kolmapäev, 22. juuni 2011

Kiired ajad

Viimane nädal on toonud kaasa palju tegemist. 15-20.juuni oli 1 grupp laagris, 15-16.juuni osalesid 3 tüdrukut Kuusalus TV10 olümpiastardi finaalvõistlusel mitmevõistluses ning 18-19.juuni toimusid Paikusel 50.Pärnumaa suvemängud.

Esmalt laagrist. Laagri saab lugeda igati kordaläinuks. Lapsed olid toredad, ilmad täitsa normaalsed. Vihma saime ühel päeval, teised päevad olid kuivad ja trenni tegemiseks pea ideaalsed. Mina igatahes jäin laagriga igati rahule. Tegime kergejõustikutrenne, mängisime liikumismänge, osalesime mitmevõistluses, käisime saunas ning nautisime viimasel õhtul lõket. Vanemate tüdrukute 5võistluse võitis Kristiina Hanna ja Kristi ees. Poiste võit läks Madisele, kellele järgnesid Jan ja Jaagup. Nooremate tüdrukute 4võistluse võitis Andra, kes edestas Vanessat ja Kellyt. Poiste parim oli August, kellele järgnesid Randel ja Leonardo. Siinkohal kiidaks ja tänaksin tubli käitumise eest kõiki laagris olnuid - Kristiina, Hanna, Kristi M, Kristi A, Andra, Vanessa, Kelly, Madis, Jaagup, Jan, August, Leonardo, Randel, Ott, Martin, Lucas. Olite tublid! Pildid laagrist ilmuvad meie fotoalbumisse selle kuu lõpuks. Annan sellest ka siin teada, nii et pisut kannatust ja siis saate pilte vaatama hakata. Mõningad videod laagris toimunust on aga juba üleval meie videonurgas, mis on üldse saanud palju lisa viimastel päevadel. Head uudistamist.

Laagri esimesel kahel päeval osalesid kolm tüdrukut - Hanna, Kristiina ja Kristi M aga Kuusalus TV10 olümpiastardi finaaletapil. Esimese päeva õhtul tulid tüdrukud laagrisse ning lahkusid sealt jälle varahommikul, et siis taas õhtul tagasi tulla. Kokku alustas mitmevõistlust 52 tüdrukut. Võistlus algas palliviskega, kus meie parimana viskas Hanna 33.72, mis on tema uueks rekordiks. Kristiina sai parimal katsel kirja 33.38 ning Kristi M 29.86. Avaala järel olid meie tüdrukute kohad 21,22 ja 31. Teise alana oli kavas 60m jooks, kus meie parim oli taas Hanna 9,10 sekundiga, mis andis 10.koha. Kohe järgnes talle Kristiina 9,13ga. 23.aja jooksis välja Kristi, kes sai kirja 9,44. Kehvasti läks meie tüdrukutel kaugushüpe, kus parimana sai Kristi kirja 3.93 ning Hanna 3.92. Kristiina parim katse oli 3.85.
Hästi algas aga teine päev 60m tõkkejooksuga, kus oma tabelikohta parandas oluliselt Hanna, kes oli paremuselt viies 10,25 sekundiga. Oma jooksu Hanna võitis. Kristiina sai ajaks 11,22 ning Kristi 12,01. Kõrgushüppes ületas Hanna 1.26, mis oli samuti igati kordaläinud tulemus. Kristiina ületas 1.18 ning Kristi 1.10. Mitmevõistluse viimane ala - 600m jooks tõi taas isikliku rekordi Hannale, kes ajaga 1.57,12 oli paremuselt kaheksas. Kristiina sai ajaks 2.04,01 ning Kristi 2.14,18. Kokkuvõttes oli Hanna 3928 punktiga 9.kohal.  Kristiina kogus 3498 punkti ning oli sellega 23s. Kristi punktisummaks kujunes 3008, mis andis 36.koha. Olgu siinkohal mainitud, et katsevõistlusel kogus Hanna 4254 punkti, mis finaalvõistlusel andnuks 5.koha. Kõige lähemale oma rekordile tegi Kristiina, kes katsevõistlusel kogus 3549 punkti. Kristi sai Pärnus kirja 3235 punkti. Aga tüdrukud olid väga väga tublid! Said kenasti ilma treenerita hakkama ning väärt kogemus on kindlasti juures.

Nädalavahetusel toimusid aga 50. Pärnumaa Suvemängud Paikusel, kus võttis osa ka osa meie vanema grupi liikmetest. Alavõidu tõi Risto noormeeste 100m jooksus, kus finaalis märgiti ajaks 11,2 sekundit. Oma ala võitis ka Karl, kes esmakordselt läbis 3000meetrit. Võidu tõi aeg 10.05,2 sekundit. Teise koha saavutas neidude kaugushüppes Killu, kes parimal katsel sai kirja 4.55. Lisaks jooksis Killu end 100meetris finaali, kus oli viies 13,7 sekundiga. Brigita jooksis eeljooksus 13,3, ent finaali jooksma ei läinud. Kerstin sai ajaks 14,2. Neidude arvestuses sai 2 alavõitu Mädli, kes 1500m jooksu võitis 5.29,1ga ning 800m jooksu 2.38,4ga. Lisaks hüppas Mädli kaugust 4.26, mis oli 7s tulemus. Kerstin sai kirja 3.97. Isiklikku rekordit kordas Kerstin aga kõrgushüppes, mille ta võitis 1.45ga. Lisaks osales Kerstin võidukas Väike-Rootsi teatejooksus, kus tal tuli läbida viimane vahetus 100meetrit. Järgmist võistkonda edestati 12 sekundiga. Suur-Rootsi teatejooksu võistkonda kuulus Risto, kes läbis kolmanda vahetuse 200meetrit. Sellest teatejooksust tuli kolmas koht.

Juba homme lähevad Rait, Risto, Jarmo ning Ranno Lõuna-Eestisse vaheldust ja head vormi otsima. Väike laager toimub Käärikul ja Tehvandi uuel staadionil. Tuleval esmaspäeval ja teisipäeval toimuvad Jõgeval aga Eesti A ja B vanuseklassi meistrivõistlused, kust võtab osa 10 meie sportlast - Rait, Jarmo, Risto, Karl, Brigita, Inger, Mädli, Killu-Laura, Kerstin ning Jaagup.