Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Neljapäev, 9. jaanuar 2014

Talvine võistlushooaeg saab jätku

Olen siin blogis ennegi korduvalt kritiseerinud meie kohalikku võistluskalendrit või pigem selle puudumist. Järjekordne vahejuhtum sundis mind taas sel teemal sõna võtma.

Võtan lahti talvise võistluskalendri Eesti kergejõustikuliidu kodulehelt ja mida ma sealt näen:
9-10.jaanuar Tallinna noorte meistrivõistlused
10.jaanuar Viljandi noorte meistrivõistlused
11.jaanuar Harjumaa meistrivõistlused
14.jaanuar Lääne-Virumaa noorte meistrivõistlused
14.jaanuar Tartu noorte meistrivõistlused
14.jaanuar Hiiumaa koolinoorte meistrivõistlused

nimekiri võiks veel jätkudagi. Kus on Pärnumaa meistrivõistlused, mis viimati toimusid 2011.aasta talvel? Sügisel toimus koosolek, kuhu oli kutsutud ka kergejõustikutreenerid, pandi paika maakondlik võistluskalender 2014.aastaks. Sisse pandi uuesti ka talvised Pärnumaa meistrivõistlused, mis mulle suurt rõõmu pakkus. Kätte jõudis aga jaanuar ja nimetatud võistlusest ei olnud kuulda sõnagi. Nüüd on aga olukord selge. Pärnumaa meistrivõistlusi ei toimugi, kuna osad linnakoolid ei ole nõus oma õpilastega võistlustele tulema. See, et linnas on palju kergejõustiku vaenulikke õpetajaid, oli mulle selge juba ammu, aga igal asjal on siiski piir. Ja see piir on minu jaoks nüüd ületatud. Meil ei ole korralikku staadionit, meil ei ole normaalmõõtmetes sisehalli, meil ei toimu isegi maakondlikke meistrivõistlusi enam. Olukord Pärnus on ikka väga nukker.

See kõik paneb meid aga olukorda, kus peame võistlusi otsima mujalt, kuna erinevate vanuseklasside Eesti meistrivõistlused on kohe ukse ees ja kontrollvõistluste järele on suur vajadus. Nii sõidame ka homme, 10.jaanuaril taas Tallinnasse, et mõned noored saaksid võistluskogemusi juurde. Noormeeste A vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus stardib homme August, kes jookseb uute kõrguste ja tõkkevahedega esmakordselt (August liikus aasta vahetusega B klassist A klassi). Lisaks teeb ta kaasa 300 meetri jooksus. Tüdrukute B vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus on stardis Hanna ja Liisbet. Hannale on tegu hooaja esimese tõkkejooksuga, Liisbet saab tõkkeid proovida teist korda. Lisaks stardib Hanna 200 meetri jooksus ja Liisbet kõrgushüppes ja 200 meetri jooksus. Liisbet tegi avastardi oma põhialal kõrgushüppes Karel Leetsari mälestusvõistlusel, kui parandas isiklikku rekordit 8cm võtta ja hüppas 1.58.

Treeningutel on aga viimasel ajal paljud noored silma paistnud väga heade treeningtulemustega. Täna jooksis 30 meetri lendlähtega jooksus isikliku rekordi Jan - 3,21! Nädala alguses jooksis Jaagup vaid sajandiku võrra rekordist aeglasemalt - 3,15. Minni on taas treenimas täisvõimsusel ja jooksis trennis 30 meetrit 3,75ga. Sama aega näitas Liisbet. Mitmed 13 aastased tüdrukud on hakanud jooksma aegu alla 4 sekundi. Noorematest on trennis väga usinalt tegutsenud Anneliis, Nele, Elisa, Andra, Vanessa, Ann Marii. 

Ees on ootamas A ja B vanuseklassi Eesti meistrivõistlused, mis toimuvad Tallinnas järgmisel nädalavahetusel, 18-19.jaanuaril. 20.jaanuaril toimub meie hallis TV10 olümpiastardi teine maakondlik etapp, algusega kell 15.00. 25-26.jaanuaril toimuvad Tallinnas juunioride ja noorsoo vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. Seega ees on ootamas kiired ajad ja palju võistlusi. Jääme ootama eneseületusi, rekordeid!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar