kolmapäev, 29. juuni 2011

Eesti A ja B vanuseklassi meistrivõistlused

Jõgeval 2 päeva kestnud A ja B klassi Eesti meistrivõistlused tõid meile 3 medalit, kuhjaga isiklikke rekordeid ja kohti kuue parema seas.

Talvist edu kordas meistrivõistlustel Rait, kes võitis Jõgeval nii 100 kui ka 200 meetri jooksus kuldmedali. 100m jooksu eeljooksus sai Rait ajaks 10,95 ja finaalis 10,92. Järgnevat edestas ta finaalis enam kui poole sekundiga. Isiklik rekord 10,91 jäi veel püsima. 200meetri jooksus tõi esikoha 22,23 sekundit. Kui seni oli Rait võitnud 4 kuldmedalit talvistelt meistrivõistlustelt, siis nüüd on käes ka esimesed 2 suvistelt! Õnnitlused veelkord!

Medali suutis meistrivõistlustel võita ka Risto, kes 400 meetri jooksus osales tõelises põnevusjooksus. Kõige tugevamas jooksus osalenud Risto tuli lõpusirgele välja veel võitlemas kuldmedali eest. Lõpp läks aga väga raskeks ja nii tuli lõpuks leppida kolmanda kohaga ehk pronksmedaliga. Sellegipoolest jooksis Risto välja uue võimsa isikliku rekordi 51,09, parandes eelmist rekordit enam kui sekundiga. Hõbemedali kaotas ta aga vaid ühe sajandikuga. Teisel päeval osales Risto 200meetri jooksus, kus aeg 22,91 andis neljanda koha. Seekord jäi medalist lahutama 0,06 sekundit. Kuigi nii kiiresti ei ole Risto varem 200 meetrit jooksnud, ei saa seda tulemust päris õigeks isiklikuks rekordiks pidada, kuna jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul 3,4m/sekundis. Sellegipoolest tegi Risto kahel päeval väga korralikke jookse ning võistlusele tervikuna võib anda igati positiivse hinnangu.

Kaks isiklikku rekordit jooksis ka Karl, kes esimesel päeval osales 1500meetri jooksus - aeg 4.27,16 andis viienda koha ning isiklik rekord paranes enam kui 3 sekundiga. Teisel päeval paranes 800m jooksu rekord - uued rekordnumbrid 2.08,50 andis kuuenda koha.

Jarmo tegi Eesti meistrivõistlustel oma hooaja esimesed stardid, kuna vigastus jättis treeningutesse pea kuuaja pikkuse pausi. 110meetri tõkkejooksu eeljooksus sai ta ajaks 15,51, mis viis 7ndana finaali. Finaalis jooksis Jarmo kohe esimesse tõkkesse üsna kõvasti sisse, kaotas rütmi ning leppis 15,52ga ning 7.kohaga. Teisel võistluspäeval osales ta esmakordselt 300meetri tõkkejooksus, kus ta oli paigutatud kõige tugevamasse jooksu. Aeg 42,02 andis 5.koha. Lõpusirgele tulles oli Jarmo kinni veel medalis, ent kangestus siis täielikult ning kaotas oma võimalused. Siiski tuleb Jarmot kiita, et pärast vigastuspausi ta nii tublilt võitles ja endast parima andis. Loodame, et nüüd on vigastustega kõik ning edasi läheb aina paremaks.

Poiste B vanuseklassis tegi tublid esitused Jaagup, kes osales nii 100 kui 200 meetri jooksus ning kaugushüppes. 100m jooksus pääses Jaagup 8nda ajaga finaali - eeljooksus sai ta kirja 12,50 (rekord 12,48). Finaalis enam jaksu niipalju ei olnud - kerges vastutuules 12,69 andiski lõpuks 8.koha. Oma jälje finaalitulemusele jättis kindlasti ka kaugushüpe, mis toimus vahetult enne 100m finaali. Jaagup sai teha kaugushüppes 3 katset, teisel katsel hüpatud 5.25 viis ta taas finaali 8 parema sekka, ent finaalis enam Jaagup ei hüpanud, kuna pärast 100meetri finaali ei olnud energiavarud enam kiita. Nii et ka kaugushüppes 8.koht. Teisel päeval oli kavas 200m jooks, kus Jaagup võitis oma jooksu uue isikliku rekordiga 25,53  (eelmine rekord 26,19). Jooksu ajal oli tuulevaikus - tuulemõõtja näitas 0,0m/sekundis. Kokkuvõttes andis selline aeg 6.koha. Nii et et 2 finaalikohta ja üks koht kuue parema seas on selged näitajad toimunud arengust. Kindlasti saab kanda plusspoolele 200meetri jooksu aja ning kaugushüppe ning 100meetri jooksu kohad.

Tüdrukute arvestuses hoolitses parima koha eest Mädli, kes kahel jooksualal - 800 ja 1500 meetrit - näitas suurepärast minekut ning jooksis mõlemal distantsil isikliku rekordi. Esimesel päeval oli kavas 1500meetri joosks -aeg 5.18,95 andis neljanda koha nagu aasta tagasigi. Rekord paranes enam kui 2 ja poole sekundiga. Teise päeva 800m jooks tõi kaasa aga väga suure isikliku rekordi paranduse - 2.30,57 andis 6.koha. Isiklik rekord paranes enam kui 9 sekundiga! Medalist jäi lahutama natuke üle 2 sekundi. Kuigi Mädlil oli südamest kahju, et medal tulemata jäi, annan ma tema tulemustele väga kõrge hinnangu. Sellised jooksuvad väärivad kahtlemata kiitust!

