neljapäev, 14. jaanuar 2016

Pärnumaa meistrivõistluste esimene päev

Täna algasid kaks päeva kestvad Pärnumaa noorte meistrivõistlused. Stardis oli ka väga palju meie sportlasi, ent kõigi tulemusi ei jõua siin paraku kajastada. Seetõttu toon välja kõige säravamad tulemused tänasest päevast. Kogu võistluse protokolli panen siia siis üles, kui ka teine võistluspäev on möödas ja tulemused kõik korraldajatel arvutisse trükitud.

Alustame tänase võistluspäeva kokkuvõtet kõige säravama tulemusega, mis sündis noormeeste A vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus, kus Jakob püstitas isikliku rekordi ja meie kergejõustikuhalli rekordi 8,14! Oma teise esikoha sai Jakob täna kaugushüppes, kus parimal katsel sai ta kirja 6.30.

Tänase võistluspäeva üks säravamaid tähti oli B vanuseklassis võistlev Kristo, kes püstitas mitmeid isiklikke rekordeid. Alustame kõige väärtuslikumast, mis sündis 60 meetri tõkkejooksus. Esikoha tõi uus isiklik rekord 8,96! Selle tulemusega tõusis ta praegu Eesti B vanuseklassi sisehooaja edetabelis teisele kohale. Alla 9 sekundi oli sel talvel siiani jooksnud vaid üks sprinter. Teise esikoha saavutas ta kõrgushüppes, kus püstitas samuti isikliku rekordi 1.70. Sellega tõusis ta praegu hooaja edetabelis jagama 4-8.kohta. Kolmas isiklik rekord sündis kaugushüppes, kuigi vaid 1 sentimeetriga, ent tulemus 5.56 andis ka seal esikoha. Veel üks isiklik rekord tuli 60 meetri jooksust. Seda tippmarki olin ma samuti juba mõnda aega oodanud. Aeg 7,81 andis täna teise koha. Kui lisame siia juurde veel igati korraliku tulemuse kuulitõukes - 10.18, mis andis neljanda koha, siis ootame huviga, mida suudab Kristo homme teivashüppes. Tema talvise võistlushooaja üks olulisemaid starte tuleb alles märtsi alguses, kui toimuvad Eesti mitmevõistluse meistrivõistlused. Tänaste tulemuste taustal räägib Kristo kindlasti kõrgete kohtade jagamisel kaasa.

Kolmandana tõstan täna esile Ann Mariid, kes saavutas kaks esikohta väga korralike tulemustega. 60 meetri jooksu finaalis saavutas ta alavõidu väga korraliku 8,10ga. Üle pika aja jooksis Ann Marii täna ka 600 meetri jooksu distantsil, kus ta kahe aasta eest püstitas TV10 olümpiastardi nooremate tüdrukute vanuseklassi kõigi aegade rekordi. Tänane tulemus jäi sellele küll 2,5 sekundiga alla, aga oma jooksus tal seekord vastast ei olnud ja seetõttu oli ka keeruline rekordit sellest jooksust välja pigistada. Tänane tulemus oli 1.47,23. Sellelt alalt tuli meile aga koguni 5 esimest kohta. Kõikide jooksude peale oli täna teine Ramona, kes võitis oma jooksu ajaga 1.54,37. Kolmas oli täna samuti väga hea jooksu teinud Anne-Mari 1.55,63ga. Neljas oli Vanessa 1.56,15ga ja viies Merily 1.57,67ga.

Väga korralikke tulemusi näidati ka tüdrukute B 60 meetri tõkkejooksus. Alavõidu sai Elisa 9,76ga. Talle järgnesid Ethel 9,77ga ja Vanessa 9,91ga. Mõlemad tüdrukud jooksid isikliku rekordi. Lisaks kuulusid meie tüdrukutele täna veel kohad 6-9. Kuuenda koha sai Anett Maria 10,16ga, seitsmenda Cleer 10,42ga, kaheksas oli Ramona 10,52ga ja üheksas Anne-Mari 10,54ga. Anett Maria ja Cleer püstitasid isikliku rekordi (Anett Maria parandas rekordit lausa 26 sajandikuga). Ramona jooksis tõkkejooksu võistlustel üldse elus esimest korda.

Cleer tuli kõrgushüppes veel kolmandaks 1.50ga. Isiklik rekord sündis aga 60 meetri jooksus - 8,73 ja kuulitõukes - 9.61. Ethel oli lisaks tõkkejooksule täna edukas ka tõketeta sprindis ja kuulitõukes. 60 meetri jooksus oli ta teine 8,36ga (rekord 8,34) ja kuulitõukes samuti teine 9.90ga. Kuulitõukes sai kolmanda koha Anett Maria 9.80ga. Hästi hüppas Anett Maria ka kõrgust - 1.40.

Lisaks tõkkejooksu esikohale esines hüppealadel edukalt Elisa. Kaugushüppes tuli alavõit 4.92ga ja kõrgushüppes teine koht 1.55ga.

Neidude A vanuseklassi  kõrgushüppe võitis Liisbet 1.60ga. Kahjuks vigastas ta oma viimasel katsel kõrgusel 1.65 jalga ja pidi kõikidest teistest aladest loobuma. 600 meetri jooksus sai esikoha Hanna 1.49,54ga. Lisaks oli Hanna teine kuulitõukes 10.79ga. Hanna alles naaseb vaikselt pikalt vigastuspausilt, seega väärivad tema tänased tulemused kindlasti esiletõstmist.

Meesjuunioride arvestuses noppis kolm esikohta täna Ranel. 60 meetri tõkkejooksus sai igati korraliku aja 8,68, 60 meetri jooksus tuli võit ajaga 7,45 ja kaugushüppes 5.73ga. Kaugushüppes kaotas talle 1 sentimeetriga Lucas, kes oli teine 5.72ga. Tõkkejooksus sai Lucas ajaks 9,02 ja 60 meetri jooksus 7,72.

Noormeeste A vanuseklassi 60 meetri jooksus tegi Jakob väidetava valestardi ning diskvalifitseeriti. Olin ise väga lähedal stardipaigale ja saan kindlalt öelda, et nii see ei oleks pidanud minema. Valestardi tegi tegelikult viiendal rajal olnud konkurent. Jakobi puudumisel võitis esikoha Henri 7,34ga. Lootsin ise paremat aega.

Poiste B vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus püstitas isikliku rekordi Tormi, aeg 9,31 andis teise koha. Teised tulemused jäid täna oodatust tagasihoidlikumaks.

Noormeeste A vanuseklassi 1000 meetri jooksus tuli kolmandaks Hans, kelle aeg oli 3.05.

Homme toimub aga teine võistluspäev ning kavas on kolmik- ja teivashüpe ning 300 meetri jooksud. Hüppealad algavad kell 14.00 ja kuna teivashüppe proovikatsed võtavad rohkem aega, tuleb hüppajatel hallis olla 12.40ks. 300 meetri jooksud algavad orienteeruvalt 14.30.