neljapäev, 26. mai 2016

Veel võistluste tulemusi

Enne kui nädalavahetuse võistlused peale tulevad, saab rääkida veel eelmise nädala võistlustest.

Alustuseks Tartu võistlusest, mis toimus neljapäeval ja reedel - Tartu noorte meistrivõistlused.
Oma hooaja esimese võistluse tegid seal Jakob, Ann Marii. Veel oli stardis Cleer, Vanessa, Kristo, Ramona.

Jakobiga alustasime tõkkejooksu hooaega üpris varakult. Seda ikka põhjusel, et sel suvel on ees ootamas A vanuseklassi Euroopa meistrivõistlused Gruusias. 110 meetri tõkkejooksu normatiiv oli 14,55. Tartus saimegi joosta rahvusvahelise tõkkevahega (väiksema vahega jooksis Jakob eelmine suvi 14,39). Väga head võistlustingimused (hea soe ilm, jooksudes mõõdukas taganttuul) soosisid meie avastarti, mida saab nüüd lugeda igati õnnestunuks - Jakob läbis distantsi isikliku rekordiga 14,18 ning täitis kindlalt ka tiitlivõistluse normatiivi!

Talvel A vanuseklassi meistritiitli 60 meetri tõkkejooksus võitnud Jakob saab hooaja avastardiga igati rahul olla - alistus suve üks suuremaid eesmärke - U18 Euroopa meistrivõistluste normatiiv.

Tartus tegi väga hea võistluse Ramona, kes oma hooaja avas mõned päevad varem teivashüppevõistlusega Lätis. Tartus tegi ta kaasa kolmel jooksualal - esimesel päeval 100 ja 400 meetri jooksus ning teisel päeval 200 meetri jooksus. Kõigil kolmel alal sündis ka isiklik rekord: 100 meetri aeg 13,38 (tuul nullis!), 200 meetri aeg 27,18 ja 400 meetri aeg 1.03,41!

Suurepärase võistluse tegi kõrgushüppes Cleer, kes kohe avavõistlusel ületas isikliku rekordi 1.60! Hüpped järgmisel kõrgusel andsid küllaga lootust, et hooaja edenedes võiks tulla lisagi.

Oma hooaja avastardi tegi Ann Marii, kes läbi 100 meetrit 13,02ga, millest kiiremini on ta korra varem ka jooksnud - eelmise suve lõpus 12,80. Sel korral ei puhunud jooksu ajal üldse tuult. Esimese jooksu kohta oli tegu igati hea tulemusega. Siit on hea edasi minna!

Talvel 60 meetri tõkkejooksu Eesti meistrivõistluste medali võitnud Kristo tegi elu esimese jooksu 110 meetri tõkkejooksus, kui kerges vastutuules läbis distantsi 16,26ga! Sellest ajast kiiremini läbis eelmisel suvel sama distantsi vaid 5 B vanuseklassi poissi. Nii et esimene jooks tõi igati korraliku tulemuse.

Tüdrukute B klassi kaugushüppes tegi kaasa Vanessa, kelle parimaks jäi seekord 4.90.

Reedel toimus Paikusel aga veel Pärnu maakoolide kergejõustiku meistrivõistlused C,B,A ja J vanuseklassidele.

Meesjuunioride vanuseklassi kaugushüppe võitis Lucas 5.47ga. 100 meetri jooksus tuli ta teiseks 11,7ga.
B vanuseklassi tüdrukute 100 meetri jooksu võitis veenvalt Ann Marii 12,6ga. Kuulitõukes oli ta neljas 8.98ga. Odaviskes tuli kolmandaks Anne-Mari, kes sai parimal katsel kirja 23.98. 800 meetri jooksus tuli ta neljandaks 2.58,59ga.

C vanuseklassi poiste kaugushüppes tuli teiseks Karl-Martin 4.80ga. Alavõidu sai Karl-Martin aga palliviskes 59.35ga.

C vanuseklassi tüdrukute arvestuses tegi vägevad etteasted Carlyn, kes võitis esikoha kolmel alal - 100 meetri jooksus 13,9ga, kaugushüppes 4.48ga ja kõrgushüppes uut isiklikku rekordit tähistava 1.39ga. Palliviskes oli Carlyn kolmas 39.11ga.

Edukas nädal sai eduka punkti Paikusel. Esmaspäeval võitis Carlyn esikohad kaugushüppes ja palliviskes TV10 Pärnu etapil, teisipäeval oli ta oma vanuseklassi parim teivashüppaja Lätis ning reedel lisandus kolm alavõitu ning üks kolmas koht.