teisipäev, 9. juuli 2013

Võtame meistrivõistlused kokku

Rakveres Eesti juunioride ja B vanuseklassi meistrivõistlustel tehtud kõige võimsamad tulemused olen siin juba ette lugenud. Rait kaitses edukalt tiitlit nii 100 kui 200 meetri jooksudes. Päev enne meistrivõistlusi Viljandis 100 meetri jooksus juunioride Euroopa meistrivõistluste normatiivi täitnud Rait näitas head minekut ka Rakveres, joostes välja oma senise karjääri paremuselt teise aja 100 meetri jooksus - 10,69 ja püstitades isikliku rekordi 200 meetri jooksu finaalis - 21,75. Ning seda 1,6 meetrise vastutuulega. Mõlemad tiitlivõistluste normatiivid on täidetud.
Kahel korras säras Karl, avapäeva hõbedale 1500 meetri jooksus lisandus teisel päeval meistritiitel 800 meetri jooksus isikliku rekordiga.
Medalile jõudis üsna lähedale ka Hanna, kes 100 meetri tõkkejooksus tuli neljandaks ning kaotas pronksi kahe kümnendikuga. Kahjuks sai ta jooksu ajal põlvele niipalju haiget, et 20 minuti pärast alanud 400 meetri jooksu starti ta minna ei saanudki.
Natuke jäi medalist puudu ka Jarmol, kes odaviskes tuli samuti neljandaks. Aga tema saab rohkem rahul olla, sest isiklik rekord paranes enam kui 5 meetriga. 400 meetri jooks Jarmol ebaõnnestus.
Risto etteasted ei olnd loodetud tasemel. Sellega nõustub Risto ka ise. 400 meetri jooksus oleks pidanud pisut julgemalt alustama, siis oleks olnud loodetud tulemus reaalsem. 200 meetri jooksu jaoks napib praegu Ristol tippkiirust. Võtab veel aega, aga usun, et ta suudab veel oma endisele tasemele tagasi jõuda.
Isikliku rekordi püstitas tüdrukute B kõrgushüppes Liisbet, kes ületas kolmandal katsel 1.45. Esimene Eesti meistrivõistluste start ja kohaks 13. Parimad hüppajad ei ole aga kaugel, viies koht hüppas 1.50. Ka 100 meetri jooksus tegi Liisbet igati hea jooksu, aeg 14,09 on tema esimene 100 meetri jooks elektriajaga.
Karin jooksis 100 meetrit tõkkeid 17,99ga. Veel on vaja lihvida tehnikat, juurde vaja saada enesekindlust. Aga jooks oli kordades parem juba, kui kevadel noorte teatejooksude meistrivõistlustel. 800 meetri jooksu aeg 2.50,20 läheb kirja isikliku rekordina, kuna seda distantsi pole Karin varem jooksnudki.
Kristi tegi samuti kaks starti. 100 meetri jooksus 14,85 ja 200 meetri jooksus 30,96. Esimene kord joostud elektriajaga, seega mõlemad isiklikud rekordid. Siit saab nüüd ainult paremaks minna, esimesed ajad on kenasti kirjas.
Augustil ebaõnnestus 110 meetri tõkkejooks, kus tal olid kõige suuremad võimalused. Distantsi esimene pool sujus kenasti ja August jooksis esimesel-teisel kohal, siis komistas tõkkesse, komistas teise, jäi korraks sisuliselt seisma, jooksis siiski lõpuni, ent head aega enam mõistagi loota polnud. 100 meetri jooksus sai ta ajaks 12,59 ja 200 meetri jooksus 25,48. Parim koht tuli just 200 meetri jooksust - seitsmes. Isiklikule rekordile kaotas ta 3 sajandikuga, ent jooks kulges seekord 2,5 meetrise vastutuulega.

Järgmisena võistleb Rait juunioride Euroopa meistrivõistlusel, nii 100 kui ka 200 meetri jooksudes. Võistlused toimuvad Itaalias, Rietis 18-21.juulil. Ära sõidab Rait Itaaliasse 16.juuli varahommikul, tagasi jõuab aga 22.juuli õhtul.
Pärast seda toimuvad kohe Eesti meistrivõistlused Kadrioru staadionil, 27-28.juulil. Seal võtavad osa Rait (kui pärast Itaaliast tulekut on kõik tip top korras), Karl ja Ranno (kui jalg võimaldab tõkkeid joosta).