pühapäev, 15. oktoober 2023

6.treeningnädal: 16-22.oktoober

Sügis on murdmaajooksu aeg. Kõik grupid jooksevad trennides rohkem, suur osa sportlasi võttis osa Kadrijooksust, väiksem seltskond ka Eesti murdmaajooksu karikavõistlustest. Jooksma peab ja joosta on vaja. Isegi kui see väga ei meeldi. Kes tahab kergejõustikuga tõsisemalt tegeleda, see peab kindlasti sügisel jooksuga rohkem tööd tegema.

On loogiline, et kõigile pikemad distantsid ei meeldi. Reaalsus on aga see, et spordis ei peagi kõik meeldima. Kui enda eesmärgid on kõrgemad ja soov läbi lüüa suur, siis tuleb ära teha ka asjad, mis väga ei meeldi. Ja siis tuleb juba treenerit usaldada, sest tema teab paremini, mida sportlasel on vaja teha, et ta oma soovitud tulemusteni jõuaks.

Seetõttu on ka väga oluline, et igal nädalavahetusel kõik AE 2, ÕT 1 ja ÕT 2 grupi sportlased jooksmas käiksid. See on tegevus, mida ma ei kontrolli ja ei peagi kontrollima. Kui see töö tegemata jääb, kajastub see kindlasti ka tulemustes. Seega igaühe enda südametunnistuse asi.

Laupäeval Järvakandi terviserajal toimunud Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel tegid meie sportlased täitsa korralikke etteasteid. Naomi tuli Eesti karikavõitjaks tüdrukute U16 vanuseklassi 2km jooksus. Kertrud saavutas samas jooksus tubli seitsmenda koha. U18 tüdrukute 3km jooksu lõpetas Viola viiendana. U14 poiste 1km jooksus saavutas Robin kümnenda ja Elimar Asko kuueteistkümnenda koha, sama vanuseklassi tüdrukute 1km jooksus oli Mirabel üheteistkümnes, Crystal-Eliis aga neljateistkümnes. U16 poiste 2km jooksu lõpetas Karl-Martin üheteistkümnenda kohaga. Kõik meie sportlaste tulemused on kenasti üles loetud meie instagrami postituses, mida saab vaadata siit: https://www.instagram.com/sk.altius/ Võistkondlikult saavutasime 23 klubi arvestuses tubli kuuenda koha, millega saab väga rahul olla. Võistkondlikku arvestusse läks kokku kuni 15 tulemust. Meil läks arvesse aga üheksa, seega suurema võistkonnaga võinuks veelgi kõrgemal kohal lõpetada.

Uuel nädalal kolivad AE 1-1 ja AE 1-2 grupid kergejõustikuhalli. Palun hallitreeningutel jalga panna puhtad jalatsid! Kuigi esmaspäeval oleme kõikidega hallis, jätkame kindlasti teiste gruppidega ka õues. Seega jälgime ikka kodulehte, et õigesse kohta trenni minna!

Esmaspäev, 16.oktoober
15.30-16.30 AE 1-1 ja AE 1-2 Kergejõustikuhall
16.15-17.45 AE 2 Kergejõustikuhall
17.30 ÕT 1 ja ÕT 2 Kergejõustikuhall (soojendusjooks õues)

Teisipäev, 17.oktoober
16.00-17.30 AE 2 Rannastaadion
17.15 ÕT 1 ja ÕT 2 Rannastaadion

Kolmapäev, 18.oktoober
16.15 ÕT 1 ja ÕT 2 Rannastaadion ja alates 17.00 Rannastaadioni jõusaal ja sisejooksurada.

Neljapäev, 19.oktoober
16.00-17.30 AE 2 Kergejõustikuhall
17.15 ÕT 1 ja ÕT 2 Kergejõustikuhall (soojendusjooks õues)

Reede, 20.oktoober
17.00 ÕT 1 ja ÕT 2 Raeküla terviserajad (kogunemine parklas). AE 2 grupile lisatreeningu võimalus!