esmaspäev, 30. juuli 2018

Võimas tulemus Eesti meistrivõistlustelt

Laupäeval ja pühapäeval toimusid Tallinnas, Kadrioru staadionil 101. Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Meie sportlastest võitsid kaks sportlast ka Eesti meistrivõistluste medali.

Alustama peab taas Ann Marii võistlusest, sest sel suvel juba mitmeid suurepäraseid jookse teinud kiirjooksja suutis taas üllatada ja millegi erilisega hakkama saada. Sel aastal otsustasime kaasa teha 400 meetri jooksus, kus Ann Marii oli stardis naiste hooaja edetabeli alusel paremuselt neljanda tulemusega 57,14 (tema isiklik rekord, mille ta Valgas nädal tagasi jooksis).

Toimus kaks jooksu ning tugevamad olid paigutatud just teise jooksu. Esimese jooksu võitja sai ajaks 59,64. Seega oli üpriski selge, et kõrgemad kohad selgitatakse välja just teises jooksus. Ann Marii tegi väga ühtlase jooksu ning võitles lõpusirgel nii kõvasti, et tõusis ootamatult medalikonkurentsi ning finišijoone ületaski ta kolmandana! Rõõm medali üle oli suur, aga kui jooksu ajad suurele staadioni tabloole ilmusid, vajus ka minu suu lahti - Eesti meistrivõistluste medal tuli uue isikliku rekordiga 55,84! Isiklik rekord paranes koguni 1,30 sekundiga. Esikoha võitis Liis Roose 54,67ga (samuti isiklik rekord), hõbeda Helin Meier (55,67ga).

Ann Marii jaoks oli see teine Eesti meistrivõistluste medal täiskasvanute arvestuses. Esimese medali võitis ta 2017.aastal 200 meetri jooksus, kui teenis samuti pronksmedali 25,32ga. 2016.aastal osales ta Eesti meistrivõistlustel esmakordselt ning siis oli ta 200 meetri jooksus 25,50ga neljas.

Kui kõva tulemus see 55,84 siiski on?  2017.aastal oleks sellega Eesti meistrivõistlustel võitnud koguni hõbemedali, 2016.aastal samuti hõbemedali. Seega oli tase seekord isegi veel kõrgem kui viimastel aastatel. Käesoleva aasta Eesti naiste 400 meetri jooksu edetabelis tõusis ta selle tulemusega samuti kolmandale kohale. Eesti kõigi aegade naiste edetabelis tõusis ta selle ajaga nüüd 23.kohale! Enne seda jooksu ei kuulunud ta 40 parema naise hulka.

Teisel päeval toimus küll Ann Marii lemmikala - 200 meetri jooks, ent otsustasime seal mitte kaasa teha, kuna hooaeg on olnud pikk ja ees on ootamas veel mitmed olulised võistlused.

Meeste 3000 meetri takistusjooksus võitis hõbemedali Karl, kelle aeg oli 9.10,66. Isiklik rekord jäi vaid 1,33 sekundi kaugusele. Teisel võistluspäeval tegi Karl kaasa 5000 meetri jooksus, kus saavutas ajaga 15.19,99 viienda koha. Eelmisel aastal võitis Karl takistusjooksus pronksmedali ajaga 9.31,33.

Naiste 100 ja 200 meetri jooksudes tegi kaasa Anete. 100 meetri jooksus saavutas ta ajaga 12,76 10.koha. 200 meetri eeljooksus oli ta aeg 26,19, mis viis ka viimasena finaali. Finaalis oli ta ajaks 26,25, mis andis lõpuks 7.koha. Mõlema jooksu ajal puhus vastutuul (eeljooksus 1,4 ja finaalis 2,8 meetrit sekundis).

Ramona esimene jooks Eesti meistrivõistlustel ebaõnnestus, sest 400 meetri tõkkejooksu teisel tõkkel ta kukkus ning oli sunnitud jooksu pooleli jätma.

Järgmine võistlus on ees ootamas juba 2-3.augustil Võrus, kui toimuvad Balti meistrivõistlused U18 vanuseklassile. Meil kuuluvad koondisesse Ann Marii ja Ramona.