pühapäev, 3. detsember 2017

Algas TV10 olümpiastardi hooaeg

Kolmapäeval, 29.novembril toimus meie kergejõustikuhallis TV10 olümpiastardi I Pärnumaa etapp, kus osales üle 100 noore kergejõustiklase kokku 18 erinevast koolist.

Meie sportlastel läks võistlustel enamasti väga hästi. Koguni 6 noort kergejõustiklast saavad maakondliku etapi järel osaleda 9.detsembril ka üle-eestilisel etapil Võrus.

Vanemate tüdrukute vanuseklassis tegi väga tubli võistluse Carlyn. Ta võitis esikoha 60 meetri jooksus ajaga 8,28. Eeljooksus püstitas ta isikliku rekordi 8,22. Aasta aega tagasi jooksis Carlyn 8,69. Kuulitõukes saavutas ta teise koha 10,81ga. Mõlemal alal täitis ta ka Võru etapi normatiivi. Lisaks tegi Carlyn oma hooaja avastardi teivashüppes ning püstitas seal ühe sentimeetriga isikliku rekordi - 3.31!

Vanemate tüdrukute vanuseklassis alustas hooaega edukalt Carlyn, 60 meetri jooksus tuli esikoht 8,28ga

Vanemate tüdrukute kuulitõuke võitis Carlyni ees aga Greete-Liis, kelle parimaks jäi sellel võistlusel 11.54. Ka 60 meetri jooksus püstitas Greete-Liis isikliku rekordi, joostes eeljooksus 8,76 ning finaalis 8,85, mis andis kuuenda koha.  Võrus võistleb Greete-Liis kuulitõukes.

Vanemate tüdrukute kuulitõukes saavutas esikoha Greete-Liis, kelle tulemus oli 11.54

Vanemate tüdrukute 60 meetri jooksu finaali jõudis ka Kertu, kelle eeljooksu aeg 8,61 tähistas samuti isiklikku rekordit! Finaalis sai ta ajaks 8,62, mis andis neljanda koha. Võru etapi normatiiv on aga täidetud ning Kertu proovib isiklikku rekordit uuesti parandada juba seal.

Lisaks kuulitõukes saavutatud kaksikvõidule jõudsid 6 parema sekka seal ka Karolin (5.koht 9.07ga) ja Reena (6.koht 8,85ga). Karolin täitis samuti Võru etapi normatiivi. Lisaks osales Karolin elus esimest korda teivashüppes ning ületas seal kõrguse 2.10! 60 meetri jooksus jäi esimesena finaalist välja just Reena, kes püstitas sellegipoolest uue isikliku rekordi 8,81. 10-11.kohta jäid jagama Agneta ja Martha-Liset. Martha-Liset jooksis esimest korda 60 meetrit seejuures alla 9 sekundi - 8,99. Lisaks hüppas Martha-Liset teivashüppes üle kõrgusest 2.60. Tüdrukute teivashüpe oli kavas seekord lisaalana.

Nooremate tüdrukute vanuseklassis nii suurt edu meie sportlasi ei saatnud, aga esiletõstmist väärivad sellegipoolest Mia ja Johanna, kes kõrgushüppes ületasid mõlemad 1.10. Parema katsete arvuga sai Mia viienda ja Johanna seitsmenda koha. 60 meetri jooksus sai 11.koha Eliise, kes võistleb sarnaselt Johannale aasta vanemate tüdrukute vastu. Eliise sai ajaks 9,80. Omavanuste arvestuses olnuks ta koguni kolmas!

Vanemate poiste 60 meetri jooksus üllatas Janek väga sitke ja ilusa jooksuga. Alles sügisel trenni tulnud väga usin ja kohusetundlik spordipoiss sai eeljooksus ajaks 8,74. Finaalis tuli aga rekordiparandust kuhjaga - ajaga 8,65 saavutas ta teise koha. Georg oli neljas 9,12ga (eeljooksus 9,05). Lisaks hüppas Georg teivast 2.10, millega jäi jagama 2-3.kohta. Teivashüppes väljaspool arvestust kaasa teinud Andry püstitas uue isikliku rekordi 3.10.

Vanemate poiste 60 meetri jooksus saavutas teise koha Janek 8,65ga

Nooremate poiste 60 meetri jooksus saavutas esikoha Laur, kes eeljooksus sai ajaks 9,17. Finaalis suutis ta välja joosta 9,20, ent esikoha võitmiseks sellest piisas. Ka Laur sai alavõiduga õiguse kaasa teha Võru etapil. Sama vanuseklassi kõrgushüppes võitis esikoha Tristan, kes sai jagu kõrgusest 1.30. Laur ületas 1.20 ja saavutas kolmanda koha.