pühapäev, 26. mai 2013

Teatejooksude Eesti meistrivõistlused

Täna toimunud võistlus oli meile kui suur eksam, sest olime teatevahetusi väga kõvasti harjutanud viimased kuu aega. Seega oli pinge suur ja ootusärevus meeletu. Pisut enam kui nädal aega enne Eesti meistrivõistlusi tegime Pärnus kontrollvõistluse, et näha ära oma nõrgad ja tugevad kohad. Tookord startis 6 võistkonda, kellest 4 ei oleks saanud võistlusmäärustele tuginedes tulemust kirja. See olukord tegi tookord ärevaks. Vaatasime vead üle ja asusime neid parandama. Tulemus pidi siis selguma täna.

Täna oli meil stardis taaskord 6 võistkonda, kes kõik said tulemuse kirja! Nii et väga õnnestunud võistlus juba ainuüksi selle fakti tõttu.

Hiilgava võistluse tegid meie meesjuuniorid, kes võitsid kaks kuldmedalit. 4x100 meetri teatejooksus tuli esikoht ajaga 43,56. Teist kohta edestati 0,55 sekundiga. 4x400 meetri teatejooksus tuli esikoht samuti kindlalt, kui ajaks saadi 3.27,24. Teist kohta edestati peaaegu 5 sekundiga.

Lähedal oli medalile tüdrukute B 4x100 meetri võistkond, aeg 53,33 andis viienda koha. Medalist jäi aga lahutama vaid 0,19 sekundit. Suure suure kiituse teenivad minu poolt ka A klassi neiud, kes väga südika jooksu ja vaata et parima teatevahetusega saavutasid seitsmenda koha ajaga 52,50 sekundit. Noormeeste A 4x100 meetri teatevõistkonnal jäi medalist lahutama alla poole sekundi. Aeg 47,00 andis kuuenda koha.

Tüdrukute 4x100 meetri tõkketeatejooksu võistkond tuli seitsmendaks ajaga 1.11,30.