esmaspäev, 11. veebruar 2019

Hõbedased Eesti meistrivõistlused

Sel nädalavahetusel toimunud Eesti U18, U20 ja U23 vanuseklasside meistrivõistlustel võitsid meie sportlased kokku 8 medalit, millest koguni 6 olid hõbedased.

Meie kõige edukamaks sportlaseks nendel võistlustel osutus Ann Marii, kes neidude U18 vanuseklassis võitis kokku 3 medalit - ühe kulla ja kaks hõbedat. Esimesel päeval oli kavas 60 meetri jooks. Oma eeljooksu ta võitis 7,96ga. See aeg viis ta teisena finaali. Finaalis püstitas Ann Marii oma hooaja tippmargi ja kordas isiklikku rekordit 7,84. Sellega võitis ta hõbemedali.

Teisel võistluspäeval oli kavas tema lemmikala - 200 meetri jooks, kus ta võitis meistritiitli aasta aega tagasi 25,03ga. Täna toimus kokku 5 jooksu ja Ann Marii jooksis neist viimases. Jooks oli muljetavaldav ning võitjas kahtlust ei tekkinud. Kogu jooksu juhtinud Ann Marii püstitas oma siserekordi 24,84. Kui U18 hooaja edetabelit juhib Ann Marii ülekaalukalt, siis nüüd tõusis ta jagama naiste hooaja edetabelis lausa esikohta Kreete Verliniga!

Oma kolmanda medali nendelt Eesti meistrivõistlustelt võitis Ann Marii 4x200 meetri teatejooksus, kus ta jooksis viimast vahetust. Lisaks kuulusid võistkonda Vanessa, Kelly ja Kätlin. Ann Marii sai viimases vahetuses teatepulga kolmanda-neljandana, ent vahe kahe esimesega oli suur. Sellegipoolest tõusis ta kohe kolmandaks ja hakkas teisel kohal jooksnud Audentese võistkonnaga kiiresti vahet vähendama. Lõpusirgele tuli ta ikka kolmandana, aga vahe oli sulanud vaid paari meetriliseks. Teiseks tõusis Ann Marii 30 meetrit enne finišijoont ja nii need hõbemedalid võidetigi.

Fotod: Marko Mumm

Suurepärase võistluse tegi noormeeste U18 vanuseklassis Hanno. Ta osales kolmel alal - 60 meetri ja 200 meetri jooksudes ning kaugushüppes ning püstitas kõikidel aladel isikliku rekordi. Kõigepealt oli kavas 60 meetri jooks. Oma eeljooksus püstitas ta isikliku rekordi 7,31. Rekord paranes 4 sajandikku. See aeg viis ta kolmandana finaali, aga seal oli oodata väga tasavägist jooksu, sest vahed olid väga väikesed. Finaalis püstitas ta taas isikliku rekordi - 7,28, aga sellegipoolest tuli esimesena medalist ilma jääda. Pronksmedal võideti 7,27ga ja hõbe 7,24ga.

Teise alana ootas ees kaugushüpe, kus tema isiklik rekord oli 6.35 jaanuari algusest. Kohe avakatsel püstitas ta aga uhke isikliku rekordi 6.58! See jäi ka tema parimaks hüppeks nendel võistlustel, aga häid hüppeid jagus veel - viiendas voorus hüppas ta 6.50 ja viimases voorus 6.52. Selle tulemusega võitis ta hõbemedali! Ees ootas veel 200 meetri jooks, kus tema isiklik rekord oli 23,32 (joostud 20.jaanuaril). Kokku toimus koguni 8 jooksu ja Hanno jooksis neist viimases. Ta võitis jooksu isikliku rekordiga 23,16. Kokkuvõttes jäi ta alla vaid seitsmenda jooksu võitnud sportlasele, kelle võiduaeg oli 22,96.

Teise võistluspäeva lõpuks osales Hanno veel 4x200 meetri teatejooksus koos Andry, Karl-Martini ja meie teise treeneri Rauno õpilase Madisega. Sama koosseis püstitas eelmisel talvel U16 vanuseklassi Eesti rekordi sel alal. Nüüd tuli joosta aga aasta vanemate poiste vastu. Aasta tagasi püstitatud Eesti rekord oli 1.40,66. Seekord lepiti küll neljanda kohaga, aga samas koosseisus jooksnud teateneliku aeg oli sellegipoolest muljetavaldav - 1.36,39. Medalist jäi lahutama ligi pool sekundit, aga hea on see, et kõik poisid kuuluvad U18 vanuseklassi ka järgmisel aastal.

Hõbemedali U18 noormeeste teivashüppes võitis Mikk, kes ületas kõrguse 4.15. Esikoht võideti 5 sentimeetrit parema tulemusega. Ta ületas oma algkõrguse 3.70 avakatsel. Esimesel katsel alistusid ka kõik järgmised kõrgused - 3.90, 4.00, 4.10 ja 4.15. Siis tuli aga teivast vahetada ning uue teibaga ühtegi õnnestunud üritust teha seekord ei õnnestunud.

