kolmapäev, 24. juuni 2015

Sportland Sprint 2015

Laupäeval Tartus toimunud sprindi mitmevõistlus oli igati hea valik, kuhu võistlema minna. Väljas oli soe ja päikesepaisteline, jooksudes puhus kerge taganttuul. Lisaks oli huvitav võistluste formaat. Suure tõenäosusega külastame seda võistlust ka järgmisel korral!

Nüüd aga tulemustest. Alustame meesjuunioridest.
Jaagup - 60m 7,45; 100m 11,56; 200m 23,68 kokkuvõttes III koht 2191 punktiga.
Kristjan - 60m 7,73; 100m 12,00; 200m 24,19 kokkuvõttes 4.koht 1967 punktiga.
Ranel - 60m 7,66; 100m 12,11; 200m 24,31 kokkuvõttes 5.koht 1957 punktiga.
Martin - 60m 7,88; 100m 12,43; 200m 24,83 kokkuvõttes 6.koht 1784 punktiga.

Jaagup tegi oluliselt parema võistluse kui hooaja avastardil Kilingi-Nõmmel. Kui 60 ja 100 meetri ajad jäid veel pisut tagasihoidlikumaks eelmise hooaja aegadest, siis 200 meetri distantsil ei ole Jaagup enam nii kiiresti jooksnud mitu aastat. 2012. aastal jooksis ta siiani kehtiva isikliku rekordi 23,63. Loodetavasti liigub vormikõver siit veel ülespoole ja järgmistel võistlustel paranevad tulemused veelgi.
Kui Kristjani 60 meetri jooksu tulemus jäi tagasihoidlikuks, siis 100 ja 200 meetri distantsidel sündisid isiklikud rekordid. Loodan, et järgmistel jõuproovidel suudab Kristjan alistada 12 sekundi piiri 100 meetri jooksus ja 24 sekundi piiri 200 meetri jooksus.
Ranel on talvise hooaja järel kenasti edasi arenenud. Tema talvine parim 60meetri aeg oli 7,94, seega tuli rekordiparandust 0,28 sekundit. 100 meetri jooksus paranes isiklik rekord 0,27 sekundit. 200 meetri distantsil on Ranel varem teinud vaid ühe stardi - talvel jooksis ta 25,46. Seega paranes see aeg 1,15 sekundiga.
Ka Martin püstitas 60 meetri jooksus isikliku rekordi. Talvel joostud aeg paranes 4 sajandiku võrra. Tema talvine 200 meetri tulemus oli 25,22, millest ta kärpis nüüd 39 sajandikku maha.

Noormeeste A vanuseklass.
Jakob - 60m 7,21; 100m 11,21; 200m 23,13 kokkuvõttes I koht 2396 punktiga. Lisaks 110 meetri tõkkejooksus esikoht ajaga 14,70.
Lucas - 60m 7,97; 100m 12,73; 200m 26,01 kokkuvõttes 8.koht 1606 punktiga.

Jakob tegi nendel võistlustel väga häid etteasteid. 60 meetri jooksus parandas ta oma talvist tulemust 23 sajandikuga. Sellise tulemusega oleks talvistel Eesti A vanuseklassi meistrivõistlustel võitnud hõbemedali, kusjuures kulla oleks kaotanud 1 sajandikuga. 100 meetri jooksu isiklik rekord uuenes 14 sajandiku võrra. 2014.aasta võistlushooajal oleks selle ajaga olnud teine. 200 meetri distantsi läbis Jakob esmakordselt ning seetõttu tegi ta seda ka ettevaatlikult. Kurvis jõudu säästes ja lõpusirgel alles korralikult jooksma hakates tuli lõpuajaks 23,13. Sellise 100 meetri kiiruse juures peaks ka 200 meetri lõpuaeg veel sel suvel oluliselt paremaks saama. Jakob tegi igati hea sissejuhatuse ka oma põhialal - 110 meetri tõkkejooksus, kus tuli kindel esikoht ajaga 14,70. Eelmisel suvel jooksis ta B klassi tõkkeid 15,51ga. Seega on areng olnud märkimisväärne!
Lucas parandas oma talvist 60 meetri aega 5 sajandikuga. 100 meetri jooksus jäi ta oma hooaja avastardile aga alla. 200 meetri talvist aega korrigeeris ta 31 sajandikuga. Üldiselt võib öelda, et viimaste nädalate vähene trennitegemine andis nendel võistlustel tugevalt tunda. Loodetavasti kogub Lucas ennast nüüd ja saab suve teises pooles ehk mõne isikliku rekordi paranduse juurde.

