neljapäev, 7. märts 2013

Koolinoorte meistrivõistlustest

Kahel päeval toimusid meie kergejõustikuhallis koolinoorte meistrivõistlused. Kahe päeva kõige märkimisväärsema tulemuse eest hoolitses Karl, kes meesjuunioride 1000 meetri jooksus jooksis välja uue isikliku rekordi 2.41,0, mis tähistab ka meie kergejõustikuhalli uut juunioride rekordit.

Nüüd aga kõigest lähemalt.

Täna olid võistlustules J,A ja B vanuseklass. Nii maakonna kui ka linna koolide õpilased. Meesjuunioride 1000 meetri jooksu starti läks Karl kindlate eesmärkidega. Eesmärgiks oli spordihalli juunioride 1000 meetri jooksu rekordi alistamine ja boonusena ka meeste 1000 meetri jooksu rekordi alistamine. Meeste rekordnumbrid meie hallis on 2.40,2 ja juunioride oma 2.41.2. Abiks oli Karlil Jarmo, kes talle tempot tegi esimesed 500 meetrit. Jarmo tegi seda üsna hästi, 450 meetri peal kaotasid nad paika pandud graafikule 1,6 sekundiga. Edasi pidi Karl üksi hakkama saama. Väga tugeva lõpuspurdiga sai Karl kirja ajaks 2.41,0, millega alistas 0,2 sekundiga juunioride rekordi, ent vaid 0,8 sekundit jäi lahutama ka meeste rekordist. Nii et see aeg peab veel ootama uut rünnakut. Eesti talvise võistlushooaja juunioride edetabelis tõusis Karl sellega teisele kohale.

Juunioride arvestuses tegi täna kaasa veel Jarmo, kes lisaks tempotegija ülesannetele 1000 meetri jooksus tegi kaasa ka kaugushüppes, kus 6.20ga sai teise koha. Ranno tõukas kuuli 11.85, millega oli linnakoolide arvestuses kolmas.

A vanuseklassi poiste arvestuses jooksis end 60 meetri jooksus teiseks Jaagup, kes sai finaalis ajaks 7,3. Kristjani aeg oli 7,5, mis seekord finaali ei viinud. Maakoolide arvestuses oli parim Madis ajaga 7,5. Martin P. jooksis 7,7, Martin K. 7,9.

A vanuseklassi tüdrukute arvestuses tõi linnakoolide arvestuses esikoha kõrgushüppes Kerstin, kes ületas kõrguse 1.45. 60 meetri jooksus sai Kerstin ajaks 8,7, millega ta jäi väga napilt finaalist välja. Finaali pääses aga Rebecka, kes sama ajaga 8,7 jõudis finaali ja sai seal viienda koha samuti 8,7 sekundiga. Kaugushüppes tuli Rebecka linnakoolide arvestuses 4.35ga teiseks.

B vanuseklassi arvestuses on kogu talve meile häid tulemusi toonud eelkõige tüdrukud. Erand ei olnud ka see võistlus. Kahekordseks võitjaks nendel võistlustel tuli Hanna, kes võitis kõrgushüppe uue isikliku rekordiga 1.45 ning kaugushüppe viimasel katsel hüpatud 4.75ga. Lisaks tuli ta kolmandaks 60 meetri jooksus 8,2 sekundiga. Väga hea talvise hooaja teinud Laura tegi ka seekord väga tubli võistluse. 60 meetri jooksus tuli ta teiseks samuti ajaga 8,2. Lisaks tõukas ta isikliku rekordi kuulitõukes 8,97, mis andis linnakoolide arvestuses teise koha. Kristi M.  jooksis 60 meetri jooksus välja rekordi 8,5. See aeg jättis ta esimesena finaalist välja. Kuulitõukes sai ta kirja 7.28 ja kaugushüppes 3.99. Karin jooksis 60 meetri jooksu 8,8 sekundiga, mis maakoolide arvestuses andis kolmanda koha. Liisbet hüppas kõrgust 1.35, millega oli kolmas. 60 meetri jooksu läbis ta 8,7 sekundiga.

Poiste B arvestuses tegi hea võistluse August, kes sai kaks auhinnalist kohta. 60 meetri jooksus tõi hõbemedali 7,7 sekundit ning kaugushüppes esikoha linnakoolide arvestuses isiklik rekord 5.31.

Osad tulemused ei ole veel paberil minu käes, näiteks tüdrukute B 600 meetri jooks ning noormeeste A kõrgushüpe ja kaugushüpe. Täpsed tulemused edastan esimesel võimalusel.

Eile võistlesid aga C ja D vanuseklassi võistlejad.

D vanuseklassi arvestuses oli edukaim Elisa, kes saavutas kolm esikohta. 60 meetri jooksus tuli esikoht ajaga 9,1, kaugushüppes tulemusega 4.20 ning 300 meetri jooksus väga hea ajaga 49,4. Kolm medalit sai kaela omale ka Brigitta. 60 meetri jooksus tuli kolmas koht 9,2ga, kaugushüppes teine koht 3.83ga ja 300 meetri jooksus teine koht 55,0ga. Väga tubli võistluse tegi ka Mailis, kes kaugushüppes tuli 3,73ga kolmandaks. Kolmanda koha sai Mailis ka 300 meetri jooksus ajaga 56,6.

Poiste D arvestuses läks kolme medaliga koju Mikk. Hõbemedalid tulid talle kaugushüppes ja 300 meetri jooksus tulemustega 4.00 ja 52,4. 60 meetri jooksus tuli kolmas koht ajaga 8,9. Kuu hulka jõudis Andry H, kes 300 meetri jooksus oli viies 55,4ga, kaugushüppes kuues 3.68ga ja 60 meetri jooksus samuti kuues koht 9,6ga.

D vanuseklassi medalivõitjad: Mikk, Mailis, Elisa ja Brigitta

C vanuseklassi tüdrukute arvestus oli edukaim Ethel, kes 60 meetri jooksu võitis 8,4ga. Kaugushüppes tuli leppida väga napi teise kohaga, tulemuseks 4.44. Sama tulemusega ka võideti. Paremuselt järgmise katse võrdlemisel oli tulemus jällegi võrdne. Esikoha väljaselgitamiseks tuli võrrelda kahe parema tüdruku kolmanda katse pikkust ning siin jäi Ethel konkurendile napilt alla. 300 meetri jooksus oli Ethel viies ajaga 54,1. Kuldmedali sai omale kaela ka Anett Maria, kes 300 meetri jooksu võitis 51,6ga. Kaks medalit võitis Nele. 60 meetri jooksus tuli teine koht ajaga 8,6 ning kaugushüppes kolmas koht tulemusega 4.36. Anneliis sai kolmanda koha 300 meetri jooksus ajaga 53,3. Lisaks hüppas Anneliis rekordi kaugushüppes 4.08, mis andis viienda koha. Kuue hulka jõudsid veel Andra (60 meetri jooksus neljas koht 8,7ga) ja Martina (300 meetri jooksus kuues 54,6.

C klassi poiste arvestuses võitis kaks medalit Rannar. Kaugushüppes tõi teise koha 4.16 ja 300 meetri jooksus kolmanda koha 51,0.

C vanuseklassi medalivõitjad: Anett Maria, Ethel, Anneliis, Nele ja Rannar