neljapäev, 30. juuli 2020

Balti U16 meistrivõistlused

Teisipäeval toimusid Lätis, Ogres Balti meistrivõistlused U16 vanuseklassile. Meie sportlastest pääsesid koondisesse Greete-Liis ja Viola, kes mõlemad tegid Lätis suurepärase võistluse.

Greete-Liis osales kõigepealt kuulitõukes, kus ta tõukas isikliku rekordi 12.93! Rekord paranes 29 sentimeetriga. Selle tulemusega võitis Greete-Liis hõbemedali! Seejärel ootas ees odavise, kus tase oli väga kõrge. Juba kahe vooru järel oli kolm tüdrukut visanud üle 43 meetri. Greete-Liis sai sellest aga indu ainult juurde ja nii viskas ta uue isikliku rekordi 45.90! Selline tulemus tõi talle elu esimese Balti meistritiitli. Lähimat konkurenti edestas ta lõpuks täpselt 2 meetriga.

Viola tegi kaasa 1500 meetri takistusjooksus. Eesti meistriks tulles läbis ta selle distantsi esimest korda, saades siis ajaks 5.39,25. Lätis jooksis Viola väga targalt, ei läinud ise tempot tegema ja hoidis hästi liidri selja taha. Jooksutempo osutus igati jõukohaseks ja õigel hetkel Viola kiirendas ja läinud ta oligi. Nii võitis ta Balti meistritiitli isikliku rekordiga 5.28,21

Kokkuvõttes saavutas Eesti koondis kindla esikoha, kogudes 279 punkti. Läti saavutas teise koha 223 punktiga, Leedu oli 182 punktiga kolmas.

Järgmised Balti meistrivõistlused toimuvad juba sel nädalavahetusel Pärnus, kui võistlustulle asuvad U18 ja U20 koondised. Meie sportlastest teevad seal kaasa U18 koondises Hanno 400m ja 4x400m segateatejooksus, Karl-Martin odaviskes ja U20 vanuseklassis Ann Marii 100 ja 200 meetri jooksudes ja 4x400m segateatejooksus.

Enne Balti meistrivõistlusi osalevad 4 meie sportlast aga reedel Kuusalus toimuvatel Margus Keerma mälestusvõistlustel. Anete osaleb naiste 100 ja 300 meetri jooksudes, Carlyn naiste kaugushüppes, Kätlin naiste 300 meetri jooksus ja Grethe Karoline tüdrukute U16 60 meetri jooksus.