Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Teisipäev, 9. veebruar 2016

Eesti A ja B vanuseklassi meistrivõistlused

Nädalavahetusel toimunud A ja B vanuseklassi Eesti meistrivõistlused olid meie spordiklubile viimaste aastate edukaimad. Esile tõsta on niipalju tulemusi, et otsustasin eile õhtul sellest tegevusest loobuda ja täna värskema peaga asjad taas ette võtta. Kokkuvõttes - kokku võitsid meie spordiklubi minu treeninggruppides treenivad noored kergejõustiklased nädalavahetusel 9 medalit, lisaks võitis medali ka treener Rauno juures treeniv Anete Siman, kes neidude A vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus võitis pronksi 8,89ga! 9 medalit jagunesid järgnevalt: 4 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi.

Võtan seekord igaühe esinemised mõne reaga kokku. 

Jakob Ristimets

Kokkuvõtet lihtsalt peab alustama temaga, sest Jakob krooniti nädalavahetusel kolmekordseks Eesti A vanuseklassi meistriks! Kõik sai alguse 60 meetri jooksus - finaalis tõi esimese kulla isiklik rekord 7,06 sekundit. Võit oli napimast napim, konkurent Tallinna Kalevist kaotas vaid ühe sajandikuga. Ent seda magusam oli võit! Rekordiparandust tuli 4 sajandikku! Teisel päeval ootas ees 60 meetri tõkkejooks, mille finaalis sündis taas isiklik rekord - 8,03. Rekordiparandust tuli 11 sajandikku! Teise võistluspäeva lõpus ootas ees 300 meetri jooks, kus sündis vaata et kolmest alast kõige vägevam tulemus - esikoht tuli 35,75ga. Kuigi mulle endale ühe sportlase tulemuste võrdlemine teiste omadega väga ei meeldi, siis olen saanud juba piisavalt palju kuulda küsimust, kui kiiresti jooksis samas vanuses Rait. Viis talve tagasi, kui Rait kuulus veel samuti A vanuseklassi, jooksis ta 60 meetrit 7,05ga ja 300 meetrit 36,10ga. Ka tema tuli siis kahekordseks selle vanuseklassi Eesti meistriks.
Jakobist sai seega minu esimene õpilane, kes on kroonitud ühtedel meistrivõistlustel kolmekordseks võitjaks. Rait teatavasti tõkkeid kunagi ei jooksnud.Ann Marii Kivikas

Ka Ann Marii näitas nendel meistrivõistlustel suurepäraseid sprinditulemusi. Tüdrukute B vanuseklassi 60 meetri jooksu eeljooksus sai ta kirja tulemuse 7,98, mis oli vaid ühe sajandiku võrra isiklikust rekordist tagasihoidlikum. See andis alust loota finaalis rekordiparandust. Tulemata see ei jäänud. Võistluste avapäeval võitis ta 60 meetri jooksu hõbemedali isikliku rekordiga 7,91! Kullast jäi lahutama 4 sajandikku. Isiklik rekord paranes aga 6 sajandikku! Teisel päeval ootas ees 200 meetri jooks, kus nädal aega tagasi sündis väga ilus isiklik rekord 26,21. Eilne 200 meetri jooks võttis aga sõnatuks. Ülitihedas esikohaheitluses napsas Ann Marii esikoha täiesti uskumatu 25,70ga! Tegu oli esimese individuaalse meistritiitliga tema jaoks. Viimati näidati B vanuseklassis sellest kiiremat aega 4 talve tagasi. Et tulemus on tõesti väga kõrgest klassist näitab ka fakt, et selle ajaga tõusis ta selle talve naiste edetabelis 4.kohale...
200 meetri jooksu isiklik rekord paranes 51 sajandikku!Elisa Annamaa

Teise hõbemedali tõi meile Elisa, kes esimesel võistluspäeval osales tüdrukute B vanuseklassi 600 meetri jooksus. Hõbemedali tõi talle tulemus 1.40,85. Kuldmedalist jäi lahutama 1,17 sekundit. Tema suvine isiklik rekord on 1.38,20, ent sisetingimustes pole ta mõistagi kunagi nii kiiresti jooksnud. Uurisin ka viimaste aastate sisehooaegade edetabeleid, et paremini võrrelda Elisa tulemust ning kohta. Käisin läbi kõik talvised võistlushooajad kuni 2009.aastani ning mitte ühelgi aastal ei ole ükski tüdruk sellist aega näidata suutnud! Ning sel korral tuli ju leppida veel hõbemedaliga, seega oli sellel alal tase seekord väga kõrge. Seda hinnalisem on mõistagi ka medal. Teisel päeval ebaõnnestus kaugushüpe, kuna hoojooks ei klappinud ning kõik hüpped sooritas ta kaugelt paku tagant või astus üle. Kirja jäi 4.65. Väga hea jooksu tegi ta aga 200 meetri distantsil, kus sündis ka isiklik rekord 26,62. Eelmisel pühapäeval joostud rekord paranes 38 sajandiku võrra! Selline aeg andis seekord 5.koha.


Henri Sai

Esimest aastat A vanuseklassi kuuluv Henri ei tundnud vanemate konkurentide ees mingit aukartust ning andis 60 meetri finaaljooksus kõigile väärilise lahingu. Finaalis sündis isiklik rekord 7,13, mis tõi talle ka pronksmedali! Kuna samas finaalis võitis kulla Jakob, siis oli poodiumil nüüd 2 meie sprinterit! Isiklik rekord paranes 5 sajandikku! Ka 300 meetri jooksus saab Henri jooksuga rahule jääda, sest tulemus 37,23 andis neljanda koha. Medalist jäi lahutama 41 sajandikku. Mõistagi oli Henri mõlemal alal oma aastakäigu kiireim noormees. B vanuseklassist A klassi minemine ei ole alati kõige kergem, seetõttu hindan Henri tulemusi nendel võistlustel väga kõrgelt. 


Ramona Eliis Aleksandra Metsäranta

Fantastiline elamus ja emotsioon tuli pühapäeval teivashüppe sektorist, kus suuri tegusid tegi Ramona. Veel eelmise sisehooaja B klassi tüdrukute teivashüppe edetabelist ei leia me Ramona nime TOP 20 hulgast (21.koht 2.40ga). Pühapäeval oli tema teivashüppe algkõrgus aga 2.40! Teisel katsel hüppas ta üle kõrguse 3 meetrit! Selline suurepärane tulemus tõi talle ka tema esimese Eesti meistrivõistluste medali - pronksi.  Ramona medal on mulle endalegi mitmel põhjusel väga väga oluline. Selle tulemuse tõi sihikindel ja järjepidev töö. Nimelt alustasime 2015.aasta lõpus koostööd Tartu teivashüppe treeneri Hendrik Lindepuuga. Selle tulemusena oleme käinud kahel korral Tartus seda ala põhjalikumalt õppimas, lisaks sai sealt alguse uute teivaste ostmine Soomest, mis ongi Ramona arengule suure tõuke andnud. Ka nüüd Tallinnas hüppas ta kõrgemaid kõrgusi Tartu treeneri teivastega, sest meil endal ei ole hetkel veel kõiki sobivaid teibaid. Töö selles osas aga käib ning 3 uut teivast ei jää kindlasti viimasteks. Isiklik rekord paranes sel talvel juba mitmendat korda ning sel korral koguni 19 sentimeetri võrra! Ramona on ka minu esimene õpilane, kes võitnud sel alal Eesti meistrivõistluste medali.
Lisaks osales ta 60 ja 200 meetri jooksudes, kus näitas samuti väga häid tulemusi. 60 meetri jooksus kordas ta isiklikku rekordit 8,46, mis andis 11.koha. Finaalist jäi lahutama 6 sajandikku. Suurepärase tulemuse jooksis Ramona välja ka 200 meetri distantsil. Tulemus 27,54 andis tugevas konkurentsis 8.koha. Suvine rekord paranes 1,31 sekundiga, eelmise talve tulemus aga lausa 1,69 sekundiga.Kristo Kõplas

 Kristo osales nendel meistrivõistlustel ainult 60 meetri tõkkejooksus. Esialgne plaan nägi ette tema osalemist veel kõrgus- ja kaugushüppes. Siis väänas ta aga trennis kõrgust hüpates jalga ning sellele alale tuli kriips peale tõmmata. Asemele panime 200 meetri jooksu, lootuses, et jalg paraneb kiiresti. Ja paraneski, pühapäeval jooksis Kristo ennast B klassi poiste 60 meetri tõkkejooksu finaalis medalile - pronks tuli 8,99 sekundiga! Kristole oli tegu esimese Eesti meistrivõistluste medaliga! Aga selle jooksu käigus sai jalg ka viga ning teistest aladest otsustasime loobuda, et vigastus ei süveneks. Isiklik rekord jäi vaid 3 sajandiku kaugusele. Vaatame korraks tema võimalusi hüppealadel. Sel talvel on ta kõrgust hüpanud 1.70 ja kaugust 5.56 (trennis ka oluliselt kaugemale). Nendel meistrivõistlustel hüppasid kõrgushüppe medalivõitjad 1.76,1.73 ja 1.70 ning kaugushüppes 5.88, 5.72 ja 5.69. Nii et kindlasti oleks Kristo medalite eest võidelnud ka nendel aladel.


Ethel Silla

Ethel tegi kaasa kolmel alal, kus püstitas ka kolm isiklikku rekordit. Võistluste avaalal, tüdrukute B 60 meetri jooksus pääses ta finaali eeljooksus näidatud 8,32ga. Isiklik rekord paranes 2 sajandiku võrra! Finaalis tegi Ethel aga fantastilise jooksu, tulles viiendaks 8,24ga! Teisel päeval tegi ta esmalt kaasa 60 meetri tõkkejooksus, kui püstitas eeljooksus isikliku rekordi 9,49 (rekordiparandus 28 sajandikku!). Finaalis jooks nii hästi ei õnnestunud, aga tulemus 9,61 andis sellegipoolest neljanda koha. Ka 200 meetri jooksus näitas Ethel oma sisu. Alles nädal aega tagasi viis ta oma rekordi 28,16 peale. Seekord läbis ta distantsi 27,78ga, mis andis 11.koha.  Ethelist kuuleme veel edaspidi palju, ta on meie juures tagasi alles sügisest ja juba suutis ta tõketes näidata sellist tulemust nagu 9,49!

Hanna Andla

Hanna tegi väga korraliku jooksu neidude A vanuseklassi 800 meetri jooksus, tulles viiendaks ajaga 2.34,21. Nädal tagasi püstitatud rekordile kaotas ta vaid 0,70 sekundit. Pärast pikka vigastuspausi on üldse rõõm tõdeda, et Hanna suudab joosta sellisel tasemel praegu, eelmise talve parim tulemus on kahel korral juba löödud. Teisel päeval joostud 300 meetri jooks tõi isikliku rekordi 44,63 ning 8.koha. 

Vanessa Nikitina

Tüdrukute B 60 meetri tõkkejooksus läbis Vanessa distantsi teist korda elus alla 10 sekundi - 9,99ga. 36 jooksja hulgas tõi see talle 15.koha. Edukalt läbis Vanessa ka 200 meetrit, korrates oma suvist välirekordit 28,70. 60 meetri jooksus sai ta ajaks 8,71.

Anne-Mari Peks 

Anne-Mari püstitas nendel meistrivõistlustel kaks isiklikku rekordit. Avapäeval sündis rekord 600 meetri jooksus - 1.53,14. Rekord paranes 2,49 sekundit! Teisel päeval püstitas ta isikliku rekordi 200 meetri jooksus - 28,70. Eelmisel pühapäeval joostud isiklik rekord paranes 0,55 sekundiga! 60 meetri tõkkejooksu tulemus 10,74 ei vastanud kindlasti meie ootustele, aga kui oled kaks rekordit juba püstitanud, saab võistluse igati plusspoolele kanda.Cleer Põldsaar

Halvad asjad kiiresti kaelast ära. Kõrgushüpe ebaõnnestus Cleeril täielikult. Tehniliselt lagunes hoojooks täielikult ära ning kirja jäi vaid algkõrgus 1.35. Sel talvel juba kaks korda 1.50 ületanud Cleer püstitas aga isikliku rekordi 60 meetri jooksus - 8,67! 60 meetri tõkkejooksus sai ta ajaks 10,47, mis jääb isiklikule rekordile 5 sajandikuga siiski alla.


Hans Markus Kalmer

60 meetri jooksu aeg 7,83, 300 meetri tulemus 39,91 ning 800 meetri jooksu 2.23,31 olid kõik sellised tulemused, mida ei saa pidada ebaõnnestumiseks, aga ka mitte eneseületamiseks. Kõige suurem varu jäi kindlasti sisse 800 meetri jooksus, kus jäi puudu lihtsalt võistluskogemusest sel alal. Jooksu lõppedes oli selge, et siin oli jõuvarusid üle jäänud. Hea meel on selle üle, et 40 sekundi piir sai alistatud 300 meetri distantsil. Anett Maria Reinas

60 meetri tõkkejooks sel korral ei õnnestunud - aeg 10,56 oli selgelt pettumus ka temale endale. Tema sel talvel joostud rekord on ju 10,16. 200 meetri jooksu aeg 29,80 andis vähemalt põhjust parema tujuga koju minna, sest 30 sekundi piir sai alistatud. 


Mikk Saarse

Mikk osales nendel meistrivõistlustel teivashüppes, kus ta kordas oma sel talvel hüpatud isiklikku rekordit 2.90. Selle kõrguse alistamine avakatsel andis 9.koha. Väga lähedal oli ta ka 3 meetri alistamisele, ent sel korral olnuks vaja veelgi kõrgemale hüppamiseks juba jäigemat teivast. Mikk on aga usin ja järjekindel ning teivashüppes on ta alles õpipoiss. Aga usinalt trenni tehes võib ta juba suvel oluliselt kõrgemale hüpata. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar