esmaspäev, 4. jaanuar 2016

Uue aasta esimene võistlus

2.jaanuaril osalesid paljud meie sportlased Teivashüppe GP-l Tallinnas. Kolme parema hulka jõuti kuuel korral, kuue parema hulka aga koguni 13 korral. Tuletan siinkohal ka meelde, et paljud meie sportlased vahetasid nüüd ka vanuseklasse. Nii võistlevad August ja Lucas nüüd juunioride klassis, Henri ja Hans A vanuseklassis. Tormi, Mikk, Ann Marii, Elisa, Vanessa, Merily võistlevad nüüd aga B vanuseklassis ning Carlyn ja Martha C vanuseklassis.

Meie kõige edukamaks osutus Jakob, kes noormeeste A vanuseklassis võitis kaks esikohta. Kõigepealt tuli starti minna tema põhialal - 60 meetri tõkkejooksus, kus senine rekord oli eelmisest talvest 8,24. Jakob püstitas isikliku rekordi 8,15, võitis kindla esikoha ning jäi vaid 1 sajandiku kaugusele võistluste rekordist, mis kuulub Hans-Christian Hausenbergile. Teine esikoht tuli 150 meetri jooksus, kus võiduaeg oli 16,97.

Väga hea võistluse tegi poiste B vanuseklassis Kristo. 60 meetri tõkkejooksus tuli ta teiseks 9,04 sekundiga. Eelmisel talvel joostud rekord paranes 34 sajandikuga! Tegu on väga korraliku tulemusega, näiteks eelmisel talvel jooksid sellest ajast B klassis kogu hooaja jooksul kiiremini ainult 5 võistlejat. Kuulitõukes oli Kristo viies 10.09ga ja 150 meetri jooksus kuues 19,07ga.

Kahel korral jõudis kolme parema sekka ka tüdrukute B vanuseklassi aladel Elisa. 60 meetri tõkkejooksus alistas ta esmakordselt 10 sekundi piiri ning sai ajaks 9,68, millega teenis teise koha. 150 meetri jooksus võitis ta oma jooksu ning tuli kõikide jooksude kokkuvõttes kolmandaks 19,87ga.

Poodiumi teisele astmele jõudis tüdrukute B vanuseklassi 150 meetri jooksus Ann Marii, kes sai ajaks 19,54. Eelmise aasta aeg paranes 78 sajandikuga! Huvi pärast sirvisin läbi selle võistluse protokollid alates 2008.aastast ning mu kahtlus leidis kinnitust. Vaid ühel korral on tüdrukute b vanuseklassi 150 meetri jooksu võitja jooksnud kiiremini Ann Marii tänavusest ajast (2015.aastal jooksis Lishanna Ilves 19,27). Seega oli tase ka tänavu väga kõrge, sest võitja sai ajaks 19,41.

Neidude A vanuseklassi kuulitõukes tuli kolmandaks Liisbet, kes parimal katsel sai kirja 10.84. 150 meetri jooksus oli ta kümnes 20,65ga.

Henri võitis oma 150 meetri jooksu 17,80ga. Viie jooksu kokkuvõttes kuulus talle neljas koht. Suure huviga ootasime tüdrukute B vanuseklassis Etheli 60 meetri tõkkejooksu. Üle mitme aasta taas tõkkejooksu starti tulnud Ethel sel korral veel närvidest võitu ei saanud, jooks ebaõnnestus juba enne esimest tõket ning kolmanda tõkkeni ta sel korral ei jõudnudki. Jätkame aga rahulikult ning asume peagi kindlasti veel tõkkejooksus starti. Kuulitõukes tuli Ethel aga 9.93ga neljandaks. 150 meetri distantsil võitis ta oma jooksu 20,72ga. 36 võistleja hulgas andis see 7.koha.

Kahel korral jõudis kuue parema sekka Ramona. Teivashüppes püstitas ta isikliku rekordi 2.75, mis andis neljanda koha ning 150 meetri jooksus oli ta 20,69ga kuues.

Isikliku rekordi 150 meetri jooksus püstitas Vanessa, kes B vanuseklassi 150 meetri jooksus oli seitsmes 21,06ga. 60 meetri tõkkejooksus sai ta kirja oma esimese võistlusstardi kõrgete tõketega. Aeg 10,03 oli täpselt sama, mis aasta tagasi madalate tõketega (tõkete vahe 16 sentimeetrit!). Selline tulemus andis seekord 7.koha.

Tüdrukute B 150 meetri jooksu stardis olid meil veel Anne-Mari, Merily ja Anett Maria. Anne-Mari sai ajaks 21,57, Merily 21,92 ja Anett Maria 22,12. Lisaks tegid kaks tüdrukut oma esimese stardi 60 meetri tõkkejooksus. Anett Maria sai ajaks 10,42 ja Anne-Mari 10,44. Kuulitõukes oli Anett Maria 8.66ga üheksas.

Meesjuunioride 150 meetri jooksus oli meie edukaim Ranel 17,84ga (10.koht). August oli 18,05ga üheteistkümnes, Martin 18,23ga kaheteistkümnes ja Lucas 18,69ga kuuteistkümnes.

Poiste B vanuseklassis olid meil stardis Tormi ja Mikk. 150 meetri jooksus sai Tormi ajaks 19,66 ning 60 meetri tõkkejooksus 9,54. Mikk sai 150 meetri jooksus ajaks 21,35. Teivashüppes parandas ta aga 10 sentimeetriga oma isiklikku rekordit ja ületas 2.65, mis andis 10.koha.

Noormeeste A vanuseklassi 150 meetri jooksus tegi kaasa veel Hans, kes parandas oma eelmise aasta rekordit 71 sajandikuga - 18,75 andis kaheteistkümnenda koha.

Meie võistluste pesamunad olid sel korral C vanuseklassi tüdrukud - Carlyn, Kätlin ja Martha. 60 meetri tõkkejooksus sai Carlyn oma jooksus esikoha ajaga 10,18. 36 võistleja hulgas tähendas see kokkuvõttes 6-7.koha jagamist, sest nendel võistlustel ühelegi vanuseklassile finaaljookse ei peetud. Teivashüppes püstitas ta aga isikliku rekordi 2.15, mis andis sel korral 7.koha. Tase oli seal väga ühtlane. Näiteks 2.25 alistamine esimesel katsel andis juba teise koha! Oma 150 meetri jooksu Carlyn samuti võitis, ajaks 22,65. Kokku oli stardis 42 tüdrukut ja Carlyn oli selle ajaga 11.kohal.

Kätlin sai tõkkejooksus ajaks 10,67 (15.koht), 150 meetri jooksus kuulus talle 22,93ga 16.koht. Martha sai tõkkejooksus ajaks 11,50 ning 150 meetri jooksus 24,15. Teivashüppes oli ta kaheksas 1.85 alistamisega.