kolmapäev, 24. veebruar 2016

Pärnu Spordikooli C vanuseklassi meistrivõistlused

Esmaspäeval toimusid meie hallis Pärnu Spordikooli C vanuseklassi talvised meistrivõistlused.

Meie kõige edukamaks sportlaseks nendel võistlustel osutus Carlyn, ent hästi esinesid ka paljud teised! Carlyn võitis kolm esikohta: 60 meetri jooksus 8,7ga, 150 meetri jooksus 23,6ga ja kaugushüppes 4.51ga. Kõrgushüppes ületas ta 1.35 ja kuuli tõukas ta 9.16. Mõlemad tulemused andsid nendel võistlustel teise koha! Isikliku rekordi püstitas Carlyn kõigil viiel alal!

Väga hea võistluse tegi ka Kätlin, kes sai alavõidu just kõrgushüppes, kui püstitas isikliku rekordi 1.35 ning võitis katsetega Carlynit. 60 meetri jooksus ja kaugushüppes oli Kätlin kolmas, saades tulemuseks 9,0 ja 4.20.

Oma esimese kergejõustikuvõistluse sai kirja alles paar kuud trennis käinud Ann Marii, kes kõrgushüppes üllatas ilusate hüpetega, ületades 1.30 ja tulles sellega kolmandaks! Kaugushüppes oli Ann Marii neljas 4.15ga ja kuulitõukes samuti neljas 7.29ga.

Igat värvi medaleid võitis poiste arvestuses Andry, kes kaugushüppes võitis esikoha 4.55ga. 150 meetri jooksus oli Andry 23,8ga teine ning 60 meetri jooksus 8,7ga ja kõrgushüppes 1.20ga kolmas. Kuulitõukes oli ta neljas 7.97ga.

Kolme medaliga lõpetas võistluse Karl-Martin, kes noppis esikohad jooksualadel - 60 meetri jooksus ajaga 8,6 ja 150 meetri jooksus ajaga 22,7. Teine koht tuli kuulitõukest 9.57ga.

Võistlustel tegi kaasa ka veel D vanuseklassi kuuluv Iiris, kes sai vanematega jõudu proovides kenasti hakkama. Kõrgushüppes püstitas ta isikliku rekordi 1.15, millega oli kümnes ning 60 meetri jooksus sündis samuti isiklik rekord 9,4, mis andis 32 tüdruku arvestuses tubli 8.koha.

Tüdrukute kõrgushüppes jäi 5-6 kohta jagama Martha-Liset, kelle tulemuseks jäi seekord 1.20. Hästi hüppas kõrgus ka Laura, kes tulemusega 1.15 oli seekord üheksas.

Võistlusõhtu tegi eriliseks meie üllatuskülaline, kelleks oli Sydney olümpiavõitja kümnevõistluses Erki Nool. Olümpiavõitja autasustas meie tublimaid ja päeva lõpuks tehti ka ühispilt koos võistlejatega. Lisaks olümpiavõidule on Nool tulnud kümnevõistluses Euroopa meistriks ning maailmameistrivõistlustelt on ta võitnud hõbemedali tänaseni kehtiva Eesti rekordiga - 8815 punkti! Kuna paljud noored ei teagi Erki Noolest väga palju, siis toon siinkohal välja mõned tema üksikalade isiklikud rekordid, mis annavad aimu, mis tasemega kergejõustikutipp ta ikkagi oli: