Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Kolmapäev, 31. detsember 2014

Aasta 2014

2013.aasta oli meie spordiklubile äärmiselt edukas ning kõige suurema panuse meie edusse andsid Rait, Ranno, Jarmo, Karl, Risto. Sama aasta kevadel lõpetasid noormehed spordikooli ja igaüks asus õppima kõrgkooli. Nende poistega oli meil vägev teekond, mis viis paljude Eesti meistrivõistluste medaliteni. Rait säras sprindidistantsidel ja osales Euroopa juunioride meistrivõistlustel.

Pärast poiste lõpetamist ja Pärnust ära kolimist tundsin ma ise, et tulemas on rahulikum vahe aasta, kus saab mõtteid koguda, vaimu pisut puhata ja uusi väljakutseid otsida. Noored arvasid aga teisiti ja tegid 2014.aastast taas ühe äärmiselt emotsionaalse ja värvika aasta!

Käesoleva aasta märksõnaks on kindlasti Tv10 olümpiastarti. Õigemini Ann Marii, Vanessa ja Elisa täiesti uskumatud vägiteod üle-eestilistel etappidel. I etapp toimus veel 2013.aasta lõpus ja sealt see kõik alguse sai. Vanessa ja Ann Marii tegid mulle suure üllatuse, võttes nooremate tüdrukute vanuseklassi 60 meetri jooksus kaksikvõidu. Veebruaris toimunud teine etapp oli veelgi uskumatum. Elisa võitis esikoha tüdrukute kõrgushüppes ja Ann Marii 60 meetri tõkkejooksus. Vanessa oli tõketes neljas. Selle aasta kõige vägevama tulemuse eest hoolitses Ann Marii TV10 olümpiastardi neljandal etapil, kui ta võitis esikoha tüdrukute 600 meetri jooksus. Märkimisväärne oli see võit just sellepoolest, et ta jooksis välja kõigi aegade kiirema aja sel distantsil! Ja see võistlussari tähistas oma 43.aastat! Veel erilisemaks tegi selle jooksu Elisa, kes tõi meile selle hooaja teise kaksikvõidu. Elisa lõpetas nimelt paremuselt teise ajaga! Ja et sellest veel vähe ei oleks, võitis Vanessa esikoha kaugushüppes. Mitmevõistlusel ehk finaaletapil olid meie tüdrukud kõik nelja parema hulgas - Vanessa teine, Ann Marii kolmas ja Elisa neljas. See oli uskumatu aasta tüdrukutele. Midagi sellest ei oleks ma osanud unes ka näha, aga sellised ootamatud võidud ongi just kõige magusamad.
Ei ole kahtlustki, et tegu on kolme äärmiselt andeka tüdrukuga, kes juba on ennast Eestile tutvustanud. Kõige erilisemaks teeb selle kolmiku just see, kuidas üksteisega läbi saadakse. Üksteist toetatakse, aidatakse, innustatakse. Nad võivad alati üksteise peale loota. Mul on suur suur rõõm, et sellised tüdrukud minu käe alla on treenima sattunud.

Märtsis toimus meil traditsiooniks saanud laager lõunas. Seekord külastasime Portugali ja laagriga jäin ma väga rahule. Portugali treeningtingimused olid selgelt paremad võrreldes Hispaaniaga, mida olime eelmisel kahel aastal külastanud. Suurepärane treeningkompleks ja töine meeleolu olid eduka laagri aluseks. Mitmed sportlased said just laagris vajaliku tõuke arenguks. Suvel tõestati seda võistlusradadel. Kahjuks on osad juba teada andnud, et ei osale 2015.aasta laagris. Sellest on kahju, sest märts ja aprill on just see periood, kus päike, soojus ja head treeningtingimused loovad eelduse edukaks välishooajaks. Eestis ja eelkõige Pärnus neid kahjuks kuskilt võtta ei ole. Küll aga kuulutan välja, et 2015.aasta kevadine laager toimub ja kõigil on võimalik sellega liituda. Mina ise tunnen suurt vajadust masendava Eesti talve-kevade alguse perioodil siit minema saada.
Esile tahaksin tõsta Hanna esinemisi suvistel võistlustel. Suve lõpus jooksis ta 100 meetrit tõkkeid 15,57ga, kaugushüppes jäi parimaks 5.15. Paneme siia juurde väga hea jooksu teatejooksu Eesti meistrivõistlustel, mis lõppes hõbemedali võiduga ja sügisel Eesti murdmaajooksu karikavõit Jõulumäel.

