pühapäev, 26. veebruar 2023

25.treeningnädal - 27.veebruar - 5.märts

Sel nädalal võtsid meie sportlased osa kahest võistlusest. Kolmapäeval olid 8 sportlast stardis Rakveres, kus toimus kiirjooksupäev. Kavas olid 60 ja 100 meetri jooksud ning paremusjärjestus selgitati kahe ala tulemuste liitmise teel. Kuna ükski minu sportlane ei ole varem talvel 100 meetri distantsil startinud, tundus võistlus huvitav.

Auhinnalisi kohti tuli meile neli. Esikoha võitis U18 vanuseklassis Eliise, kelle 60 meetri aeg oli 8,38 ja 100 meetri tulemus 13,42. Teine esikoht tuli U16 vanuseklassis, kus Kaisa-Maria sai 60 meetri jooksus ajaks 8,20 ja 100 meetri jooksus 13,06 (isiklik rekord). U16 vanuseklassis saavutas kolmanda koha Kertrud, kelle 60 meetri aeg oli 8,55 ja 100 meetri aeg 13,81 (isiklik rekord). Esikoha võitis U14 vanuseklassis veel Sofia, kelle 60 meetri tulemus oli 9,12 ja 100 meetri tulemus 14,38. U16 vanuseklassi poiste arvestuses saavutasid meie poisid 5-7.kohad. Karl-Martin sai viienda koha (8,22 + 13,08 - isiklik rekord), Kert oli kuues (8,37 + 13,14 - isiklik rekord) ja Ranno seitsmes (8,38 + 13,42 - isiklik rekord). U16 vanuseklassi tüdrukute arvestuses tegi kaasa ka Lorete-Maria, kes sai 11.koha. Tema tulemused olid 9,18 ja 14,80 (mõlemad isiklikud rekordid).

Laupäeval toimusid Lätis, Valmiera sisehallis aga Balti meistrivõistlused U18 vanuseklassile. Eesti koondisesse kuulus Viola, kes tegi kaasa kolmel alal - 60 meetri tõkkejooksus, 400 meetri jooksus ja 4x400 meetri segateatejooksus. Viola saavutas kõikidel aladel esikoha ja võitis seega kolm Balti meistritiitlit. 60 meetri tõkkejooksus püstitas ta uue isikliku rekordi 8,61. Võit tuli kindlalt, teisena lõpetas jooksu Läti esindaja Elizabeth Cirule, kelle aeg oli 8,76. Viola tulemus tähistab ka uut Altiuse U18 rekordit! Eesti U18 vanuseklassi kõigi aegade edetabelis tõusis ta jagama nüüd kolmandat kohta. Edetabeli teine koht jääb vaid 1 sajandiku kaugusele.

400 meetri jooksus saavutas Viola samuti kindla võidu. Toimus kaks jooksu. Esimese jooksu võitis Eesti koondise teine number Livia Filipozzi ajaga 59,03. Teises jooksus kaasa teinud Viola võiduaeg oli 56,62. Eesti koondis saavutas sel alal kaksikvõidu!

4x400 meetri segateatejooksus joosti järjekorras poiss-tüdruk-poiss-tüdruk. Viola jooksis Eesti koondise viimast vahetust. Teatepulga sai ta Leedu koondise järel teisena, vahe liidriga oli ligi 30 meetrit. Juba esimese ringi lõpuks oli Viola konkurendi kätte saanud ja ka mööda jooksnud. Teatepulga tõi ta teise ringi järel finišisse esimesena. Eesti koondis sai ajaks 3.40,35. Leedu kaotas 69 sajandikuga, Läti enam kui 5 sekundiga. Võistkondlikult saavutas Eesti koondis kokkuvõttes esikoha, kogudes 185 punkti! Läti kaotas 11 ja Leedu 33 punktiga.

Talvisel võistlushooajal on pidada veel paar võistlust - 12.märtsil toimuvad Tallinnas Balti U18 meistrivõistlused mitmevõistluses. Tüdrukute viievõistluses asub starti tänavune Eesti meister Viola. Lisaks on märtsis ees ootamas veel TV10 Olümpiastardi kolmas etapp. Selle võistluse kuupäevadest räägime juba lähiajal.

Algaval koolivaheaja nädalal toimuvad treeningud kõikidele gruppidele. Kõige noorematel on reedel puhkepäev ja kõige vanemad puhkavad esmaspäeval. Kõik muud treeningud toimuvad! Jälgida tasub kindlasti kellaaegu, sest osadel päevadel need vaheajal muutuvad!

AE 1-1 ja AE 1-2 gruppidele olgu etteruttavalt ära öeldud, et aprillikuu koolivaheajal treeninguid ei toimu!