pühapäev, 22. juuli 2018

Tihe võistluskalender toob ka häid tulemusi

Viimased nädalad on olnud niivõrd kiire tempoga, et mul ei ole olnud isegi võimalust kodulehele kokkuvõtet kirjutada meie sportlaste tulemustest. Üritan selle vea nüüd parandada.

Alustan aga suurest rõõmusõnumist, mis jõudis läbi Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Kergejõustikuliidu minuni alles reede hommikul. Györis toimunud U18 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel eduka 200 meetri jooksu teinud Ann Marii kvalifitseerus noorte olümpiamängudele, mis toimuvad käesoleva aasta oktoobrikuus Argentiinas! Kokku kuulub Eesti koondisesse 6 kergejõustiklast ning Ann Marii on nüüd üks neist. Noorte olümpiamängud toimuvad Buenos Aireses 6-18.oktoobrini. Kergejõustiku võistlusprogramm toimub 11-17.oktoobrini. Argentiinas saab Ann Marii joosta just oma lemmikalal - 200 meetri distantsil.

Noorte olümpiamängudel toimuvad võistlused 32 spordialal, kokku osaleb 206 riiki ning ligi 4000 sportlast. Kergejõustiku võistlustele on kokku oodata 680 sportlast. Palju õnne Ann Mariile ja edu treeningutel, et me saaksime kõik veel oktoobris oodata häid uudiseid!

Vahepeal on toimunud veel ka kaks võistlust. Alustan viimasest. Laupäeval, 21.juulil toimusid Lätis, Jelgavas Balti meistrivõistlused U16 ja U20 vanuseklassidele

Poiste U16 vanuseklassi odaviskes saavutas kolmanda koha Karl-Martin, kelle parim katse sündis viimasest voorust - 49.31. Tema tänavu suvel visatud isiklik rekord on 50.90. Enne viimast viskevooru oli ta aga neljandal kohal, seega on poodiumile jõudmine nüüd veel eriti magus.

Neidude U20 vanuseklassi 100 meetri jooksus sai Anete viienda koha, kui jooksis oma hooaja tippmargi 12,52. Tema senine hooaja parim tulemus oli 12,60. Jelgavas puhus jooksu ajal vastutuul 0,6 meetrit sekundis.

Noormeeste U20 vanuseklassi 110 meetri tõkkejooksus oli Jakob neljas ajaga 14,91. Praeguse vormiga väga palju enamat tahta oleks olnud juba liig.

Algselt U16 koondisesse kuulunud Hanno pidi tervislikel põhjustel koondisekohast viimasel hetkel siiski loobuma. Kokkuvõttes saavutas Eesti U16 koondis esikoha ning U20 koondis kolmanda koha.

17-18.juuli toimusid aga Valga staadionil 29.Rukkilillemängud. Meie sportlased võitsid seal kokku 13 medalit - 8 kulda, 3 hõbedat ja 2 pronksi.

Võistluste kõige märkimisväärsema tulemuse tegi endiselt väga heas hoos olev Ann Marii, kes tegi oma selle suve esimese jooksu 400 meetri distantsil. Aasta tagasi jooksis ta Vilniuses toimunud võistlustel rekordiks 58,28. Hooaja esimene jooks õnnestus täitsa hästi, sündis isiklik rekord 57,14 ning sellega kaasnes ka kindel esikoht. Sellega tõusis ta U18 vanuseklassi hooaja edetabeli juhiks ning naiste edetabelis on ta selle ajaga nüüd koguni neljas.

Kaks esikohta võitis U18 vanuseklassis Ramona. Ta jooksis 300 meetrit tõkkeid 46,53ga ja 200 meetrit 26,85ga. Lisaks ületas ta teivashüppes 2.90, millega oli neljas. Saatuslikuks sai siin katsete arv, sest ka kolm esimest said tulemuseks 2.90. Kahjuks ületas Ramona selle kõrguse kolmandal katsel.

U18 vanuseklassis võitis esikoha veel neidude kõrgushüppes Cleer, kes ületas kõrguse 1.56. Järgmist kõrgust ta enam proovima ei läinud, kuna kiirustas samal ajal alanud odaviskesse. Odavise kõige paremini nii siiski ei õnnestunud - 34.99 andis viienda koha. Kõrgushüppes oli neljas Vanessa, kes seekord ületas 1.50.

Kaks korralikku jooksu tegi Merily, kes 1500 meetri jooksus oli teine ajaga 5.23,9. Isiklik rekord sündis aga 800 meetri distantsil - 2.31,32 andis viienda koha.

Isikliku rekordi püstitas sama vanuseklassi noormeeste teivashüppes Herman, kes ületas 3.60 ning saavutas sellega kolmanda koha. Kristo ületas 3.50 ning oli sellega neljas. Kaugushüppes oli Kristo seitsmes, ent ületas esmakordselt 6 meetri piiri - 6.05

U16 vanuseklassis oli meie kõige edukamaks sportlaseks Andry, kes võitis kaks esikohta ja ühe kolmanda koha. Alavõidud saavutas ta 110 meetri tõkkejooksus 15,60ga ja 300 meetri tõkkejooksus 44,63ga. Lühikesel tõkkedistantsil puhus lubatust suurem taganttuul, mistõttu rekordiks tulemust pidada ei saa (isiklik 16,12). Pikal tõkkedistantsil jäi ta väga napilt alla oma Eesti meistrivõistlustel joostud ajale 44,45. Isiklik rekord sündis aga kaugushüppes - 5.87, mis andis kolmanda koha. Hüppe ajal puhus taganttuul 0,6 meetrit sekundis, seega on tulemus ka igati edetabelikõlbulik. Isiklik rekord sündis ka kettaheites, kus ta tulemuseks jäi 34.92. Rekord paranes 88 sentimeetriga. Leppida tuli aga 9.kohaga. Finaalist jäi lahutama 3 sentimeetrit.

Kettaheite võistlusel teenis teise koha aga Karl-Martin, kelle tulemuseks jäi 41.47

Väga hea võistluse tegi Kätlin. Esmalt jõudis ta U16 tüdrukute 100 meetri jooksu finaali eeljooksus joostud 13,08ga. Tulemus oleks tähistanud uut isiklikku rekordit, paraku puhus lubatust suurem taganttuul. Ka finaalis puhus liiga suur taganttuul (3,3 meetrit sekundis), aga sellegipoolest sündis suurepärane tulemus 12,98 ning tasuks viies koht. Kaugushüppes jõudis Kätlin samuti finaali, hüpates 4.92. Ka siin puhus liiga suur taganttuul. Kokkuvõttes tuli talle sellel alal 8.koht. Teise võistluspäeva lõpus jooksis ta aga välja uue isikliku rekordi 200 meetri jooksus - 26,76, mis andis ka teise koha! Seekord oli tuul igati normis (taganttuul 0,9).

U16 tüdrukute teivashüppes sai Martha-Liset jagu kõrgusest 2.70, mis andis kuuenda koha. 100 meetri tõkkejooksus oli ta ajaks 16,94. Finaali see tulemus ei viinud.

U14 vanuseklassis võitis kaks esikohta Greete-Liis. Kuulitõukes tuli alavõit 12.79ga ning odaviskes sündis uus isiklik rekord 36.98, mis andis kindla esikoha. Kui kuulitõukes Greete-Liis juba oli oma vanuseklassi hooaja edetabeli liider, siis nüüd tõusis ta esimeseks ka odaviskes. Esimest korda proovis Greete-Liis kaasa teha ka kettaheites, kus ta tuli neljandaks 22.44ga.