pühapäev, 29. jaanuar 2023

21.treeningnädal - 30-jaanuar-4.veebruar

Järjekordne võistlustele pühendatud nädalavahetus on läbi saanud ning kahel päeval nägime Tallinnas, Lasnamäe kergejõustikuhallis meie sportlastelt väga ilusaid etteasteid!

Laupäeval toimus TV10 Olümpiastardi II vabariiklik etapp, kus vanemate poiste kaugushüppes jõudsid finaali nii Karl-Martin kui ka Ranno. Mõlemad poisid jõudsid auhinnalistele kohtadele. Karl-Martin püstitas isikliku rekordi 5.41 ning teenis neljanda koha. Ranno parimal hüppel oli pikkust 5.34 ning see tulemus andis kuuenda koha. Lisaks jõudis Karl-Martin veel 60 meetri tõkkejooksus B-finaali, kus joosti kohtadele 7-12. Finaalis sai Karl-Martin ajaks 9,74 (eeljooksus 9,71) ning kokkuvõttes oli tema kohaks üheteistkümnes. B-finaali jõudsid tõkkejooksudes veel Ronja vanemate tüdrukute vanuseklassis (finaalis isiklik rekord 10,32 ja kokkuvõttes 11.koht) ning Crystal-Eliis nooremate tüdrukute vanuseklassis (finaalis isiklik rekord 10,21 ning kokkuvõttes 12.koht.)

Pühapäeval toimusid aga Eesti talvised karikavõistlused, kus võisteldi kahes vanuseklassis - U18 ja täiskasvanute arvestuses.

U18 tüdrukute 800 meetri jooksus tegi kaasa Naomi, kes ise kuulub veel U16 vanuseklassi. Ta lõpetas jooksu teisena, aga püstitas uue U16 vanuseklassi Eesti siserekordi 2.16,71! Eelmine Eesti rekord püsis peaaegu ühe aasta ning senised rekordnumbrid olid 2.17,85. Naomi senine rekord 2.21,24 oli joostud eelmisel suvel Balti meistrivõistlustel.

Kahekordseks Eesti karikavõitjaks tuli Viola, kes võitis esikoha esmalt 60 meetri tõkkejooksus ajaga 8,65. Tulemus tähistab uut spordiklubi Altiuse rekordit! Teine esikoht tuli 200 meetri jooksus, kus võidu tõi tulemus 25,24. Mõlemad tulemused on Eesti U18 vanuseklassi kõigi aegade edetabelis neljandal kohal! Kaugushüppes tuli Violal leppida küll teise kohaga, aga tulemus 5.60 pakkus rõõmu siingi. Esikoht jäi 4 sentimeetri kaugusele.

Võimsa etteaste tegi poiste kõrgushüppes Kaspar, kes parandas oma isiklikku rekordit 5 sentimeetri võrra, viies selle nüüd 1.91ni! Sellega võitis Kaspar ka esikoha. 60 meetri tõkkejooksus ebaõnnestus ta start täielikult, aga sellegipoolest jooksis ta välja aja 8,52 (isiklik rekord sellest talvest 8,51). Tõkkejooksus teenis Kaspar teise koha. 60 meetri jooksus parandas ta oma isiklikku rekordit 10 sajandikuga, joostes välja aja 7,41.

Naiste kaugushüppes võitis esikoha Ann Marii, kes püstitas isikliku rekordi 5.88. Sellise tulemuse hüppas ta lausa kahes järjestikkuses voorus. 60 meetri jooksus andis aeg 7,66 täna neljanda koha.

Edukalt jooksid ka meie teatevõistkonnad. Naiste 4x200 meetri teatejooksus püstitas meie naiskond uue Altiuse rekordi 1.43,24. Võistkonnas jooksid Emmeliine, Anete Kirke, Anete ja Ann Marii. Kahe jooksu peale saavutati tubli teine koht. Tüdrukute 4x200 meetri teatejooksus saavutas meie võistkond kolmanda koha ajaga 1.48,05. Võistkonda kuulusid Kertrud, Eliise, Kaisa-Maria ja Viola

Klubide punktiarvestuses saavutas meie tüdrukute võistkond 24 klubi konkurentsis kolmanda koha! Meie naiskond oli täiskasvanute arvestuses 26 klubi hulgas viies! Kiidan meie väga tublisid sportlasi ja soovin veelkord õnne suurepäraste tulemuste eest!

Uuel nädalal on ees ootamas veel üks võistlus, kui reedel toimuvad meie hallis Pärnumaa meistrivõistlused U18 ja U20 vanuseklassidele. Sel päeval ei toimu võistluste tõttu ka treeninguid!