Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Esmaspäev, 4. juuni 2018

Väga edukas nädalavahetus

Nädalavahetusel toimunud kaks võistlust pakkusid meile palju rõõmu ja rahulolu, ent mõni asi pisut ka kripeldama.

Laupäeval toimusid Rakvere staadionil Eesti noorte teatejooksude meistrivõistlused. Kui aasta tagasi võitsime me kokku 3 medalikomplekti, siis sel aastal jõuti autasustamisele lausa seitsmel korral! Kokku võitsid meie spordiklubi sportlased 4 kuldmedalit, 1 hõbemedali ja 2 pronksmedalit!

Kõige edukamalt esinesid meie poiste U16 vanuseklassi võistkonnad, kes tegid kokku kolm jooksu ja võitsid igal alal esikoha! 4x110 meetri tõkkejooksu teatejooksus edestasid meie poisid finišis järgmisi enam kui 3 sekundiga. Võiduaeg oli 1.04,37. Võimalik, et tegu on selle vanuseklassi Eesti rekordiga. Sellele ootame tuleval nädalal kinnitust. Võistkonnas jooksid Madis Kaare, Andry Harjakas, Karl-Martin Krapp ja Hanno Tamm. Madis käib treener Rauno juures treenimas, teised poisid käivad minu grupis.

Teise kulla võitsid poisid 4x100 meetri jooksus. Seekord jooksis meie avavahetust Uku Annamaa, seejärel viisid teatepulka edasi Andry, Karl-Martin ja Hanno. Võiduaeg oli 46,95. Vahe järgnevaga oli üle poole sekundi. Samas koosseisus joosti ka väike-rootsi teatejooksu (100+200+300+400) ning ka seal võideti esikoht ajaga 2.08,21. Teiseks tulnud Tartu Ülikooli Spordiklubi võistkonda edestati peaaegu 3 ja poole sekundiga. Uku käib treener Rauno juures treenimas.Suurepäraselt esinesid ka meie U18 neidude võistkonnad. 4x100 meetri teatejooksus võideti kuldmedalid ajaga 48,82. Võistkonnas jooksid Vanessa Nikitina, Ramona Metsäranta, Cleer Põldsaar ja Ann Marii Kivikas. Võiduaeg on väga kõrgest klassist. Uurisin ka täpsemalt, kui hea tulemusega tegu oli. Vaatasin U18 vanuseklassi hooaja edetabeleid vahemikus 2008-2017 ning selles ajavahemikus on meie tüdrukute ajast kiiremini jooksnud vaid selle vanuseklassi Eesti noortekoondised. Ükski klubi ei ole selle ajani küündinud!

 

Lisaks tehti kaasa väike-rootsi teatejooksus, kus Ann Mariid asendas Merily-Anett Hallik. Selles koosseisus võideti pronksmedalid ajaga 2.28,70! Merily jaoks oli tegu tema esimese Eesti meistrivõistluste medaliga!Meie U20 noormeeste võistkonnad võitsid kaks medalit - 4x100 meetri jooksus tuldi kolmandaks ajaga 44,52 ning väike-rootsi teatejooksus saavutati teine koht ajaga 2.02,39. Siinkohal tuleb lisada, et meeskonnast puudusid kaks põhi jooksjat tervislikel põhjustel. Jooksudes osalesid Hans Markus Kalmer, Marko Kaare, Sten Erik Tomingas ja Henri Sai. 

Meie pesamunad - tüdrukute U16 võistkond 4x100 meetri teatejooksus oli samuti lähedal medali võitmisele! Ajaga 52,11 saavutati väga tubli neljas koht! Joosti koosseisus Kertu Luik, Carlyn Pukk, Reena Härm ja Kätlin Koplus. Medalist jäi lahutama 33 sajandikku. Selle võistkonna kaks teatevahetust kõige paremini ei õnnestunud ja kaotatud sajandikke võib otsida just sealt. Sellegipoolest toodi pulk edukalt finišisse. Väike-rootsi teatejooksus saavutati samuti tubli viies koht ajaga 2.31,28. Reena asemel jooksis meil võistkonnas Mari-Silvia, kes ise on alles U14 vanuseklassi sportlane. 


Kokkuvõttes võiks hinde meie sportlaste esinemisele panna 5. Plussist jäi puudu ainult seetõttu, et U16 tüdrukud napilt medalist ilma jäid. Väga rahule võib jääda aga sellega, et kõik võistkonnad tõid teatepulga üle finišijoone. Sellist asja ei ole meil ka juba ammu juhtunud!


Pühapäeval toimus Tartus aga Gustav Sule mälestusvõistlus, kus meie sportlastest tegid kaasa Karl ja Ann Marii. Karl osales 1500 meetri jooksus, mis osutus kahjuks taktikajooksuks ning tempot hoiti alguses väga madalal. Nii ei olnud ka võimalik head aega lõpuks joosta. Kokku osales 22 jooksjat ja Karl finišeeris 11.kohal ajaga 4.02,38. Karli isiklik rekord on 3.59,91.

Ann Marii tegi kaasa väga tugevas naiste 200 meetri jooksus, kus kolmikvõidu teenisid Ukraina sprinterid. Selle jooksu lõpetas Ann Marii neljandana, saades ajaks suurepärased 24,78! Kahjuks puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul 3,4 meetrit sekundis ja seetõttu ei ole aeg ka edetabelikõlbulik ja ei lähe arvesse ka U18 Euroopa meistrivõistluste normatiivi alistamisena (norm on 25,25). Ann Marii isiklik rekord on 25,03, mis on joostud käesoleval talvel. Eelmisel suvel jäi tema parimaks 25,32. Et sõita juulis toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele nii, et  Kergejõustikuliit kataks kõik kulud, tuleb ühel korral alistada see normatiiv ka nüüd suvel (tähtaeg on 25.juuni). Vastasel korral tuleb kulud ise katta. Suure tõenäosusega jookseb ta järgmine kord seda distantsi 10.juunil Eesti noorte karikavõistlustel, mis toimuvad taas Tartus. 

Tihe võistlusgraafik jätkub aga juba 4.juunil, kui toimub TV10 Olümpiastardi finaaletapi ehk mitmevõistluse esimene võistluspäev. Sprintereid näeb stardis jälle kolmapäeval, kui toimuvad Pärnu Spordikooli lahtised sprindivõistlused, kuhu on oodata ka mitmeid külalisi mujalt Eestist.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar