neljapäev, 20. juuni 2019

Võistlustest

Nädalavahetusel toimusid meil paralleelselt kaks võistlust - üks Tartus ja teine Lätis. Enne neid võistlusi osalesid Ann Marii ja Ramona aga ka Tallinna noorte meistrivõistlustel. Lisaks osalevad kaks meie noorsportlast Poolas toimuvatel kergejõustikuvõistlustel! Võtame need võistlused lühidalt kokku.

Neljapäeval,  13.juunil Tallinnas toimunud võistlustel tegid Ann Marii ja Ramona kaasa 400 meetri jooksudes. U18 vanuseklassis kaasa teinud Ann Mariilt ootasime Euroopa noorte olümpiafestivali normatiivi alistamist (57,00). Ann Marii jooksis välja küll võistluste parima aja, aga normatiivist jagu esimesel üritusel ei saanud - ajaks 58,49. U20 vanuseklassis tegi kaasa Ramona, kelle aeg oli 1.00,72. Sisehooajal joostud isiklikule rekordile jäi ta küll veel alla (59,92), aga väljas pole ta varem seda distantsi nii kiiresti läbinud. Senine hooaja tippmark oli tal joostud Tartus 31.mail - 1.01,68.

Nädalavahetusel toimus Tartus TV10 Olümpiastardi finaal, kus meil tegid kaasa Tristan ja Greete-Liis. Kumbki sportlane kahjuks mitmevõistlust lõpuni ei teinud. Vanemate poiste 9-võistluses tegi Tristan kaasa 8 ala. Ta alustas võistlust ajaga 8,99 60 meetri jooksus. Kaugushüppes jäi kirja 4.67 ning kuulitõukes 9.27. Vihmasajus toimunud kõrgushüppes sai Tristan jagu kõrgusest 1.37. Avapäeva lõpetas kettaheide, kus tuli leppida 22.03ga. Esimese päeva järel hoidis Tristan 26.kohta.

Teise päeva alguses jooksis Tristan 60 meetrit tõkkeid kerges vastutuules 10,50ga. Teivashüppes ületas ta 2.49 ja palliviskes sai ta kirja 50.36. Kuna aga teise võistluspäeva hommikust saadik oli ta vaevlema pidanud kehva enesetunde tõttu, ei hakanud ta tervisega riskima ja 1000 meetri jooksus tulemust kirja ei saanud. Pärast võistluse lõppu sõitsid Tristan ja Laur aga Tartust otse Poola, kus toimuvad suured kergejõustikuvõistlused - XIV International Children’s Athletics Games. Juba on meieni jõudnud ka suurepärane uudis, et Laur võitis poiste kaugushüppes uue isikliku rekordiga 5.61 pronksmedali! 17.mail Paikusel hüpatud isiklik rekord 5.42 sai tubli paranduse!

Vanemate tüdrukute 8-võistluses alustas Greete-Liis ajaga 8,88 60 meetri jooksus. Kõrgushüppes ületas ta 1.41. Kettaheide kahjuks ebaõnnestus ning kolme katsega tulemust kirja saada ei õnnestunudki. Avapäeva viimasele alale - kuulitõukesse Greete-Liis vapralt siiski läks ning võttis seal veenva alavõidu 13.57ga. Kuna võistluste käigus andis kergelt tunda maikuus välja väänatud hüppeliiges ning emotsioon oli samuti kettaheite ebaõnnestumise järel maas, otsustasime võistluse pooleli jätta, et hoida tervist lähenevateks Eesti noorte meistrivõistlusteks.

Pühapäeval jooksis aga Balti meistrivõistlustel Lätis, Ogre staadionil Ann Marii 200 meetri jooksu. Oma lemmikalal on hooaeg alanud oodatust palju tagasihoidlikumalt. 31.mail sai ta Tartus ajaks vaid 25,54. 9.juunil Tallinnas viis ta hooaja tippmargi 25,03ni. Nüüd lõpuks Ogres tegi ta selle suve esimese jooksu, millega võib juba natukene rahul olla - aeg 24,79 andis kahe jooksu peale viienda koha (Balti meistrivõistluste arvestuses neljanda). Tegu on ka noorte olümpiafestivali normatiivi täitmisega (25,00). Määrustepärastes tuuleoludes on ta sellest ajast kolm korda kiiremini elus jooksnud (U18 Euroopa meistrivõistlustel 24,78; U18 Balti meistrivõistlustel 24,70 ja noorte olümpiamängudel 24,53). Ogres puhus jooksu ajal taganttuul 1,1 m/sek. Loodame, et vorm liigub nüüd ka edasi ülesmäge.

Järgmine võistlus ootab Ann Mariid ees reedel Soomes, Someros, kus ta stardib tugevate konkurentidega naiste 400 meetri jooksus. Eesmärk taas joosta kiiremini 57 sekundist. 400 meetri distantsile on peale tema end kirja pannud veel 14 jooksjat. Alla 1 minuti on neist jooksnud koguni 7 sportlast. Parima isikliku rekordiga läheb jooksma Amira Chokairy, kelle tippmark on 55,41.