Neidude U23 vanuseklassi 200 meetri jooksus võitis hõbemedali Anete, kes oma jooksu võitis 26,42ga. Lõpuks jäi esikohast lahutama 24 sajandikku. Lisaks osales Anete 60 meetri jooksus. Eeljooksus sai ta ajaks 8,07, mis viis ta neljandana finaali. Finaalis oli kehva stardireaktsiooniga neljas, saades ajaks 8,09. Kuulitõukes oli Anete kaheksas, tõugates parimal katsel 4 kilost kuuli 9.45.

Väga edukad olid need Eesti meistrivõistlused U20 vanuseklassis osalenud Ramonale, kes osales neljal alal ja püstitas 3 isiklikku rekordit. Kõige märkimisväärsem neist oli kahtlemata 400 meetri jooksus püstitatud rekord - 59,92. Senine rekord paranes 1,33 sekundiga. See aeg tõi Ramonale ka pronksmedali. Kaugele ei jäänud ka hõbe - vahe oli 25 sajandikku. Juba mitmendat korda sel hooajal parandas Ramona oma rekordit ka 60 meetri jooksus. Ta lõpetas oma eeljooksu kolmandana ajaga 8,11. See tulemus viis ta viiendana finaali. Ka finaali tulemusega võib rahule jääda - 8,13 andis viienda koha.  Kolmas isiklik rekord sündis 200 meetri jooksus. Oma jooksu lõpetas ta teisena ajaga 26,57. Nelja jooksu peale kokku tähendas see kuuendat kohta.

U20 vanuseklassis võistlesid meil veel Kristo, Cleer ja Herman. Kristo püstitas kaugushüppes isikliku rekordi - 5.92 ja oli sellega kümnes. Finaali viis veel tulemus 6.12. Teivashüppes ületas ta 3.60, mis andis tubli neljanda koha. Cleer alustas oma võistlusi 60 meetri jooksus 8,43ga, mis isiklikule rekordile jääb alla 6 sajandikuga. Kõrgushüppes ületas ta kõrguse 1.55, millega saavutas 6.koha. 200 meetri jooksus püstitas ta isikliku rekordi 27,94. Hermani teivashüpppe võistlus soovitult ei õnnestunud. Leppida tuli algkõrguse 3.30 alistamisega.

U18 vanuseklassis tegi korraliku võistluse Kätlin. 60 meetri jooksus kordas ta oma isiklikku rekordit 8,27. 200 meetri jooksus püstitas ta oma siserekordi 27,29, mis andis 7.koha 25 jooksja hulgas. Ja kõige märkimisväärsem saavutus sündis muidugi 4x200 meetri teatejooksus, kus Kätlin võitis oma esimese Eesti meistrivõistluste medali! Samuti teatejooksu medali võitnud Kelly tegi kaasa esimesel võistluspäeval ka 1500 meetri jooksus, mille ta lõpetas viiendana ajaga 5.21,59. Samal distantsil tegi kaasa ka Merily, kes ajaga 5.24,26 lõpetas jooksu kaheksandana. Teisel päeval tegi Merily kaasa 800 meetri jooksus, kus ta oli kuues ajaga 2.33,44.

Karl-Martin tegi noormeeste U18 vanuseklassis kaasa lisaks teatejooksule veel kaugushüppes ja 200 meetri jooksus. 200 meetri distantsil sündis isiklik rekord 24,59. Eelmisel talvel joostud rekord paranes 62 sajandikuga. Kaugushüppes jäi ta parimaks 5.52, mis jääb isiklikule rekordile alla 5 sentimeetrit. Andry hüppas kaugust 5.84, mis jääb oma isiklikule rekordile alla 3 sentimeetrit. Selle tulemusega oli ta kaugushüppes kolmeteistkümnes. 60 meetri tõkkejooks Andryl ebaõnnestus.

Neidude kuulitõukes sai Elisa kirja 10.19. Finaali viinuks tulemus 10.80, mis on Elisale kahel võistlusel ka jõukohane olnud. Suvistel Eesti meistrivõistlustel tõukas ta kuuli 10.95 ja jaanuari keskel Pärnus 11.48. Kui Vanessa kaugus- ja kõrgushüppe võitlus väga hästi ei õnnestunud (4.83 ja 1.50), siis tema panus 4x200 meetri teatejooksu hõbemedalisse oli igati märkimisväärne. Selle kinnituseks ripub kaelas Eesti meistrivõistluste medal!

2.märtsil toimuvad Lätis Balti U18 vanuseklassi meistrivõistlused. Eesti koondis pandi kokku just Eesti meistrivõistluste tulemuste põhjal. Kutse Eesti koondisesse teenisid Ann Marii (60m, 300m), Hanno (kaugushüpe), Mikk (teivashüpe). Võimalik, et Ann Marii ja Hanno osalevad ka 4x200 meetri teatejooksus.

Järgmised võistlused on aga 16-17.veebruaril Tallinnas toimuvad Eesti meistrivõistlused, kus võisteldakse juba täiskasvanute klassis. Kindlasti osalevad seal Ann Marii ja Ramona. Kas keegi neile lisandub, selgub lähipäevade jooksul.