reede, 8. veebruar 2019

Martin Kutmani mälestusvõistlustest

Teisipäeval käisime võistlemas Tartus, kus toimusid seitsmendad Martin Kutmani mälestusvõistlused.

Võistlused algasid noorte teivashüppega, kus sündis ka meie jaoks kõige tähelepanuväärsem tulemus. Tüdrukute U16 vanuseklassi teivashüppe võitis Carlyn, kes püstitas oma hooaja tippmargi 3.45, mis on ühtlasi ka tema senise sportlastee paremuselt teine tulemus. Isiklik rekord on tal 3.50. Jätkuvalt on Carlyn U16 vanuseklassi hooaja edetabeli liider, aga naiste arvestuses tõusis ta nüüd sel talvel 6.kohale.

Kaksikvõidu sel alal kindlustas meile Martha-Liset, kes sai jagu kõrgusest 2.80. Tema hooaja parim tulemus on 3 meetrit, aga viimastel nädalatel on ta olnud palju haige, mistõttu jäid vahele ka Eesti meistrivõistlused.

Veel tegi Carlyn kaasa ka 60 meetri jooksus. Eeljooksus kordas ta oma hooaja parimat tulemust 8,28, ent finaaliks enam jõudu ei jagunud ja ajaga 8,37 tuli ta kuuendale kohale.

Kaks esikohta nendelt võistlustest võitis poiste U14 vanuseklassis Laur. Kõigepealt toimus kaugushüpe, kus ta hüppas 4.94. See hüpe oli sooritatud ligi 15 sentimeetrit enne pakku. Seega võiks ta praegu hüpata 5.25-5.30 kanti. 60 meetri jooksus püstitas ta juba eeljooksus isikliku rekordi - 8,39. Finaalis parandas ta oma isiklikku rekordit veelgi - 8,34 tõi kindla esikoha.

Naiste 60 meetri eeljooksudes osalesid Ann Marii, Ramona ja Anete. Ann Marii lõpetas oma eeljooksu kolmandana, saades ajaks 7,90, mis tähistas ka hooaja tippmarki. Anete aeg oli 8,13 ja Ramonal 8,20. Mõlema tüdruku reaktsiooniaeg stardis oli vilets - üle 0,2 sekundi. Finaali pääses tüdrukutest Ann Marii, kelle aeg oli eeljooksude peale paremuselt viies. Finaalis ebaõnnestus jooks tehniliselt, aga aeg kõige kehvem ei olnudki - 7,92 andis kuuenda koha.

U16 vanuseklassis võistlesid veel lisaks mitmed meie tüdrukud. 60 meetri jooksus oli Agneta 8,66ga kahteistkümnes. Iiris sai ajaks 9,13 ja Pilleriin püstitas isikliku rekordi - 9,21. Seejuures parandas Pilleriin oma rekordit lausa 17 sajandikuga. Ja seda veel 0,7 sekundilise stardireaktsiooniga! Seega võib Pilleriinilt oodata peagi veel rekordiparandusi, kui ta vähegi parema stardi suudab teha. Sama vanuseklassi kaugushüppes sai Mirtel kirja 4.37 ja Iiris 4.33. Iirise tulemus tähistab tema isiklikku rekordit, rekord paranes 17 sentimeetri võrra.

Tüdrukute U14 vanuseklassis hüppas Viola kaugust 3.97 (8.koht) ja jooksis 60 meetrit 9,26ga. Isiklik rekord jäi vaid 2 sajandiku kaugusele. Poiste U14 vanuseklassis hüppas Tristan kaugust 4.50 (5.koht) ja jooksis 60 meetrit 9,38ga.