pühapäev, 22. mai 2011

Pärnumaa mv I päev

Esimene võistluspäev Paikusel möödus suurte tuulekeeriste taustal. Nii jookse kui hüppeid seganud tuuleiilid jätsid osadele tulemustele kindlasti oma jälje. Seetõttu jäid ka osad tulemused pisut tagasihoidlikumateks kui võis loota. Sellegipoolest tehti ka häid tulemusi. Kõige enam väärib esiletõstmist kindlasti Brigita 100m aeg 13,23, mis sai joostud kerges vastutuules. Tegu on Brigita isikliku rekordiga. Eelmisel suvel jooksis ta parima aja alles augusti lõpus Rukkilillemängudel, kui sai kirja 13,31. Nii et selline hooaja algus teeb kahtlemata tuju rõõmsaks. Loodame, et hooaeg saab kena jätku. Kaugushüppes sai ta parimal katsel kirja 4.75.
Kõik pilgud olid täna mõistagi pööratud Raidi esinemistele, ent sellistes oludes on väga keeruline suurepäraseid aegu oodata. 100m jooksus sai ta ajaks 11,28. Aeg ei ole kehv, ent muidugi olid lootused kõrgemad. Minu hinnangul ei olnud aga täna reaalne MM normatiivi ründamine ning seda tuleb taas üritada soodsamates tingimustes. 200m jooks toimus veelgi kehvemates oludes ning lisaks ei ole Paikuse staadioni 300meetrine ring sugugi hea 200m läbimiseks. Hea treeningu eesmärgi jooks siiski täitis, vastutuules ajaks 23,03.
Rekordiparandusega sai hakkama ka Karl, kes 800m jooksus viis rekordnumbrid 2,09,43ni. Rekord paranes pisut enam kui 2 sekundiga. Positiivne oli ka Ranno 110m tõkkejooks - 15,55. 100m jooksu aeg oli Rannol 12,14. Üsna korraliku avastardi tegi ka Risto, kelle tulemused olid 100m jooksus 11,64 ning 200m jooksus 24,04.

Tüdrukute B 100m jooksudes sündis samuti paar isiklikku rekordit - Killu-Laura 14,16, Hanna 14,62 ning Kerstin 14,82. Kaugushüppes sai Killu kirja 4.52, Inger 4.47, Kerstin 4.06. Magda hüppas juunioride arvestuses isikliku rekordi 4.50. 100m jooksu aeg oli Magdal 14,04 ning 200m 29,66. Ingeri 100m aeg 14,00.
Kaks esikohta noppis poiste B arvestuses Jaagup, kes 100m läbis 12,48ga ning kaugust hüppas 5.44. Madis hüppas 5.01.

Homme peaksid startima Kerstin kõrgushüppes, Risto ja Ranno 400m jooksudes, Mädli 1500m jooksus, Karl J. kõrgushüppes, Karl M 1500m jooksus. Rait, Brigita, Inger, Killu, Hanna saavad puhkepäeva ning hakkavad valmistuma oma järgmisteks startideks.