Poiste B vanuseklass.
Henri - 60m 7,58; 100m 12,31; 200m 25,62 kokkuvõttes II koht 1833 punktiga.
Hans - 60m 7,81; 100m 12,53; 200m 25,53 kokkuvõttes III koht 1729 punktiga.
Kristo - 60m 7,97; 100m 12,75: 200m 25,96 kokkuvõttes 5.koht 1609 punktiga.

Henri 60 meetri jooksu tulemus jäi talvisele rekordile alla 13 sajandikku. Samas oli aeg sama nagu talvise võistlushooaja esimeses jooksus. 100 meetri jooksus jäi isiklik rekord samuti sündimata, ent siinkohal tuleb ära märkida, et see oli kogu võistluse ainuke jooks, kus jooksu ajal puhus kerge vastutuul. 200 meetri jooksuks enam jõudu ei jagunud ja talvisele ajale tuli alla jääda enam kui sekundiga. Kokkuvõttes võib Henri puhul öelda, et kahe alaga tegelemine (jalgpall ja kergejõustik) on andnud tuntava tagasilöögi. Vähene puhkus ja palju trenne on põhjustanud kerge ületreeningu. Teeme järgmised võistlused ära ja siis peab Henri pisut järele mõtlema, kumba spordiala eelistada. Et tema väga häid sprindieelduseid saaks arendada, tuleb paraku jalgpallist loobuda.
Hans tegi nendel võistlustel igati korralikud stardid. Tema talvine 60 meetri aeg paranes 9 sajandiku võrra. 11 sajandikuga parandas oma 100 meetri tulemust. Talvine 200 meetri tulemus paranes 14 sajandiku võrra. Kuigi võistlusega võib rahul olla, siis ma usun, et tema järgmiste võistluste tulemused peaksid ja võiksid veel pisut paraneda.
Kristo jooksis 60 meetri jooksus esmakordselt aja alla 8 sekundi. 100 meetri jooksus jäi ta Kilingi-Nõmmel joostud ajale alla 1 sajandiku. Oma talvist 200 meetri jooksu tulemust parandas ta 46 sajandikuga. Kristo on praegu igati heas jooksuvormis ja seetõttu ootame huviga tema etteasteid Rukkilillemängudelt.

Neiud A vanuseklass.
Liisbet - 60m 8,39; 100m 13,48; 200m 27,78 kokkuvõttes II koht 1234 punktiga.
Carol - 60m 8,49; 100m 13,46; 200m 27,79 kokkuvõttes III koht 1210 punktiga.

Liisbet jäi oma talvisele 60 meetri ajale alla 11 sajandikku. 100 meetri jooksu rekordile kaotas ta 19 sajandikku. Isikliku rekordi sel distantsil jooksis ta muide vastutuules Kilingi-Nõmmel - 13,29. Oma eelmise suve 200 meetri tulemust parandas ta 1 sajandikuga. Tagasihoidlikel jooksutulemustel on ka põhjus. Viimaste nädalate vähene trenniskäimine on paraku jätnud oma jälje. Kas ja kui palju õnnestub vormi parandada ja hooaega päästa, näitavad järgmised nädalad.
Carol parandas oma talvist 60 meetri jooksu tulemust 4 sajandiku võrra. 100 meetri jooksus jäi ta oma hooaaja avastardile alla 10 sajandikku. Oma 200 meetri rekordit parandas Carol aga peaaegu sekundiga (eelmisel suvel 28,74). Tegelikult ootasin pisut paremaid tulemusi Carolilt, kes on jätkuvalt teinud kena arengu. Nendel võistlustel näis ta kuidagi väsinud ja vajalikku värskust lihtsalt ei olnud. Loodetavasti on juba järgmine võistlus selles osas parem.

