkti. Lisades siia juurde Pärnumaa etapil joostud 600 meetri aja ja selle eest saadavad punktid, oleks Elisa punktisumma tulnud 3700 piiri juurde.

Tüdrukud olid aga väga tublid, sest võistlesid ilma treenerita, kes ei saanud võistluspaigas neil päevil viibida. Kõige rohkem punkte noppis ühe alaga Elisa, kes 60 meetri tõkkejooksus sai ajaks väga tubli 10,69 sekundit, mis andis kokku 780 punkti. Vanessa jooksis samuti tõkkeid väga hästi ning sai ajaks 10,79. Kõige kõrgemale kohale üksikalal jõudis aga Anett Maria, kes palliviskes oli tulemusega 44.66 koguni teine!

Elisa seeria nägi välja järgmine: pallivise 22.99; 60m jooks 9,69 (3,7meetrit sekundis vastutuul!); kaugushüpe 4.43; 60m tõkkejooks 10,69; kõrgushüpe 1.30.
Vanessa seeria: pallivise 28.03; 60m jooks 9,47 (3,1 meetrit sekundis vastutuul!); kaugushüpe 4.17; 60m  tõkkejooks 10,79; kõrgushüpe 1.22; 600m jooks 2.00,12
Anett Maria seeria: pallivise 44.66; 60m jooks 10,05 (3,7meetrit sekundis vastutuul!); kaugushüpe 4.08; 60m tõkkejooks 11,33; kõrgushüpe 1.22; 600m jooks 2.03,45.

Anett Maria palliviskes

Vanessa 60meetri jooksus

Anett Maria 60 meetri tõkkejooksus

Tüdrukutele seega suur kiitus, et rasketes võistlusoludes väga kenasti toime tulid! Väga asjalikud tüdrukud, kellest me kuuleme lähiaastatel veel väga palju!

Teine võistlus toimus pühapäeval samuti Rakveres, kui toimusid Eesti klubide karikavõistlused. Sarnaselt TV10 võistlusele, segas tugev tuul ja vihm võistlust ka pühapäeval. Sprintides oli väga tugev vastutuul ning seega häid tulemusi loota ei olnud võimalik. 4,6 meetrise vastutuulega 100 meetri jooksus sai Rait kolmanda koha 11,25 sekundiga. Sellise tuulega joostes on tunne, et keegi hoiaks sisuliselt sinust tagant kinni ega lasekski edasi joosta. Alavõit võeti 11,13 sekundiga ning kohal olid kõik parimad sprinterid. Väga tubli etteaste tegi meil taaskord Karl, kes 3000 meetri jooksus parandas jälle isiklikku rekordit, seekord 5 sekundiga ning tuli 9.07,96ga viiendaks. Altius tuli 12 klubi arvestuses tublile kuuendale kohale. Tulemus on igati tubli ka juba seetõttu, et kolme ala pealt me punkte ei saanud (400 meetri tõkkejooksus ja 800 meetri jooksus ei olnud meil võistlejat väljas ning 4x100 meetri teatejooksus ei suudetud teatepulka edasi anda ning tuli katkestada).

Nendel võistlustel jooksid ka Eesti juunioride ja Eesti noorsoo koondis teatejooksu, sihikul taaskord tiitlivõistluste normatiivid. Noorsoo koondis võitis jooksu 40,89ga, juunioride koondis lõpetas teisena 41,45ga. Eesti juunioride koondis, mille viimast vahetust jookseb meil Rait, jooksid aga uue Eesti juunioride rekordi. Senine rekord 41,70 oli joostud 2007.aastal. Normatiividest jäi mõlemal koondisel aga endiselt puudu. Eesti noorsoo koondis, kelle normatiiv 40,40, jookseb veelkord selle eesmärgi nimel Euroopa karikavõistlustel Dublinis. Eesti juunioride koondis, mille norm on 41,00, teeb veelkord proovi 30.juunil Karksi-Nuias Eesti valdade suvemängudel. Seekord ei õnnestunud juunioride jooksus teine teatevahetus. Kui selle peaks saama väga hästi korda, siis on aja 41,00 alistamine tõepoolest võimalik.