pühapäev, 12. juuli 2015

Edukad Saaremaa võistlused

Reedel ja laupäeval Kuressaares toimunud Eestimaa suvemängud pakkusid meile vägevaid elamusi, häid tulemusi, isiklikke rekordeid. Ainult Altiuse noortest koosnenud Pärnu linna võistkond tuli 18 linna arvestuses viiendale kohale. Pärnu maakond saavutas 15 maakonna arvestuses kolmanda koha! Meie sportlaste panus oli väga väga suur.

Tüdrukute 100 meetri jooksu finaali jõudsid meil Ann Marii (eeljooksus 13,19) ja Liisbet (eeljooksus 13,35). Finaalis püstitas aga Ann Marii vägeva isikliku rekordi 12,80 (rekordiparandust 20 sajandikku!) ning võttis kolmanda koha. Seejuures kaotas ta võitjale 4 ja teisele kohale 1 sajandiku. Liisbeti ajavõtuga oli probleeme ning täpset kohta ja aega me paraku ei teagi. Jooksu ajal puhus taganttuul 1,5m/sekundis, seega on ajad igati edetabelikõlbulikud.

Tüdrukute 800 meetri jooksus oli stardis nii Ramona kui ka Hanna. Ramona sai ajaks 2.38,83 ja Hanna 2.50,91. Ramona tuli sellise ajaga kuuendaks. Hannale oli tegu hooaja esimese võistlusega pärast suve alguses saadud vigastust.

Meeste 5000 meetri jooksus püstitas uhke isikliku rekordi Karl, kes läbis 12 ja pool staadioniringi 15.17,93ga. Selline aeg tõi talle kolmanda koha! Päev varem oli ta stardis 1500 meetri jooksus, kus 4.10,47 tuli leppida neljanda kohaga.

Meeste 100 meetri finaalis jooksid nii Jaagup kui ka Jarmo. Jaagup lõpetas jooksu viiendana ajaga 11,52 ja Jarmo kuuendana ajaga 11,57. Meeste 400 meetri jooksus tuli Jarmo 53,32ga viiendaks. Isikliku rekordi jooksis Martin - 55,95.

Edukad olid meie teatevõistkonnad. Naiste 4x100 meetri teatejooksus osales 19 võistkonda ja meie esindus Ramona-Liisbet-Carol-Anete saavutasid tubli teise koha ajaga 51,19. Meie teine võistkond koosseisus Anne-Mari-Elisa-Vanessa-Ann Marii tulid viiendaks ajaga 52,32. Meie meeskond koosseisus Artur-Jaagup-Kristjan-Jarmo tuli 46,27ga kolmandaks.

Tüdrukute kõrgushüppes ületasid nii Liisbet kui ka Elisa 1.60. Liisbet sai sellega hakkama teisel, Elisa kolmandal katsel. Nii lõpetasid nad paremusreas neljandana ja kuuendana. Vanessa ületas 1.45, millega oli üheteistkümnes. Anne-Mari oli 1.40 ületamisega neljateistkümnes.

Meeste kaugushüpe toimus tugevas vastutuules ja Jarmo tuli seal 6.58ga teisele kohale! Tüdrukute kaugushüppes oli Liisbet samuti teine. Oma parimal katsel hüppas ta 5.21. Carol oli neljas 5.08ga. Paraku puhus tüdrukute hüpete ajal lubatust suurem taganttuul ja edetabelisse tulemused ei lähe. Finaali pääses ka Vanessa, kes hüppas 4.87, mis andis kaheksanda koha. Elisa oli 4.79ga kümnes.