laupäev, 4. juuli 2015

Eesti meistrivõinasstluste kaks esimest päeva

Meie treeninggruppi kuuluvad sportlased on võitnud esimese kahe päevaga Eesti meistrivõistlustelt 6 medalit: ühe kuldse, ühe hõbedase ja neli pronksi. Spordiklubil tervikuna on koos juba 11 medalit.Lisaks on meie sportlased saavutanud arvukalt kohti kuue parema seas.

Seni ainsa kuldmedali on meile võitnud Karl, kes noorsoo vanuseklassi 3000 meetri takistusjooksus võitis kindlalt esikoha 9.45,12ga. Esimesel päeval võitis Karl pronksmedali 1500 meetri jooksus, saades ajaks 4.04,38, mis tähistas ka uut isiklikku rekordit.

Kaks medalit on võitnud ka Jakob, kes A vanuseklassi 100 meetri jooksus võitis esimesel päeval hõbemedali 11,31ga. Finaaljooksus puhus vastutuul 1,5 meetrit sekundis. Eeljooksus sai Jakob ajaks 11,33. Tänasel 200 meetri distantsil püstitas ta isikliku rekordi 22,81, millega võitis ka oma jooksu. 7 jooksu peale kokku tähendas see päeva kolmandat tulemust ja ühtlasi pronksmedalit. Isiklikku rekordit parandas Jakob 32 sajandikuga.

Meeste noorsoo vanuseklassi kaugushüppes võitis 6.83ga pronksmedali Jarmo. Selline hüpe õnnestus tal teha kolmandal katsel kerges vastutuules.

Poiste B vanuseklassi 200 meetri jooksus tegi suurepärase jooksu täna Henri, kes üllatas kõiki uue isikliku rekordiga 24,04, mis tõi talle täna pronksmedali! Eilses 100 meetri finaalis oli Henri kuues 12,35ga. Eeljooksus püstitas ta isikliku rekordi 12,10. Tänane 200 meetri jooks õnnestus aga suurepäraselt, sest oma hooaja parimat 200 meetri jooksu tulemust parandas ta 1,58 sekundiga!

Eilsed 100 meetri finaaljooksud tõid meile ka mitu neljandat kohta. Meesjuunioride 100 meetri eeljooksus püstitas Jaagup isikliku rekordi 11,40. Finaalis jooksis ta väga selle lähedale - 11,41, mis andis neljanda koha, kusjuures pronksmedalist jäi puudu vaid 3 sajandikku. Meeste noorsoo vanuseklassi 100 meetri finaalis jooksis end neljandaks Jarmo, kelle aeg oli 11,44. Medalist jäi lahutama 5 sajandikku. Meesjuunioride 200 meetri jooksus sai Jaagup ajaks 23,64 (1 sajandik rekordist kehvem tulemus). Selline aeg andis 9.koha.

Tänases tüdrukute B vanuseklassi 200 meetri jooksus tegi kaasa ka Ann Marii, kellele see oli elu esimene Eesti meistrivõistluste start. Ta võitis oma jooksu suurepärase tulemusega 26,44 (Nädal tagasi Võrus 26,59). 6 jooksu kokkuvõttes jättis see ta aga esimesena medalist ilma - leppida tuli neljanda kohaga, kaotust kolmandale kohale oli 6 sajandikku. Sellegipoolest saab Ann Marii tulemusega väga rahul olla.

Tüdrukute B vanuseklassi teivashüppes ületas Ramona täna 2.40, millega jäi jagama 6-8.kohta. Võistluste esimesel päeval tegi Ramona aga suurepärase 100 meetri jooksu, kui uuendas oma sel suvel joostud isiklikku rekordit koguni 36 sajandikuga, saades ajaks 13,57! Eelmine rekord 13,93 oli joostud vaid 2 nädalat tagasi Tartus. Sel korral puhus aga isegi väiksem taganttuul kui Tartu võistlustel (0,4m/sekundis).

Carol alustas oma esinemist Eesti meistrivõistlustel üsna tagasihoidliku tulemusega A vanuseklassi 100 meetri jooksus - 13,68 (tuleb siiski ära märkida, et jooksu ajal puhus tugev vastutuul 1,9m/sekundis). Palju paremini läksid aga järgmised alad. Kaugushüppe kolmandal katsel püstitas ta isikliku rekordi, hüpates täpselt 5 meetrit! 200 meetri jooksus sündis samuti isiklik rekord - 27,70, mis andis tubli 7.koha!

Liisbet jooksis 100 meetri jooksus kerges vastutuules välja isikliku rekordi lähedase tulemuse - 13,36. Tegu oli paremuselt kümnenda ajaga. Kõrgushüppes ületas ta teisel katsel 1.61, mis andis viienda koha. Medali võitmiseks tulnuks ületada teisel katsel ka 1.64, millele Liisbet oli päris lähedal. Tegu on siiski hooaja parima tulemusega.

Tüdrukute B vanuseklassi kõrgushüppes tegi samuti oma Eesti meistrivõistluste debüüdi Elisa, kes lõõmava päikese ja kuumuse käes ületas 1.53, mis täna andis 13.koha. Puudu jäi teravusest ja särtsakusest, ent väga väärt kogemuse sai Elisa sellegipoolest.

Meesjuunioride 100 ja 200 meetri jooksus püstitas isiklikud rekordid Ranel, kes lühemal sprindidistantsil sai esmakordselt aja alla 12 sekundi - 11,95. Rekord paranes 16 sajandiku võrra. 200 meetri jooksus paranes rekord 14 sajandikku ning uued rekordnumbrid on 24,17.

Väga korraliku jooksu tegi eile Kristo, kes poiste B vanuseklassi arvestuses jooksis esmakordselt 300 meetri tõkkejooksu. Ajaga 44,95 tuli igati korralik 7.koht. 100 meetri jooksus uuendas ta oma rekordit 2 sajandikuga - 12,72. Tänases kaugushüppes oli ta juba ilmselgelt väsinud. Parim hüpe sündis teisel katsel - 5.27.

Kahe rekordiga on võistlust alustanud ka Hans. Avapäeval jooksis ta poiste b vanuseklassi 800 meetri distantsil välja aja 2.21,32, mis andis 11.koha. Teine isiklik rekord sündis täna - 200 meetri jooksus. Aeg 25,25 andis 10.koha ja tähendas 28 sajandikulist rekordiparandust!

Homme on võistlustules Karl (400 meetri jooksus), Jakob (110meetri tõkkejooksus), Ranel (400 meetri jooksus), Hans (400 meetri jooksus), Ann Marii, Elisa, Ramona (kõik 400 meetri jooksus), Liisbet (kolmikhüppes).