kolmapäev, 28. juuni 2017

Pärnu Spordikooli GP

Kui otsustasime Pärnu Spordikooli GP võistlust korraldada, siis oli mõttes teha väike võistlus just meie enda noortele sportlastele, et nad saaksid oma vormi testida vahetult enne Eesti noorte meistrivõistlusi. Tänane võistlus tõestas aga hoopis midagi muud. Võistlemas olid Nõmme kergejõustikuklubi noored, Audentese spordiklubi noored, kergejõustiklased Valgast ja isegi Lätist! Ka võistluste sportlik tase oli väga korralik, ilm samuti hea (ainuke halb asi oli jooksudes puhunud vastutuul). Kokkuvõttes võib aga öelda, et võistlus oli igati kordaläinud! Toon siinkohal välja ka mõned kõige erilisemad tulemused tänaselt võistluselt.

Palju sündis isiklikke rekordeid teivashüppes. Meeste teivashüppes teenis esikoha Mikk uue isikliku rekordiga 3.80! Eesti U16 vanuseklassi edetabelijuht parandas rekordit 5 sentimeetriga. Isikliku rekordi püstitas ka Kristo, kes oli kokkuvõttes kolmas tulemusega 3.60. Rekordi paranes 10cm võrra. Eesti U18 vanuseklassi edetabelis hoiab Kristo sellega viiendat kohta! Täna kokkuvõttes viiendaks jäänud Herman ületas kõrguse 3.20, mis tähistab samuti uut isiklikku rekordit!

Naiste teivashüppes üllatas kõiki Carlyn, kes enne tänast võistlust oli hüpanud sisehooajal teivast 2.87. Täna uuenes rekord koguni kolmel korral ning nii kõrgused 3.00 kui ka 3.10 alistusid kõik esimesel katsel! Carlyn ei tõusnud selle tulemusega mitte ainult U14 vanuseklassi Eesti hooaja edetabeli juhiks, vaid ka U16 vanuseklassi juhiks! Lisaks võitis Carlyn esikoha ka U14 vanuseklassi 80 meetri tõkkejooksus, kus tema võidutulemus oli 12,64. Teine oli Reena ajaga 13,86 ja kolmas Martha-Liset 14,33ga.

Naiste kõrgushüppes ületasid nii Elisa kui ka Vanessa kõrguse 1.55. Meeste kõrgushüppes sai Kristo jagu 1.70st.

Kuigi sprindidistantsidel puhus täna vastutuul, tehti ka seal mõni väga hea tulemus. Naiste 200 meetri jooksu võitis Anete isikliku rekordiga 25,77! Kaksikvõidu tõi meile Ann Marii, kes ajaga 25,97 püstitas hooaja tippmargi. Eesti U16 vanuseklassi hooaja edetabelis hoiab Ann Marii esikohta, Anete tõusis tänase jooksuga U20 vanuseklassi tabelis neljandaks. Isikliku rekordi püstitas veel Kätlin, kelle aeg oli täna 28,44.

Eesti U16 vanuseklassi hooaja edetabelijuhiks tõusis täna 100 meetri tõkkejooksu 15,33ga läbinud Elisa. Vanessa sai ajaks 16,20. Sellega tõusis Vanessa hooaja edetabelis neljandaks.

Meeste 110 meetri tõkkejooksu võitis U20 vanuseklassi tõkkeid jooksnud Jakob 14,61ga, parandades oma hooaja tippmarki 10 sajandikuga. Pika pausi järel tegi täna oma tagasituleku võistluse Tormi, kes U16 vanuseklassi tõketega sai ajaks 16,62.

Meeste 200 meetri jooksu võitis Henri ajaga 22,65. Niidupargi staadionil osalesid odaviskes Vanessa ja Cleer. Vanessa tulemuseks jäi 36.23 ja Cleeril 35.36.

Täpne võistluse protokoll saab valmis homseks!