Väga tubli suve tegi Inger, kes võitis suvistel juunioride Eesti meistrivõistlustel kaks medalit - pronksmedali 100 meetri tõkkejooksus ja hõbemedali 400 meetri jooksus! Niivõrd edukas suvi andis Ingerile palju indu juurde, et spordiga kõrgel tasemele edasi tegeleda. Nii kolis ta sügisel Tartusse ja jätkab seal usinalt treeninguid!

Väga tõsise suhtumisega trennitegemisse on silma paistnud Liisbet. Kõrgushüppes ületas ta suvel 1.60 ja lisaks osales ta eelpool mainitud teatejooksus, mis lõppes meile väga edukalt!

Jaagup jooksis suvistel Eesti juunioride meistrivõistlustel rekordi 11,43, millega jõudis ka finaali. Esile on tõusmas Jakob, kes näitas suvel juba korra väga head tõkkejooksu. Temast kuuleme juba 2015.aastal oluliselt rohkem. Ma vähemalt loodan nii.

Oluliselt on oma suhtumist treeningutesse parandanud meie A klassi poisid - Artur, Lucas, Martin K ja veel b klassi kuuluv Hans. Poisid teevad nüüd trenni, mitte ei külasta aegajalt treeninguid. Loodame, et selline asi jätkub ka järgmisel aastal. Tagasi on meie juures Jarmo, kes valmistub koos poistega talviseks võistlushooajaks, kus peamine eesmärk on edukas esinemine Eesti mitmevõistluse meistrivõistlustel. Jätkub koostöö Karliga, kellel on väga suured sihid spordis! Praegugi on Karl Portugalis laagris ja teeb kõvasti trenni, et juba järgmisel suvel arengus suur hüpe edasi teha. Karli aitab juhendada Ralf Lipp, suurte kogemustega pikamaajooksja, kellest blogis peagi lähemalt juttu teen. Meil on Karli suur usk. Suhtumist ja pühendumist on teistel palju õppida just temalt.

Väga tuleb kiita Minnit, kes on jätkuvalt tegemas trenne suure pühendumusega. Suvel hüppas ta kaugust 5.38, millele ootame peagi juba lisa.

Teisest treeninggrupist tuleb kiita väga Ramonat, kes leidis omale alles pisut aega tagasi uue lemmikala - teivashüppe ning nüüd käib ta trennis nii nagu käima peabki. Tema vaimustust sellest kergejõustiku alast on lausa lust pealt vaadata. Väga innukalt teeb trenni Mikk, kes on samuti leidnud teivashüppe näol omale lemmikala.

Kolmas treeninggrupp on olnud sel aastal väga tubli ja väärib erilist esiletõstmist. Laura, Andry, Martha, Laur, Ann-Mari, Iiris, Raimond, Kätlin, Carlyn, Kaili, Laura-Katriin on väga hästi trennis käinud. Grupp on tore ja kokkuhoidev, nalja saab meil palju. Just sellest grupist peavad meile peale kasvama uued ja talendikad noored kergejõustiklased. Ootan juba väga vaheaja lõppu ja selle grupi tagasitulemist puhkuselt!

Soovin kõigile spordiklubi Altiuse sportlastele, lapsevanematele, tuttavatele, toetajatele rahulikku ja toredat aastavahetust! Sportlased - seadke omale sihid uueks aastaks. Kui sa tead, mille jaoks sa treenid, on palju lihtsam trennis pingutada ja vaeva näha. Ootan uuel aastal väga aktiivselt osalemist treeningutest kõikides treeninggruppides

NB! Esimesed võistlused uuel aastal on tulemas juba 2-3.jaanuaril.  Lähemalt räägin neist homme!


RometKommentaare ei ole:

Postita kommentaar