reede, 6. märts 2015

Koolinoorte meistrivõistluste teine päev

Teine võistluspäev oli tore juba sellepoolest, et võistlejaid oli meeldivalt palju ja hallis oli tõeline võistlustunne.

Meie klubi sportlastel läks samuti hästi. Tüdrukutest osutus kõige edukamaks Liisbet, poistest sai suurima medalitesaagi Henri. Ent häid tulemusi näitasid teisedki. Vaatame need tulemsed nüüd üle ka.

Alustan kõige vanemast vanuseklassist - meesjuunioride esinemisest.

Ainsa auhinnalise koha selles vanuseklassis tõi Jüri, kes kuulitõukes tuli maakoolide arvestuses teiseks 9.34ga.  Linnakoolide arvestuses võistelnud Ranel ja Silver said kirja vastavalt 9.85 ja 9.27. Ranel oli selle tulemusega neljas. 60 meetri jooksus sai Jaagup neljanda koha 7,5ga (eeljooksus 7,4). Esimesena jäi finaalis välja Madis ajaga 7,5. Ka Ranel, Martin ja Alois said kirja aja 7,5. Silver 7,6. Kaugushüppes oli meie parim Madis 6.05ga. See tulemus andis neljanda koha.Viies oli Jaagup 5.85ga, kuues Ranel 5.63ga, seitsmes Alois 5.42ga, üheksas Silver 5.16ga, kümnes Martin 5.15ga. 1000 meetri jooksus oli meie parim Martin, kes sai kuuenda koha 3.13,4ga. Tulises lõpuheitluses jäi talle alla Ranel, kes sai ajaks 3.13,7. Alois jooksis välja aja 3.24,4.

A vanuseklassi medalisaak oli uhke. Tüdrukute arvestuses võitis Liisbet medali kõigil viiel ala, tulles ka kahel korral koolinoorte meistriks. Kõrgushüppes tuli esikoht 1.60ga. Teine esikoht tuli isikliku rekordiga 600 meetri jooksus - 1.49,6. Hõbemedali võitis Liisbet nii 60 meetri jooksus kui ka kaugushüppes. Sprindihõbe tuli ajaga 8,3 ja kaugushüppes isikliku rekordiga 5.15. Kuulitõukes andis isiklik rekord 10,52 linnakoolide arvestuses samuti teise koha (kokkuvõttes kolmas). Eesti hooaja edetabelis tõusis Liisbet kaugushüppes praegu 13ndaks ja 600 meetri jooksus kuuendaks.
Igati tubli võistluse tegi Carol, kes 60 meetri jooksus tuli kolmandaks ajaga 8,3. Kaugushüppes sündis uus isiklik rekord 4.82, mis tõi neljanda koha. Kuulitõukes jäi parimaks 8.56, mis tõi linnakoolide arvestuses talle pronksi.

A klassi noormeeste arvestuses tegid häid tulemusi Artur ja Lucas. Mõlemad pääsesid finaali 60 meetri jooksus. Artur lõpetas selle kolmandana ajaga 7,7 (eeljooksus 7,6), aga linnakoolide arvestuses oli tegu parima ajaga! Lucas oli finaali kuues, aga linnakoolide arvestuses teine 7,8ga (eeljooksus 7,7). 1000 meetri jooksus oli meie parim Jakob, kes muidu tuntud rohkem sprinterina. Tema aeg 3.09,11 andis linnakoolide arvestuses kolmanda koha! Lucas kaotas talle 8 sajandikuga. Artur sai ajaks 3.20,6. Kuuli tõukas Lucas 10.34, millega oli linnakoolide arvestuses kuues.

Tubli võistluse tegid ka meie B klassi tüdrukud. Eilne C klassi kolmekordne võitja Elisa pani end täna proovile vanemate tüdrukute kõrgushüppes. Kuigi eilne võistlus oli jätnud oma jälje, sai Elisa jagu 1.50st, mis tõi talle hõbemedali. Anne-Mari ja Janeli ületasid mõlemad 1.35 ning said maakoolide arvestuses vastavalt 4 ja 5 koha. Täna oli stardis ka teine C klassi tüdruk - Ann Marii osales vanemate tüdrukute 60 meetri jooksus ja sai sarnaselt Elisale teise koha. Finaalis sai ta ajaks 8.1. Väga ootasime tema jooksu 600 meetri distantsil, aga  Ann Marii tundis ennast võistlustel halvasti ja võimaliku haigestumise tõttu otsustasime jooksust loobuda. 60 meetri finaalis jooksis veel Ramona, kes lõpetas selle viiendana, ent tuli linnakoolide arvestuses siiski teiseks 8,4ga. Janeli sai ajaks 8,7, Anne-Mari, Anneliis ja Anett Maria kõik 8,9. Pirgidi aeg oli 9,2. Edukalt kulges meile 600 meetri jooks. Ramona sai ajaks 1.56,9 ja Anett Maria 1.58,9. Nii said tüdrukud linnakoolide arvestuses kaksikvõidu! Tubli jooksu tegi Anne-Mari, kes ajaga 2.01,8 tuli maakoolide arvestuses kolmandaks. Veel ühe medali võitis Anett Maria kuulitõukes, kus ta tuli 8.21ga linnakoolide arvestuses teiseks. Janeli tõukas 7.06. Kaugushüppes oli meie parim Anneliis 4.18ga, mis andis linnakoolide arvestuses neljanda koha. Maakoolide arvestuses tuli neljandaks Janeli 4.12ga. Anett Maria oli ilmselgelt väsinud 600 meetri jooksust ja hüppas kaugust enda kohta tagasihoidlikud 3.95. Pirgid sai kirja 3.92, Ramona 3.79.

B vanuseklassi poiste arvestuses võitis kolm esikohta ja ühe teise koha Henri. Kaugushüppes tuli alavõit 5.30ga, kõrgushüppes 1.55ga ja 60 meetri jooksus 7,6ga. Teisena lõpetas Henri 1000 meetri jooksu, kui sai ajaks 3.20,8. Kuulitõukes sai Henri kirja 9.66, millega oli linnakoolide arvestuses viies.
Kaugushüppes oli Robin 4.27ga kaheksas, Rannar 4.20ga üheteistkümnes, Sander 4.08ga neljateistkümnes. Herman hüppas 3.67. 1000 meetri jooksus tuli maakoolide arvestuses teiseks Herman 3.33,1ga. 60 meetri jooksus sai Rannar ajaks 8,8, koha võrra tagapool oli sama ajaga Sander ja 8,9 jooksis välja Robin.