Brigita esitus 100meetri jooksus oli samuti positiivne. Eeljooksuaeg 13,15 viis ta kolmandana finaali. Tegu oli ka Brigita uue isikliku rekordiga. Senine rekord oli joostud maikuus Paikusel 13,23. Finaalis tuli paraku leppida 5.kohaga ning 13,18ga. Medalist jäi lahutama vaid 0,02 sekundit! Siiski jooksis Brigita elu 2 kiireimat 100 meetri jooksu. 200 meetri jooksus sai ta ajaks 27,30, mis tõi oma jooksu võidu ning kokkuvõttes 6.koha. Isiklik rekord eelmisest suvest 26,95 jäi aga püsima. Kuigi medal jäi tulemata, tõestas Brigita taas, et kuulub omavanuste seas Eesti sprindi paremikku. Oleks vaid tahtmist edasi rühkida, tulemus tuleks kindlasti...

13.koha 100 meetri tõkkejooksus jooksis välja Inger. Ajaks 16,59. Kuna seda distantsi ei ole Inger varem jooksnud, siis oli tegu ka isikliku rekordiga. Väga tubli jooksu tegi Inger aga teisel päeval 200 meetri tõkkejooksus, mis samuti esimest korda elus läbida tuli - aeg 32,16 tõi väga tubli viienda koha! Ka aeg oli oodatust pisut parem, nii et selle jooksu tulemuse kannan igati plusspoolele.

Tänane sünnipäevalaps Killu-Laura tegi samuti väga tubli võistluse. Esmalt hüppas ta kaugust 4.65, korrates sel talvel hallis hüpatud isiklikku rekordit. Selline tulemus andis 19.koha. Killu pidi aga kolmandast katsest kahjuks loobuma, kuna 100meetri jooks ootas oma järge. Seal jooksis Killu aga välja isikliku rekordi 13,92. Senine rekord pärines Paikuse võistlusest - 14,16. Nii et väga korralik rekordiuuendus. See aeg andis samuti paremustabelis 19.koha. Teisel päeval oli Killu stardis 200meetri jooksus, kus jooksis samuti välja isikliku rekordi - 28,72 andis samuti 19.koha. Kahjuks ei ole 200meetri aeg edetabelikõlbulik, kuna jooksu ajal puhus lubatust suurem taganttuul. Sellegipoolest läbis Killu distantsi enam kui sekund kiiremini eelmisest tippmargist. Mina jäin Killu esitustega igati rahule ning usun, et kui ta sama usinalt jätkab treeningutega nagu ta viimased kuu aega on teinud, siis jätkub see areng sama kiiresti kui praegu või veelgi kiiremini!

Ilusat lennukust näitas teisel võistluspäeval Kerstin, kes osales kõrgushüppes. Algkõrguse 1.35 ning sellele järgnenud 1.40 ja 1.45 ületas ta kõik esimesel katsel. Kahjuks lagunesid hüpped ära 1.50 peal ja nii tuli leppida rekordi kordamisega 1.45, mis andis kokkuvõttes 13-14 koha jagamise. Hüpped õnnestunud kõrgustel näitasid aga, et 1.50 peaks Kerstin praegu kindlasti hüppama. Kindlasti oli tegu kõige parema võistlusega Kerstini poolt seni - hüppekindlus kuni 1.45ni oli üllatavalt hea. Nii et ootame uusi võistlusi ja rekordiuuendust!

Kokkuvõttes jään ma tulemustega Eesti noorte meistrivõistlustel rahule. Rait näitas, et on Maailmameistrivõistluste eel heas vormis ning suudab ka ülekaalukalt jookse võites joosta häid aegu. Risto 400meetri aeg ja medal jäävad kahtlemata plusspoolele. Samuti Mädli tublid jooksud ja rekordiparandused. Jarmo tagasitulekuvõistlusega tuleb samuti rahule jääda. Kõik teisedki tüdrukud näitasid sisu ning mõningase suhtumise muutmisega ning asjade läbimõtlemisega võiks olukord veelgi paraneda.

Järgmisena asuvad võistlustulle juuniorid, kes selgitavad Eesti meistrid välja 5-6.juulil Rakveres. Kaasa teevad seal Ranno (110m tõkked ja 200m) ning Magda (100,200). Seejärel sõidab Prantsusmaale maailmameistrivõistlustele Rait, kes osaleb seal 100 ja 200m jooksudes. 8-9juuli osalevad paljud aga Rakveres Eestimaa suvemängudel. Nii et graafik on tihe ja tegemist küllaga!

Kolmapäeval teevad Magda ja  Ranno trenni kell 18.00 Koidula staadionil. Sellel ajal olen ka ma ise staadionil. Kõik, kes võistlesid Eesti meistrivõistlustel, puhkavad 2 päeva ja tulevad trenni taas reedel. Aja panen siia üles neljapäevaks.