teisipäev, 24. mai 2016

Võistluste tulemusi

Kuna võistlusi tuleb aina juurde ja juurde, siis kasutan juhust ja räägin lühidalt meie eelmise nädala võistlustulemustest.

ESMASPÄEV
Toimus TV10 olümpiastardi IV Pärnumaa etapp. Seda kahel staadionil - Niidupargi ja Koidula. Selline staadionite vahel liikumine eeldabki seda, et võistlustel tekib kaos ning ajakavast kinni ei saa pidada. Olen ise sellise võistlusformaadi vastu, aga mina ei ole antud võistluse juures korraldaja ja seetõttu tuli olukorraga lihtsalt leppida.

Kõigepealt kõige säravamatest tulemustest, mis annavad õiguse osaleda ka TV10 olümpiastardi neljandal vabariiklikul etapil juba sel laupäeval Tartus.
Vanemate tüdrukute kettaheites ja palliviskes ületas normatiivi Vanessa, kes lõpetas mõlemad alad teisena. Parim kettakaar maandus 25.03 kaugusel ning palliviskes sai Vanessa kirja 49.54.
Tüdrukute 600 meetri jooksu esikoha napsas taktikajooksu teinud Ann Marii, kes sai ajaks 1.54,5. Kuna iga alavõitja saab automaatselt pääsme vabariiklikule etapile, siis ei olnud seekord vajadust halbades võistlusoludes end tühjaks joosta. Lisaks täitis Ann Marii normatiivi ka palliviskes, kui sai kirja 45.26 (neljas koht).
Nooremate tüdrukute arvestuses võitis kaks esikohta Carlyn, kes kaugushüppes sai kirja 4.42 ja palliviskes 42.49.

Esikolmikusse mahtusid veel Mikk (vanemate poiste 1000 meetri jooksus kolmas 3.26ga), Tristan (nooremate poiste 1000 meetri jooksus teine 3.36,5ga), Merily ja Vanessa (vanemate tüdrukute 600 meetri jooksus teine ja kolmas aegadega 1.55,2 ja 2.01,2), Martha-Liset (nooremate tüdrukute 600 meetri jooksus kolmas 2.10,4ga ja palliviskes teine 37.96ga), Karl-Martin (vanemate poiste palliviskes kolmas 58.39ga), Reena (nooremate tüdrukute kaugushüppes kolmas 4.07ga).

TEISIPÄEV
Ühel päeval toimusid kolm võistlust. Ramona ja Carlyn hüppasid teivast Lätis, Valmieras. Paljud teised aga avasid oma võistlushooaja Pärnu linna koolinoorte meistrivõistlustel. Õhtul toimus Niidupargis aga aastajooksu III etapp.

Lätis tegid tüdrukud korralikke tulemusi. Ramona oli oma vanuseklassi parim 2.70ga ja Carlyn oma vanuseklassi parim uue isikliku rekordiga 2.20. Ramonal on hetkel keeruline kõrgemale hüpata, sest praegu olemasolevad teibad jäävad talle pehmeks. Tegeleme aktiivselt probleemile lahenduse otsimisega.

Pärnu võistlusel on kasutusel äärmiselt jabur vanuseklasside süsteem. Tavapäraste kergejõustiku vanuseklasside asemel võistlevad seal koos 6-7, 8-9 ja 10-12 klassi õpilased.
6-7.klasside tüdrukute arvestuses võitis Vanessa esikoha 60 meetri jooksus (8,3ga). Merily oli teine (8,4). 400 meetri jooksus kohad vahetusid, kui Merily võitis esikoha 1.07,2ga ja Vanessa oli teine 1.08,5ga. Kaugushüppes saavutas ülekaaluka esikoha taas Vanessa, kes sai kirja täpselt 5 meetrit. Ta edestas teiseks tulnud võistlejat 77 sentimeetriga! Kolmas oli Kätlin 4.11ga. Ka palliviskes ei jätnud Vanessa teistele võimalust ning võitis esikoha 45.20ga.
8-9.klasside poiste 100 meetri jooksus tuli teiseks Jürgen 11,9ga. 800 meetri jooksu esikoha võitis Hans 2.16,3ga. Kaugushüppes tuli teiseks Kristo 5.88ga.
8-9.klasside tüdrukute 100 meetri joosku võitis Ethel finaalis joostud 13,3ga (eeljooksus 13,1). Kolmanda koha sai Cleer 13,5ga. Kuulitõukes oli Ethel teine 10.23ga ja Cleer kolmas 9.35ga.
10-12.klasside poiste 100 meetri jooksu võitis Jakob 11,0ga . Kuulitõukes tuli teiseks Martin 11.47ga.
10-12.klasside tüdrukute 100 meetri jooksus tuli teiseks Liisbet 13,3ga. Esikoha saavutas Liisbet veel 400 meetri jooksus 1.03,9ga ja kuulitõukes 12.18ga. Nii kuulitõukes kui ka 400 meetri jooksus oli teine Hanna (1.04,6 ja 11.17).

Kõige märkimisväärsemaks tulemuseks nendel võistlustel oli Liisbet kuulitõuke võidutulemus 12.18. Talvine isiklik rekord paranes lausa 80 sentimeetriga!

Õhtul toimus veel ka III aastajooksu etapp Niidupargis.

Lastejooks 500m (sulgudes seniste etappide parim aeg)

11.Eliise 2.06,8 (oma vanuseklassi neljas koht, parim tulemus teiselt etapilt 2.04,9)
14.Grete 2.13,2 (oma vanuseklassi viies koht, senine parim tulemus oli 2.22,9)
20.Lennart-Samuel 2.17,1 (parim tulemus esimeselt etapilt 2.13,6)

Põhijooks 1500m
19.Hans 5.23,5 (parim tulemus teiselt etapilt 5.08,0)
36.Mikk 5.57,3 (parim tulemus teiselt etapilt 5.40,5)
41.Hanna 6.02,2 (oma vanuseklassi esimene, senine parim tulemus oli 6.06.6)
47.Martha-Liset 6.15,4 (oma vanuseklassi teine, senine parim tulemus oli 6.33.2)
91.Lennart-Samuel 9.06,6 (parim tulemus esimeselt etapilt 8.24,2)

KOLMAPÄEV ja NELJAPÄEV
Kahel päeval toimusid 3-5 klassidele Pärnu linna koolinoorte meistrivõistlused. Ühel päeval võistlesid tüdrukud ja teisel poisid.
Meie kolmanda klassi poisid olid nendel võistlustel heas hoos. 60 meetri jooksus võitis esikoha Georg 9,1ga, teine oli Laur samuti 9,1ga. Kaugushüppes tuli poistele lausa kolmikvõit. Esikoha napsas seekord Tristan 4.16ga, teine oli Laur 4.10ga ja kolmas Georg 3.98ga. Tristan tuli veel kolmanaks ka palliviskes 37.30ga.
Neljanda klassi tüdrukute kaugushüppes tuli teiseks Iiris 3.97ga.
Viienda klassi tüdrukute kaugushüppes tuli kolmandaks Reena 4.30ga. Viies oli Martha-Liset 4.16ga.  Palliviskes oli Martha-Liset teine 38.20ga, täites ühtlasi sellega ka TV10 olümpiastardi IV vabariikliku etapi normatiivi.

Neljapäeval ja reedel võistlesid meie noored Tartus ning reedel osad veel Paikusel. Nende võistluste kokkuvõtte teen siis, kui olen saanud kätte Tartu võistluse protokolli, mida siiani veel välja ilmunud ei ole.