esmaspäev, 30. jaanuar 2017

Eesti karikavõistlused

Pühapäeval toimusid Tallinnas Eesti karikavõistlused, kus ka meie noored tegid väga häid tulemusi.

Kahekordseks Eesti karikavõitjaks tuli Henri, kes võitis noormeeste 60 meetri jooksu 7,06ga ja 200 meetri jooksu uue siserekordi 22,50ga. Eelmise talve siserekord paranes täpselt poole sekundiga. 60 meetri jooksus komistas Henri esimestel sammudel tugevalt, aga ei loovutanud sellest hoolimata hetkekski esikohta. Usun, et isiklik rekord 7,01 saab sel talvel veel parandust.

Heas hoos oli Ethel, kes neidude 60 meetri tõkkejooksus võitis oma jooksu uue isikliku rekordiga 9,24. Kolme jooksu peale kokku andis see tulemus kuuenda koha. Isiklik rekord paranes lausa 13 sajandikku! Ka tõketeta 60 meetri jooksus jooksis Ethel välja isikliku rekordi 8,22, mis 26 sprinteri hulgas andis samuti kuuenda koha.

Neidude kaugushüppes tuli neljandaks Elisa, kes viimasel katsel hüppas uue siserekordi 5.33, mis on ühtlasi ka tema absoluutse kaugushüpperekordi kordamine. Elisast ettepoole jäid vaid U18 klassi võistlejad. Neljas oli Elisa ka kõrgushüppes, ent seda oodatust tagasihoidlikuma tulemusega 1.59. Ka siin olid temast eespool vanemad võistlejad. Kõrgushüppes püstitas isikliku rekordi Anne-Mari, kes sai jagu 1.56st ja oli väga lähedal ka 1.59 alistamisele. Kokkuvõttes talle tubli kuues koht.

Isikliku rekordi jooksis Merily neidude 800 meetri jooksus, kus ta sai ajaks 2.38,01. Sellega oli ta seitsmes. Isikliku rekordi jooksis 200 meetri jooksus Vanessa, kes oli oma jooksus teine 27,94ga. Isikliku rekordi neidude teivashüppes püstitas Kätlin R., kes tulemusega 2.70 oli viies.

60 meetri tõkkejooksus püstitas Anete naiste tõketega isikliku rekordi 9,08, mis andis kaheksanda koha.  Jätkuvalt stabiilseid hüppeid kaugushüppepaigas näitav Anete sai seekord parimal katsel kirja 5.46, millega oli seitsmes. Tema seeria oli väga korralik - 5.45, 5.45, 5.32 ja 5.46.

Naiste kolmikhüppes tegi oma hooaja avastardi Liisbet, kes 10.92ga oli seitsmes.

Järgmised võistlused - 5.veebruaril Eesti U14 vanuseklassi meistrivõistlused. 9.veebruaril Martin Kutmani mälestusvõistlused, 11-12.veebruaril U20 ja U23 Eesti meistrivõistlused. 18-19.veebruaril Eesti täiskasvanute meistrivõistlused.