Pärnu Spordiklubi Altius

Pärnu Spordiklubi Altius

Teisipäev, 31. detsember 2013

Aasta 2013

Taas on käes kokkuvõtete tegemise aeg. Jälle on üks aasta otsa saamas. Aasta, mis tõi meile palju kordaminekuid ja edu, ent nagu spordis ikka, siis ka tagasilööke. Enne kui uuele aastale julgelt vastu saame minna, viskame pilgu 2013.aastale, et näha, millega me aasta jooksul tegelenud oleme.

J A A N U A R

Igal aastal on jaanuar vähe tihe võistluskuu, sest algab talvine võistlushooaeg. Jaanuari esimene suurvõistlus oli A ja B vanuseklassi Eesti meistrivõistlused. Kui avapäeval tuli Jaagup noormeeste A vanuseklassi 60 meetri jooksus neljandaks, siis teisel päeval oli Hanna aeg särada. Tüdrukute B vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus võitis Hanna 9,69ga hõbemedali!
Eesti juunioride meistrivõistlustel võitis kaks kuldmedalit Rait, kes võidutses 60 meetri jooksus 6,87ga ja 300 meetri jooksus 34,99ga. Karl võitis 3000 meetri jooksus pronksmedali 9.28,80ga. Jarmo kaotas pronksmedali 60 meetri tõkkejooksus vaid 1 sajandikuga. Neljandaks jooksis end ka Ranno noorsoo vanuseklassi 60 meetri tõkkejooksus. 
V E E B R U A R

Martin Kutmani mälestusvõistlustel Tartus said noorte programmis end teistega võrrelda Ethel ja Elisa. Tegid nad seda väga edukalt. Ethel võitis kaugushüppe ja tuli 60 meetri jooksus teiseks. Nooremate tüdrukute arvestuses võitis Elisa 60 meetri jooksu ja tuli kaugushüppes teiseks!

Hanna jooksis Tallinnas välja uue isikliku rekordi 60 meetri tõkkejooksus - 9,57.

Eesti täiskasvanute meistrivõistlused lähevad aga ajalukku, kuna Rait võitis seal oma esimese Eesti meistritiitli täiskasvanute arvestuses - kuldmedal tuli 200 meetri jooksus 22,20ga. 60 meetri jooksus võitis Rait hõbemedali 6,89, kusjuures kuldmedali kaotas ta vaid 1 sajandikuga!

 60meetri jooksu lõpuruudustik

Rait on võitnud 200 meetri jooksus Eesti meistritiitli

 Meenutagem aga võidukat 200 meetri jooksu veelkord:


Rakvere kiirjooksupäevalt toodi koju hulganisti auhinnalisi kohti. Kõik võistlustules olnud 7 sportlast jõudsid oma vanuseklassis 3 parema sekka. 

Jaagup, Kristjan, Rait, Jarmo ja Laura tulid kõik tagasi medalitega
60 meetri tõkkejooksus napsas esikoha taas Hanna

M Ä R T S

Kahel järjestikkusel aastal oleme märtsi kuus käinud lõunalaagris. Nii ka 2013.aastal, kui viibisime Hispaanias ja valmistusime suviseks võistlushooajaks. A P R I L L

Aprill oli meile rahulikum kuu, aga tööd jagus sellegipoolest piisavalt. Algas Eesti juuniori teatejooksu koondise projekt, mille eesmärgiks oli suveks ette valmistada teatemeeskond, kes suudaks täita Euroopa juunioride meistrivõistluste normatiivi. Teatemeeskonna liider oli Rait. Esimene laager toimus Audentese spordikeskuses 19-21.aprill.


M A I

Mai kuu algas meile suurepäraselt.  Väga positiivse emotsiooni saime Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustelt, kus Karl võitis oma esimese Eesti meistritiitli 4 kilomeetri jooksus. 

Karl ja Birgit. Nii naisjuunioride kui meesjuunioride kuldmedal tuli Pärnusse!

Eesti noorte teatejooksude meistrivõistlused osutusid meile äärmiselt edukaks. Meesjuuniorid võitsid kuldmedalid nii 4x100 kui ka 4x400 meetri teatejooksus!
TV10 olümpiastardi vabariiklikul etapil Karksi-Nuias olid hoos meie tüdrukud.Nooremate tüdrukute arvestuses jõudsid koguni 3 meie tüdrukut 8 parema hulka. Edukaim oli Anett-Maria neljanda kohaga, Ethel oli viies ja Andra kaheksas!J U U N I

Eesti täiskasvanute teatejooksu meistrivõistlustelt tõi Altiuse meeskond 4x100 meetri jooksus koju hõbemedalid! 

Edukalt esinesid noored Valmieras, Lätis. Ethel võitis palliviske ja tuli kaugushüppes kolmandaks. Vanessa tuli 60 meetri jooksus teiseks ja 300 meetri jooksus kolmandaks. 

Inger jooksis Tallinnas välja suurepärase isikliku rekordi 100 meetri tõkkejooksus - 15,25! Seda jooksu võiks täitsa veelkord nautida. Inger jookseb sisemisel rajal.


Eesti noorsoo vanuseklassi Eesti meistriks tuli 110 meetri tõkkejooksus Ranno.


J U U L I

Viljandis jooksis Rait 100 meetri jooksus välja isikliku rekordi 10,66, mis oli ühtlasi Juunioride Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitmine!

Eesti juunioride vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel võitis taas kaks kuldmedalit Rait, kes võitis nii 100 kui 200 meetri jooksu. 200 meetri jooksus alistub samuti tiitlivõistluste normatiiv - 21,75!

Samadel võistlustel võitis kuldmedali 800 meetri jooksus Karl, kes 1500 meetri distantsil tuli hõbedale! Jarmo viskas end uue odaviske rekordiga neljandaks. B vanuseklassi meistrivõistlustel tuli Hanna 100 meetri tõkkejooksus samuti neljandaks. 

Rait osales Juunioride Euroopa meistrivõistlustel Itaalias, Rietis, kus jooksis 100 meetrit 10,73ga. Paraku vigastas ta ennast selles jooksus ja 200 meetri starti minna ei saanud.


A U G U S T

Toimus järjekordne laager. Seekord proovisime ära Kilingi-Nõmme spordikompleksi. Laagris oli meid 17 ja kokku veetsime Kilingi-Nõmmel 6 päeva.Rukkilillemängudel Tallinnas tuli Jarmo meesjuunioride 100 meetri jooksus teiseks.Karl võitis kindla esikoha meesjuunioride 3000 meetri jooksus, Inger oli neidude A 100 meetri tõkkejooksus teine ja Liisbet tuli isikliku rekordiga 1.50 tüdrukute B kõrgushüppes kolmandaks. Risto tuli meesjuunioride 400 meetri jooksus kolmandaks.

Inger oli finaaljooksu ilmselgelt rahul!
 
S E P T E M B E R

Lõpetasime suvise võistlushooaja Kilingi-Nõmmes, kus toimus ühepäevane mitmevõistlus. 
 
O K T O O B E R

Saime kätte uued võistlusvormid, mis valmistati meile Itaalias spordirõivaste tootja Panzeri poolt. 
D E T S E M B E R

November oli meile kõige rahulikum treeningkuu. Detsember algas meile täiesti uskumatult, kui TV10 olümpiastardi vabariiklikul etapil saavutasid meie tüdrukud Vanessa ja Ann Marii nooremate tüdrukute 60 meetri jooksus kaksikvõidu! Elisa lõpetas B-finaali teisena, mis andis kokkuvõttes 8 koha!


28.detsembril toimus Pärnus aasta kõige kõrgetasemelisem kergejõustikuvõistlus Pärnus - Karel Leetsari mälestusvõistlus, kus osales kokku ligi 150 sportlast.
Nii ongi see 2013. aasta meil otsa saamas. Sel aastal oli positiivseid emotsioone kindlasti tunduvalt rohkem kui negatiivseid. Loodan vaid, et 2014.aasta tooks meile samuti rõõmu, eneseülatamisi, rekordeid. 

Lugupeetud Spordiklubi Altiuse nooremad ja vanemad kergejõustiklased, laste vanemad ja vanavanemad, õed ja vennad, sõbrad ja tuttavad. Soovin teile kõigile meeldivat aastavahetust ja kõige kõige paremat uue aasta algust!

2.jaanuaril läheb meie võistluskarussell aga edasi, kui Tallinnas asuvad võistlustulle Jaagup, Kristjan, Jan, Hanna, Liisbet, Laura, Vanessa, Elisa, Ann Marii. Seniks aga rahulikku aasta lõppu!

Romet


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar