pühapäev, 14. oktoober 2018

Ann Mariil esimene jooks tehtud

Eile õhtul tegi oma olümpiamängude avastardi Ann Marii, kes neidude kolmandas 200 meetri jooksus saavutas viienda koha ajaga 25,43. Kui neidude esimeses jooksus puhus vastutuul 0,6 meetrit sekundis ja teine jooks toimus lausa 1,1 meetrise taganttuulega, siis Ann Mariil tuulega õnne ei olnud ning hakkama tuli saada tugevas vastutuules - 2,8 meetrit vastutuul. Kolme jooksu peale kokku annab see hetkel 15.koha. Noorte olümpiamängudel kehtib süsteem, mille kohaselt liidetakse kahe ringi jooksutulemus ja siis selguvad ka lõplikud kohad. Seega ei ole 15.koht veel Ann Marii lõppkohaks hetkel.

200 meetri jooksu teine ring toimub teisipäeval ning Ann Marii jookseb teises jooksus, teisel rajal algusega 22.50. Jooksu koosseis on:

Minul oligi kõige rohkem kahju just sellest, et joosta tuli niivõrd tugeva vastutuulega. Kuna Ann Marii oli kohapeal veel haige ka, siis sellist jõudu tal hetkel ei ole, et tugeva vastutuulega edukalt toime tulla. Lisaks ma arvan, et 2,8 meetrise vastutuulega ei annagi kuidagi toime tulla, ole sa kui heas vormis tahes. Jooks oli aga keeruline ka teistele selles jooksus osalenutele.

Jooksu tulemused:
1. Joseph Gemima 24,56 (isiklik rekord 23,60)
2. Angie Saray Gonzalez 24,65 (isiklik rekord 23,92)
3. Kenisha Phillips 24,72 (isiklik rekord 23,91)
4. Liling Chang 25,30 (isiklik rekord 24,71)
5. Ann Marii Kivikas 25,43 (isiklik rekord 24,70)
6. Tia George 26,65 (isiklik rekord 25,67)
7. Macdalena Bristol 28,27 (isiklik rekord 26,08)

Seega jooksid 6 jooksjat oma rekordist vähemalt 0,7 sekundit kehvemini, vaid neljenadaks tulnud Taipei sprinter kaotas oma parimale ajale 59 sajandikku. Selles valguses tundub, et Ann Marii võiks joosta igati hea jooksu, kui saaks teises ringis pisut inimlikumaid tingimusi nautida. Jääme ootele!