Tüdrukud B vanuseklass.
Ann Marii 60m 8,34; 100m 13,07; 200m 26,89 kokkuvõttes III koht 1377 punktiga.
Elisa 60m 8,58; 100m 13,43; 200m 27,36 kokkuvõttes 4.koht 1222 punktiga.
Vanessa 60m 8,68; 100m 13,90; 200m 28,70 kokkuvõttes 7.koht 1035 punktiga.
Ramona 60m 8,86; 100m 13,93; 200m 28,85 kokkuvõttes 9.koht 979 punktiga.
Anne-Mari 60m 9,08; 100m 14,21; 200m 29,78 kokkuvõttes 12.koht 834 punktiga.
Martina 60m 9,11; 100m 14,54; 200m ei jooksnud põlvevalu tõttu. Kokku 520 punkti.

Ann Marii, Elisa ja Vanessa saab esile tõsta ainuüksi juba seetõttu, et nemad on alles C vanuseklassi võistlejad ja pidid ka nendel võistlustel konkureerima endast vanemate tüdrukute vastu. Ann Marii 60 meetri jooksu tulemus jäi talvisele rekordile alla 9 sajandikku. 100 meetri rekord paranes aga 3 sajandiku võrra. Tema talvine 200 meetri aeg paranes aga lausa 90 sajandikuga (talvel 27,79). Ann Marii tulemuste puhul saab öelda, et mida pikemaks läks distants, seda paremaks läksid ka tulemused. Kui 60 meetri aeg oli väike pettumus, siis isiklikud rekordid järgmistel aladel tõid küllaga rõõmu.
Elisa jooksud lühematel distantsidel ei õnnestund samuti päris soovitult. Tema 200 meeti tulemus oli aga igati korralik. Eriti arvestades seda, et varem pole ta seda läbinudki. 200 meetri jooks näitas ka selgelt, et 400 meetri jooksus võiks praegu tulla väga hea tulemus. Lisaks jooksis Elisa nendel võistlustel esmakordselt b vanuseklassi tõkkeid. 100 meetri tõkkejooksus tuli esikoht 16,20ga, mis on väga korralik tulemus esimese jooksu kohta!
Vanessa alustas võistlust sarnaselt Elisale. Nii 60 meetri kui ka 100 meetri jooksus jäid tulemused rekordile alla. 200 meetri jooksus parandas ta aga oma talvist tulemust 1,06 sekundiga!
Ka Ramonal ebaõnnestus 60 meetri jooks ning talvine rekord jäi üsna kaugele (8,60). 100 ja 200 meetri jooksudes sündis aga isiklik rekord. 100 meetri rekordi viis Ramona 14,02 pealt 13,93 peale. Tema talvine 200 meetri rekord paranes aga 38 sajandikuga!
Anne-Mari talvine 60 meetri jooksu tulemus paranes 28 sajandiga võrra ning ka oma 100 meetri jooksu rekordit parandas ta märkimisväärselt - 34 sajandiga! (Talvel 9,36 ja Kilingi-Nõmmel 14,57). 200 meetri jooksus tegi ta oma esimese etteaste.
Martina parandas oma juuni alguses joostud 100 meetri tulemust 7 sajandikuga.

Eks igaüks saab ise hinnata, kas tema tulemused vastavad soovitud tulemustele. Kelle tulemused jäid oodatust tagasihoidlikumateks, nendel soovitan natuke mõelda, et võibolla on võimalik midagi veel muuta. Üldiselt saab siiski öelda, et need, kes väga korralikult on saanud trennis käia ja võistlusteks valmistuda, tegid ka nendel võistlustel häid tulemusi. Võistlusi tuleb aga veel ja parandamisruumi on kõigil!