teisipäev, 11. juuni 2019

TV10 Olümpiastardi finaal

Juba nädal aega tagasi toimusid Audru staadionil TV10 Olümpiastardi Pärnumaa finaalvõistlused, kus kavas oli mitmevõistlus. Tänaseks päevaks on selge, et esialgu välja kuulutatud punktisummad ei vastanud päris tõele ning nii on õige hetk siia kirja panna ka ametlikud tulemused.

TV10 Olümpiastardi vabariiklik finaal toimub juba sel nädalavahetusel Tartus ning sinna pääsevad meil võistlema Tristan ja Greete-Liis.

Vanemate poiste 9-võistluse võitis Tristan 5501 punktiga. Silmapaistvamad tulemused sündisid kuulitõukes 9.99, kaugushüppes 4.78, kõrgushüppes 1.40, palliviskes 53.04. Teiseks tuli Henri, kes kogus üheksa alaga 4575 punkti. Henri hüppas kõrgust 1.40, viskas palli 50.92 ja heitis ketast 24.95.

Aasta aega tagasi kogus Henri 3728 punkti ja Tristan 5031 punkti. Mõlemad poisid parandasid punktisummat tublisti.

Tüdrukute 8-võistluse võitis Greete-Liis, kes kogus 6637 punkti. Kõige märkimisväärsem tulemus sündis kuulitõukes, kui Greete-Liis tõukas 2 kilose kuuliga isikliku rekordi 14.26, mis andis 1452 punkti. See oli kogu võistluse kõige suurema punktisaagi toonud tulemus. Esile tooks veel kõrgushüppe tulemuse 1.45 ja 60 meetri tõkkejooksu 10,18.
Kolmanda koha teenis 5779 punktiga Viola. Kõige enam teenis Viola punkte oma trumpalal - 600 meetri jooksus, kus ta teenis alavõidu 1.44,91ga ning teenis sellega 939 punkti. Neljandana lõpetas mitmevõistluse Mirtel, kes kogus 5178 punkti. Viies oli Pilleriin, kes kogus 5150 punkti. Mirtel möödus seejuures kokkuvõttes Pilleriinist viimasel alal - 600 meetri jooksus. Kuuendana lõpetas mitmevõistluse Iiris, kes kogus kaheksa alaga 4448 punkti.

Nooremate tüdrukute 6-võistluses tegid kaasa Eliise, Johanna ja Kaisa-Maria. Eliise kogus kuue alaga 3244 punkti, mis andis neljanda koha. Kolmandast kohast jäi lahutama 144 punkti. Johanna oli viies 3090 punktiga ja Kaisa-Maria kuues 2782 punktiga. Kõik tüdrukud olid tublid!