esmaspäev, 17. august 2020

Balti meistrivõistlused

Eesti täiskasvanute koondis võistles reedel ja laupäeval Lätis, Ogre staadionil Balti võistkondlikel meistrivõistlustel. Koondist oli esindamas ka Ann Marii, kes teenis koondisekutse väga edukate Eesti meistrivõistluste järel, kus ta võitis kuldmedali 200 meetri jooksus ja pronksmedali 100 meetri jooksus.

Lätis oli Ann Mariil üpris tihe graafik. Joosta tuli nii 100 kui 200 meetri jooksu, lisaks tegi ta kaasa naiste 4x100 meetri teatejooksus.

Võistlused algasid talle naiste 100 meetri jooksuga. Konkurendid olid väga tugevad. Eesti esinumbrina oli stardis Ksenija Balta (isiklik rekord 11,35), Läti esinumber Sindija Bukša on 100 meetrit läbinud lausa 11,29ga. Läti teise numbri isiklik rekord oli 11,89. Leedukate isiklikud rekordid olid 11,71 ja 12,21. Ann Marii isiklik rekord on mäletatavasti 11,87. Lisaks sellele oli Ann Marii jooksu kõige noorem osaleja.

Jooksu võitis ja Balti meistriks krooniti Ksenija Balta 11,68ga. Ann Marii jooksis elus kolmandat korda alla 12 sekundi ja lõpetas jooksu ajaga 11,94, mis andis neljanda koha. Leedu esinumbrile, kes lõpetas jooksu kolmandana, kaotas Ann Marii lõpuks vaid 2 sajandikuga.

Järgmisena oli õhtul ees ootamas 4x100 meetri teatejooks, kus Ann Marii pidi algselt jooksma kolmandat vahetust ja tooma teatepulga Baltale. Soojenduse ajal selgus aga, et Balta ei saa tervislikel põhjustel joosta ja nii toodi asemele asendusjooksja ja Ann Marii pandi viimasesse vahetusse. Esimest vahetust jooksis Eestil Kristin Saua, teist Kreete Verlin, kolmandat Liis Roose ja viimast siis Ann Marii. Viimases vahetuses olid konkurentidel samuti väljas nende kõige kiiremad jooksjad - Lätil 100 meetri jooksu teisena lõpetanud Bukša ja Leedul sama jooksu kolmandana lõpetanud Andriukaitytė. Teatepulk jõudiski Ann Mariini esimesena, ent nüüd tuli põgenema hakata, sest tagant tulid konkurendid, kes temast veel oluliselt kiiremini 100 meetrit on läbinud. Ann Marii pidas vapralt vastu ja tõi Eesti koondise finišisse võitjatena - võiduaeg 46,19. Lätit edestati 2 ja Leedut 7 sajandikuga!

Teisel võistluspäeval ootas ees naiste 200 meetri jooks. Enne jooksu vaatasin ka siin üle startlisti. Läti esinumber Bukša on selle distantsi läbinud 23,02ga, nende teine number 24,17ga. Leedu esinumbri isiklik rekord oli 23,35, nende teise numbri tippmark oli 23,72. Ann Marii isiklik rekord on nüüd 23,96, teise numbrina jooksnud Kristin Saua isiklik rekord on 24,30. Seega oli Ann Marii rekordite järgi selle jooksu neljas.

Start kõige paremini ei õnnestunud ja kogu kurvi jooksis Ann Marii üsna kehvasti. Lõpusirgele tuli ta viiendana. Siis jooks paranes ja tasapisi hakkas ta konkurentidele lähemale jõudma. Finišijoone ületas ta aga koguni kolmandana! Võidu võttis Bukša 23,59ga, leedukate esinumber Andriukaitytė oli teine 24,34ga, edestades vaid 1 sajandikuga kolmandaks tulnud Ann Mariid!

Kogu võistlus on järelevaadatav:

Esimene võistluspäev (Ann Marii 100 meetri jooks alates 1:26:25 ja 4x100m teatejooks alates 4:45:34)

Teine võistluspäev  (Ann Marii 200 meetri jooks alates 4:43:20)

Ann Marii järgmine võistlusstart toimub sel laupäeval, kui Rannastaadioni kergejõustikuõhtul jookseb ta 4x100 meetri teatejooksu Eesti U20 koondisega, kus sihiks on selle vanuseklassi Eesti rekord 47,12. Kas ta ka individuaalselt 100 meetrit kaasa teeb, selgub veel vahetult enne võistlust.