pühapäev, 10. juuni 2018

Eesti karikavõistlused

Pühapäeval toimusid Tartus Eesti noorte karikavõistlused. Võisteldi U20 vanuseklassis, ent kaasa tohtisid teha ka U18 ja U16 vanuseklassi sportlased.

Neidude arvestuses tegi kaasa kokku 25 spordiklubi ning meie võistkond tuli kokkuvõttes 8.kohale 82 punktiga. Noormeeste arvestuses saavutasime 4.koha 112 punktiga, kokku osales 26 klubi sportlased.

Individuaalselt tegi meie sportlastest parima soorituse Ann Marii, kes tuli Eesti karikavõitjaks 200 meetri jooksus ajaga 24,98. Aeg tähistab uut isiklikku rekordit ja teistkordset Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitmist. Jooksu ajal puhus vastutuul 1,2 meetrit sekundis. Eesti naiste hooaja edetabelis tõusis Ann Marii selle ajaga kolmandaks, U18 vanuseklassi edetabelit asus ta nüüd juhtima.

Anete tegi kaasa kaugushüppes ja 100 meetri jooksus. Kaugushüppes oli ta üheksas 5.30ga, 100 meetri distantsil kaheksas ajaga 12,74. Cleer hüppas kõrgust 1.58, mis andis tihedas konkurentsis 10.koha. Cleer oli väga lähedal ka uue isikliku rekordi - 1.61 püstitamisele, kui kolmandal katsel kukkus latt väga kergest puudutusest maha. 100 meetri jooksus oli Cleeri ajaks 13,42.

Vanessa ületas kõrgushüppes 1.55 ning jäi jagama 12-13.kohta. Kaugushüppes jäi tal kirja 5.04 (14.koht). Ramona sai 200 meetri jooksus ajaks 26,80, mis andis 11.koha. Isiklikust rekordist jäi puudu 4 sajandikku.

Kätlin püstitas isikliku rekordi 200 meetri jooksus 27,34ga. Talvine rekord langes koguni 48 sajandikuga! Ning tänane tulemus oli joostud veel 1,1 meetrises vastutuules. Kätlin oli selle tulemusega 15.kohal. Kokku jooksis seda distantsi 32 sportlast. 100 meetri jooksus oli Kätlini aeg 13,33 (14.koht). Isiklik rekord paranes 1 sajandiku võrra.

Noormeeste arvestuses tegi kaasa Hanno, kes ületas kõrgushüppes 1.80, millega saavutas 7.koha. 200 meetri jooksus püstitas ta aga vägeva isikliku rekordi 23,38. Talvine isiklik rekord paranes 56 sajandiku võrra! 32 jooksja hulgas andis see tulemus täna 11.koha. Hanno on ise alles U16 vanuseklassis ja oma vanuseklassi poiste võrdluses oli ta täna kõige kiirem! Oma vanuseklassi hooaja edetabelis tõusis ta sellega samuti esimeseks.

4x100 meetri teatejooksudes osalesid ka meie võistkonnad. Noormeeste võistkonnas jooksis teist vahetust just Hanno ning võistkond saavutas kolmanda koha ajaga 43,79. Võistkonnas jooksid veel Sander Arusalu, Marko Kaare ja Henri Sai. Neidude võistkond saavutas samuti kolmanda koha ajaga 48,62. Võistkonnas jooksid Anete, Ramona, Cleer ja Ann Marii.