pühapäev, 5. veebruar 2023

22 treeningnädal - 6-12.veebruar

Veebruarikuu esimene nädal tõi meile taas mõne väga hea võistlustulemuse. Reedel toimunud Pärnumaa meistrivõistlused U18 ja U20 vanuseklassidele oli rohkem küll treeningvõistlus, aga mõni väga hea tulemus sündis sealgi. Kaspar jooksis 60 meetri tõkkejooksus välja võimsa isikliku rekordi 8,24. Senine isiklik rekord 8,51 oli joostud Tallinnas 2.jaanuaril. Eesti U18 hooaja edetabelis tõusis ta sellega kuuendalt kohalt neljandaks.  Kõrgushüppes jäi Kaspari võidutulemuseks seekord 1.86, kaugushüppes sai ta kirja 6.17.

U20 60 meetri tõkkejooksus said tubli tulemuse kirja veel ka Iiris ja Pilleriin, kes viisid oma isiklikud rekordid nüüd 9,44 ja 9,48 peale. Grethe Karoline võitis esikoha nii U20 60 meetri jooksus (8,10) kui ka kaugushüppes (5.23).

Pühapäeval toimus Tartus aga kergejõustikutreenerite Endel Pärna ja Andres Nilgi mälestusvõistlused, kus oli kavas naiste 1500 ja meeste 800 meetri jooksud. Naiste 1500 meetri distantsil läks oma hea jooksuvormi testima Naomi, kes lõpetas jooksu teisena, püstitades uue isikliku rekordi ja uue Altiuse U16 rekordi 4.51,86! Senine klubi rekord kuulus Violale, kes 2021.aasta suvel jooksis Käärikul 4.54,27. Naomi tulemus on Eesti U16 vanuseklassi kõigi aegade kolmas tulemus sisetingimustes! Eesti U16 siserekord jäi veel 3,25 sekundi kaugusele (4.48,61, joostud 2002.aastal).

Uuel nädalal on ees ootamas taas Eesti noorte meistrivõistlused. Nädalavahetusel võistlevad medalite eest Tallinna Lasnamäe hallis U18, U20 ja U23 vanuseklassid. Enne seda - teisipäeval - toimuvad Tartus 11.Martin Kutmani mälestusvõistlused. Martin Kutman oli palju aastaid minu treener, seetõttu on sellele võistlusele minek mulle endale väga oluline. Tartus osalevad naiste 60 meetri tõkkejooksus Pilleriin ja Iiris ning naiste kaugushüppes Grethe Karoline.