Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Reede, 14. jaanuar 2011

Tulemusi Tallinna meistrivõistlustelt (2.päev)

Tänase päeva kõige säravamate tulemuste eest hoolitses Inger. Enne tõkkestarti muretses Inger kõige rohkem sellepärast, kuidas võita oma kodust rivaali Carolit. Kui ma siis nägin, et esimeses jooksus on keskmistel radadel kõrvuti just Carol ja Inger, käis mu peast läbi mõte Oh My God... Inger proovis seekord tõkkeid üsna usinalt enne starti ja tegi seda väga õnnestunult. Võiks öelda lausa, et üllatavalt hästi. Stardis jäi Inger konkurentidest pisut maha, ent iga tõkkega võttis lähemale, jõudis siis kõrvale ja möödus. Lõpuruudustikus suutis Inger edestada kõiki konkurente - tasuks uus isiklik ja uhke rekord 9,54. Eelmine rekord oli mäletatavasti joostud äsja Pärnumaa MV-l 9,65. Päeva peale oli tegu paremuselt kolmanda ajaga. Päeva lõpetas Inger isikliku rekordiga ka 200m jooksus - 28,07 tõi oma eeljooksu võidu (eelmine rekord 28,32). Aeg alla 28 sekundi oleks võimaldanud täna Ingerile panna võistluse eest 5+, piirdume seekord hindega 5 ning loodame, et juba 9 päeva pärast samas hallis Eesti meistrivõistlustel lisandub sinna ka see puuduolev +.

Tubli jooksu tegi 200m täna Brigita, kes oma siserekordi viis 27,30ni ( rekordiparandus 0,09 sekundit). Täna oli tegu paremuselt teise ajaga. Oma eeljooksu ülekaalukalt võitnud Brigita peab eesti meistrivõistlustel seda aega aga kindlasti parandama, kui tahab kõrgele kohale konkureerima hakkama. Üks Brigita suuremaid konkurente läbis täna 200m 27,04ga.

Poiste A 60m tõkkejooksus diskvalifitseeriti oma eeljooksu võitnud Jarmo, kuna ta rikkus määrusi tõkkeületamisel. Meie õnneks on Lasnamäe hallis seinapeal olemas elektriajavõtutabloo, mis näitab võitja aega. Seega saime teada, et Jarmo jooksis 8,60ga. Seda aega kohendatakse ametlikult kuni 0,03 sekundit, seega jäi tema tänane aeg vahemikku 8,60-8,63. Tehniliselt oli tegu aga absoluutselt parima sooritusega sel sisehooajal ning ka aeg teeb tuju rõõmsamaks. Eriti kuna taaskord võitis Jarmo oma eeljooksu suure ülekaaluga. Tahtnuks näha, mis saab siis, kui on vastas tõsine konkurent. Nii et kuigi Jarmo diskvalifitseeriti, jääb sellest jooksust kindlasti pigem positiivne kogemus/tulemus. 300m jooksus oli Jarmo oma jooksus teine ajaga 37,97, mis eelmise sisehooaja edetabelis oleks andnud koguni 6.koha.

Meesjuunioride 60m tõkkejooksus olid ühte jooksu paigutatud 3 meie klubi sportlast, kes kõik oli ka kõrvuti radadel. Kõige äärmisel rajal startinud Ranno tegi aga valestardi ning diskvalifitseeriti. 300m jooksus sai Ranno kirja aja 38,29. Jooks oli aga liialt ettevaatlik ning vaoshoitud ning päris õiget pilti Ranno võimetest sel distantsil me ei saanudki. Viga saab loodetavasti parandatud  kuu lõpus Eesti juunioride meistrivõistlustel.

Jaagup ja Kristjan pidid täna praadima kõige kauem, kuna nende 200m jooks oli ajakavas viimane ala. Alles pärast kella 20 starti saanud poisid tegid aga korraliku etteaste. Jaagup võitis oma eeljooksu 27,41ga. Kristjan sai oma jooksus kirja 27,99. See võistlus kulus poistele aga marjaks ära, et hankida kogemusi ja näha, kuidas üks õige võistlus tegelikult käib.

Mis edasi? Kõik, kes täna võistlesid, puhkavad reede, laupäev ja pühapäev. A ja B klassi sportlastel, kes võtavad osa 22-23jaanuar Eesti meistrivõistlustest, tuleb järgmine nädal viimase lihvi andmine. Esmaspäevast kolmapäevani teeme trenni, neljapäeval puhkame ja reedel teeme soojenduse. Laupäeval ja pühapäeval oleme juba stardis. Täpne nimekiri Eesti meistrivõistlustele minejatest ilmub siia hiljemalt uue nädala alguseks.

Homme sõidan mina aga Raidiga taas Tallinna, kus toimuvad kiirjooksjate rahvuskoondise kandidaatide kontrollpäevad. Toimuvad ühistreeningud, katsed paigalt hüpetes, kuulijännis, kõhulihaste testis, lendlähtest jooksudes. Tehakse jooksutehnika analüüs, peetakse loengud, kohtutakse Ksenja Baltaga. Lisaks Raidile said Pärnust kutse Keiso Pedriks ning Laura-Maria Oja. Kontrollpäevad/laager toimub Tallinnas reedest pühapäevani.
Pühapäeval olen ma otsapidi aga juba Tartus, kus toimub TV 10 olümpiastardi I etapp ning noorematest tüdrukutest stardivad 60m jooksus nii Hanna kui Kristiina. Ootame ka sealt head emotsiooni ja häid tulemusi.

Tallinna meistrivõistluste tõkkejooksude videod on videokogus üleval, head vaatamist. Tänase postituse lõpetame aga Ingeri tõkkejooksu videoga, mida on väga hea vaadata ning mis toob näo naerule kui vaadata Ingeri emotsioone finišijoone ületamise järel!

Head ööd!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar