teisipäev, 2. juuli 2013

Võimas emotsioon Viljandist

Täna Viljandis toimunud Valter Kalami mälestusvõistlustel jooksis Rait teises meeste 100 meetri jooksus, kõrvalradadel kaks ukrainlast ja üks venelane. Rait lõpetas selle jooksu kolmandana. Siis tuli ootama jääda aega. Tuulesuuna sain kohtunikult kohe pärast jooksu teada. Jooksu ajal puhus taganttuul 1,2 meetrit sekundis. Seega kõik oli lubatud piirides. Ja siis aeg...teadvustaja hääletoon tõusis ja kogu rahvas sai teada, et Rait oli jooksnud isikliku rekordi ja täitnud juunioride Euroopa Meistrivõistluste normatiivi. Aeg 10,66 tähendas aga seda, et isiklik rekord oli joostud koguni 9 sajandikuga ja nibin nabin normi täitmisest ei saanud juttugi olla. See norm sai ikka korralikult alistatud!

Ma tahan väga tänada võistluse korraldajaid, kes sellise võimsa võistlusõhtu korraldasid. Tahan tänada ka selle eest, et 100 meetri jooks oli viidud taha sirgele, kus sai joosta allatuult. Esimest korda sel aastal mõtleb korraldaja sportlaste ja nende tulemuste peale ning viib võistluse tribüünide eest ära, ent soodsamatesse tingimustesse. Minu sügav kummardus Kuldliiga korraldustiimi ees!