reede, 10. veebruar 2017

Edukas võistlus Tartus

5.Martin Kutmani mälestusvõistlustel jõudsid kõik meie 4 sportlast omal alal nelja parema hulka, püstitati ka kaks isiklikku rekordit.

Suurepärases hoos oli poiste teivashüppes Mikk, kelle isiklik rekord 3.45 pärines Eesti noorte meistrivõistlustelt, kus ta võitis hõbemedali. Ta üles oma algkõrguse 2.82 avakatsel. Esimesel katsel alistusid ka järgmised kõrgused 3.02, 3.22, 3.32 ja 3.42. Seejärel vajas ta kahte katset, et ületada uus isiklik rekord 3.52. Kõrguse 3.57 jätsime me vahele ning 3.62 alistus samuti teisel katsel! Isiklik rekord sai 17 sentimeetrilise paranduse. Proovisime ka kõrgust 3.72, ent seekord enam selleks jaksu ei olnud. Selle tulemusega tuli Mikk teiseks, alla tuli vanduda vaid tänavusele Eesti meistrile, kes seekord suutis ületada 3.67.

Tüdrukute teivashüppes tegid kaasa Carlyn ja Martha-Liset, kes pidid nendel võistlustel võistlema kuni 2 aastat vanemate tüdrukute vastu. Viimasel ajal suurepärases hoos olnud Carlyn jätkas oma vormi realiseerimist. Kõrgused 2.42, 2.52, 2.62, 2.72, 2.77, 2.82 alistusid kõik esimesel katsel. Seejärel tuli üritama minna uut isiklikku rekordit 2.87, mis teisel katsel ka õnnestus. 2.92 seekord veel ei alistunud, ent õnnestunud hüpe 2.87 peal näitas selgelt ära, et Carlyn võiks hüpata hetkel veel kõrgemalegi. Carlyn võitis tüdrukute teivashüppes esikoha!

Tehnikaga hädas olnud Martha-Liset piirdus seekord 2.52 ületamisega, mis andis neljanda koha.

Meeste 60 meetri jooksus tegi kaasa Henri, kes eeljooksus sai ajaks 7,12 ning finaalis 7,10, mis andis kolmanda koha.

Traditsiooniliselt andsid alavõitjad oma allkirja võistluste plakatitele. Üks plakat riputatakse välja Tartu Ülikooli spordihoones. Nii sai ka Carlyn oma esimesed autogrammid anda!

Fännipilt koos Eesti naiste teivashüppe eksrekordinaise Lembi Vaheriga, kelle isiklik rekord on 4.21. Eile oli Lembi Vaher naiste teivashüppes teine 3.82ga.

Fännipilt Eesti parima naissportlase Ksenia Baltaga kes võitis eile naiste 60 meetri jooksus esikoha 7,34 sekundiga.