kolmapäev, 20. detsember 2017

Pärnumaa meistrivõistlustel tehti häid tulemusi

Paljud meie spordiklubi noored avasid oma võistlushooaja eelmise nädala reedel, kui meie kergejõustikuhallis selgitati välja Pärnumaa meistrid kolmes vanuseklassis.

Naisjuunioride vanuseklassis alustas oma võistlushooaega Anete, kes 60 meetri jooksu võitis ajaga 8,06. Kaugushüppes jäi kirja 5.35.  Meesjuunioride 60 meetri jooksu võitis Jakob, kes eeljooksus sai ajaks 7,15 ning finaali sörkis ta läbi 7,28ga. Lisaks võitis ta kaugushüppe isikliku rekordiga 6.53.

A vanuseklassi neidude 60 meetri jooksus saavutasid meie sportlased kolmikvõidu. Esikoha võitis uue isikliku rekordiga Ramona, kes finaalis läbis distantsi 8,15ga. Teiseks tuli Ethel (8,37) ning kolmandaks tulnud Cleer püstitas eeljooksus isikliku rekordi - 8,38. Finaalis jäi Cleeri ajaks 8,43. Tubli jooksu tegi ka Pirgid, kes isikliku rekordiga 8,82 oli kokkuvõttes 9.kohal. Kaugushüppes tuli Cleer 4.64ga teiseks, teine oli Cleer ka kõrgushüppes, kus kordas isiklikku rekordit 1.60. Kuulitõukes saavutas teise koha Ethel 11.49ga.

A vanuseklassi noormeeste 60 meetri jooksus püstitas uue isikliku rekordi Kristo, kes finaalis joostud 7,75ga tuli neljandaks. Kaugushüppes võttis Kristo alavõidu 5.48ga.

B vanuseklassi tüdrukute arvestuses oli väga heas hoos Vanessa. Ta püstitas esmalt isikliku rekordi 60 meetri jooksu finaalis, kui lõpetas teisena ajaga 8,39. Isiklik rekord paranes lausa 17 sajandikku. Kaugushüppes saavutas Vanessa alavõidu samuti isikliku rekordiga 5.21. Lisaks tegi ta kaasa veel kõrgushüppes, kus saavutas samuti alavõidu uue isikliku rekordiga 1.61.

B vanuseklassi poiste arvestuses näitas head vormi Hanno, kes ühines meie spordiklubi treeningutega sügisel. Ta võitis esikoha 60 meetri jooksus 7,47ga, kaugushüppes 6.02ga ja kõrgushüppes 1.83ga. Kõik tulemused tähistavad uut isiklikku rekordit. 60 meetri jooksus paranes rekord 27 sajandikuga, kaugushüppes 16 sentimeetriga ja kõrgushüppes 5 sentimeetriga. 60 meetri jooksu finaali pääses ka Karl-Martin, kes eeljooksus püstitas isikliku rekordi 7,84. Finaalis jooksis ta end viiendaks ajaga 7,93. Karl-Martini isiklik rekord paranes 36 sajandikuga! Kuulitõukes saavutas ta viienda koha uue isikliku rekordiga 11.81. Kaugushüppes saavutas neljanda koha Andry, kes püstitas isikliku rekordi 5.46.

Lisaks toimus absoluutarvestuses teivashüpe. Meeste arvestuses võitis esikoha Kristo 3.50ga. Teiseks tuli Herman 3.20 (kordas rekordit), kolmas oli Hanno samuti 3.20ga (isiklik rekord). Andry oli neljas täpselt 3 meetri ületamisega. Naiste arvestuses võitis esikoha Carlyn täpselt 3 meetriga. Teiseks tuli Martha-Liset uue isikliku rekordiga 2.80. Kolmas oli Ramona 2.70ga.

Erinevatel põhjustel ei avanud oma võistlushooaega veel Ann Marii, Elisa, Liisbet, Tormi, Mikk, Hendrik.