kolmapäev, 26. juuni 2019

Ann Marii Soomes kolmas

Reedel, 21.juunil võistles Ann Marii Soomes, Someros toimunud kergejõustikuvõistlustel Someron juhannuskisat. Naiste 400 meetri distantsil toimus kaks jooksu, tugevamad olid paigutatud esimesse jooksu.

Ann Marii lõpetas jooksu kolmandana, ajaks 57,03. See tähendas seda, et olümpiafestivali normist jäi lahutama vaid 3 sajandikku. Tegu oli siiski hooaja tippmargiga, senine oli joostud Tallinnas 58,49. Jooksu võitis Viola Westling 56,07ga. Võitja oli Ann Mariist kolm aastat vanem ja jooksnud tänavu 400 meetri tõkkejooksu 59,85ga. Eestis nii kiiresti 400 meetrit tõkkeid 2018.aastal näiteks ei läbitudki. Teise koha saavutas Ann Marii eakaaslane Johanna Kylmänen 56,95ga. Tema isiklikud rekordid on väga kõrgest klassist (100m - 11,78; 200m - 24,35; 400m - 55,50). Neljas oli Hertta Hankimaa 57,73ga ja viies Krista Lindholm 58,24ga. Ka kahe jooksu kokkuvõttes tulid viis kiiremat aega just esimesest jooksust.

Saime Soomes vähemalt väga tugevas konkurentsis joosta. Võitlust jagus viimaste meetriteni. Seega tulevikku silmas pidades oli sellest jooksust kindlasti palju kasu. Viimane võimalus aga 57 sekundi piir alistada on juba homme, kui Rakveres toimuvad Eesti noorte meistrivõistlused.