kolmapäev, 17. veebruar 2016

Tartu võistlus jättis vastakad tunded

Eilne Tartu võistlus pakkus nii positiivseid tulemusi kui ka ootamatuid altminekuid.

Võistlused algasid 60 meetri jooksudega, mille tulemusi võib pehmelt öeldes lugeda ebaõnnestunuks. Ootamatult kehvad ajad panen ma kindlalt väga kehva keskendumise ja vähese võistlusteks valmisoleku pähe. Mitte kellegi näost poleks enne jooksu välja lugeda võinud ideed, et minnakse jooksma isiklikku rekordit.

Siis kui tundus, et Tartusse sõit oleks võinud ära jääda, päästsid mõned väga head tulemused siiski päeva.

Edukalt võistles neidude A vanuseklassis Hanna, kes kuulitõukes sai hakkama isikliku rekordiga 11.42! See andis teise koha. 600 meetri jooksu Hanna võitis 1.49,57ga. Rekordit ei sündinud, aga Hanna pidi jooksu algusest peale ise vedama ja seda julgust tal veel ei ole, et kõva tempo algusest kohe peale panna.

Positiivse poole peale saab kindlasti panna teivashüppe võistluse. Poiste arvestuses uuendas koguni neljal korral isiklikku rekordit Mikk, kellele enne eilset oli rekord 2.90. Tartus ületas ta kõigepealt 2.92, siis 3.02, siis 3.12 ja lõpuks ka 3.22! Rekord paranes 32 sentimeetri võrra. Tüdrukute teivashüppes sai järjekordse hea võistlusega hakkama Ramona, kes sel korral ületas kõrguse 2.92. Vaid korra on ta rohkemat varem suutnud (rekord 3.00).

Jakob tegi selle talve esimese tõkkejooksu rahvusvahelise vahega (9,14, tavaline A klassi vahe 8,80). Aeg 8,06 oli igati korralik tulemus esimese korra kohta.

200 meetri jooksude parima tulemuse eest hoolitses Ramona, kes uuendas taas isiklikku rekordit, viies selle nüüd 27,35ni. Rekord paranes 19 sajandikku. Positiivse poole peale saab kanda ka Cleeri jooksu, mis lõppes ajaga 28,86. Sellega jagas ta teist kohta koos Etheliga.

Hästi jooksid ka meie b klassi tüdrukud 600 meetri distantsil. Jooksu võitis Anne-Mari 1.53,31ga. Rekordist jäi lahutama 17 sajandikku. Teise koha sai Merily ajaga 1.55,17 ja kolmanda Anett Maria 1.55,24ga.

Poiste B 600 meetri jooksu võitis Kristo samuti igati korraliku 1.36,58ga. A klassi samal distantsil oli Hans neljas 1.37,31ga.