neljapäev, 7. juuni 2018

Ann Marii täitis Euroopa meistrivõistluste normi!

Kolmapäeva õhtupoolikul toimus Pärnu Rannastaadionil lahtine sprindivõistlus, kuhu olid võistlema tulnud mitmed Eesti kergejõustiku paremikku kuuluvad sportlased.

Meie spordiklubi jaoks kõige rõõmustavam uudis tuli neidude U18 vanuseklassi 100 meetri jooksust, kus esikoha võitis Ann Marii uue isikliku rekordiga 12,28! Tulemus tähendab ühtlasi ka U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste normatiivi alistamist! Jooksu ajal puhus taganttuul täpselt 2 meetrit sekundis, seega on tulemus ka määrustepärane! Euroopa meistrivõistluste normatiiv oli 12,35 ning Ann Marii isiklik rekord eelmisest suvest 12,45. Seega paranes isiklik rekord lausa 17 sajandikku! Eesti naiste hooaja edetabelis tõusis ta selle ajaga kolmandale kohale, U18 vanuseklassis on ta praegu edetabeli liider.

Fotomeenutus 26.mai võistlusest ja 100 meetri jooksu finišist Kilingi-Nõmmes. Siis oli Ann Marii aeg 12,69. Hooaja tippmark, isiklik rekord said seekord aga tugeva paranduse!

Isikliku rekordi püstitas samas jooksus ka Cleer, kes U18 vanuseklassis sai teise koha ajaga 13,15. Isiklik rekord paranes 6 sajandiku võrra. Vanessa sai viienda koha ajaga 13,63. Isiklik rekord jäi 2 sajandiku kaugusele.

Naiste U20 100 meetri jooksu võitis Anete 12,49ga. Kahjuks puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul 2,7 meetrit sekundis ja edetabeli kõlbulik see tulemus ei ole. U16 vanuseklassis sai teise koha Kätlin 13,28ga, mis tähendaks isiklikku rekordit, ent ka selles jooksus puhus liiga tugev taganttuul.

Poiste U16 vanuseklassi 100 meetri jooksus püstitas isikliku rekordi Andry, kes ajaga 12,73 saavutas kolmanda koha. Esikohast jäi lahutama vaid 3 sajandikku, teisest kohas 1 sajandik. Rekord paranes 16 sajandikku! Jooksu ajal puhus määrustepärane taganttuul. 110 meetri tõkkejooksus oli Andry tulemus 16,32, mis andis teise koha. Jooksu võitis Karl-Martin 15,70ga. Paraku poiste tulemused edetabelisse ei lähe, kuna ka sel korral puhus jooksu ajal lubatust suurem taganttuul (2,9m/sek).

Noormeeste U18 100 meetri jooksus oli Tormi ajaga 11,65 kolmas ning Kristo tulemusega 12,12 viies. Siingi ajad edetabelisse ei jõua, sest jooksu ajal puhus taganttuul 2,7 meetrit sekundis.

Neidude U18 vanuseklassis tegi oma elu esimese jooksu 400 meetri tõkkejooksus Ramona, kes tegi väga korraliku tulemuse 1.07,04. Sellega sai Ramona esimese koha.