reede, 17. juuni 2016

TV10 olümpiastardi hooaeg sai suurepärase lõpu!

Tänavune TV10 olümpiastardi hooaeg oli viimane meie kuldsele triole Ann Mariile, Elisale ja Vanessale. Järgmisel aastal nad enam selle võistlussarja vanuseklassidesse ei mahu.

Seetõttu oli kolmapäeval ja neljapäeval toimunud finaaletapp nende tüdrukute viimane võimalus jälg endast maha jätta selles sarjas. Kahjuks ei saanud Elisa jalaprobleemide tõttu mitmevõistlusest osa võtta. Ann Marii ja Vanessa olid aga kohal ning valmis head tulemust tegema.

Vanemate tüdrukute kaheksavõistlus on just esimene, millest juttu peab tegema. Sest siin saadeti korda midagi suurepärast.

Esimene võistluspäev - kolmapäev - möödus korraliku ilmaga. Võistlused algasid 60 meetri jooksuga, kus Ann Marii võttis alavõidu 8,04ga. Jooksu ajal puhus vastutuul 0,7m/sek. Igati korraliku alguse tegi ka Vanessa, kes ajaga 8,66 oli paremuselt üheteistkümnes. Olgu siinkohal mainitud, et kokku osales 44 võistlejat. Teine ala oli kõrgushüpe, mis Ann Mariil õnnestus - 1.48 ületamine tähendas 6-8.koha jagamist sel alal. Vanessal kõrgushüpe ei õnnestunud - 1.40 oli kindlasti alla tema võimete.

Päeva lõpetasid kaks heiteala - kettaheide ja kuulitõuge, kus eeldasin seda, et tüdrukud kokkuvõttes allapoole kukuvad. Ann Marii heitis aga isikliku rekordi kettaheites - 24.62, mis oli paremuselt koguni 9 tulemus. Vanessal kahjuks kettaheide täielikult ebaõnnestus, sest kõik kolm heidet kandusid sektorist välja. Pärast väikest pausi otsustas Vanessa võistlust siiski jätkata ja nagu lõpptulemus näitas, siis tegu oli väga õige otsusega.

Esimese võistluspäeva viimane ala - kuulitõuge. Ann Marii andis eelmiselt kolmelt alalt teenitud plusspunktid ära, kui sai kirja vaid 8.04. Vanessa tõukas 8.79, mis oli päeva 8 tulemus.

Esimese võistluspäeva lõpetas Ann Marii viiendal kohal, punkte oli koos 3256. Vahe liidriga 405 punkti! Vanessa oli kettaheite nulli tõttu langenud pingereas 32.kohale.

Teine võistluspäev pani võistlejad tõsiselt proovile. Vihma sadas kogu päeva vältel ning enne 600 meetri jookse oli vihmasadu niivõrd tugev, et võistlus peatati. Ent teisel päeval hakkas juhtuma ilusaid asju!

Esimene ala oli pallivise, kus sündis esimene väga ilus tulemus. Vanessa ei lasknud ennast häirida esimese päeva ebaõnnest ning viskas uue isikliku rekordi 54.11! See oli päeva teine tulemus! Ann Marii viskas oma tulemuse ära - 43.98 (päeva kaheksas tulemus). Kokkuvõttes tõusis Ann Marii neljandaks.

60 meetri tõkkejooks oli võistluspäeva teine ala. Siin jooksis Ann Marii 2,3 meetrise vastutuulega aja 10,11 (päeva kuues tulemus), Vanessa sai ajaks 10,46. Kokkuvõttes langes Ann Marii viiendaks, Vanessa jätkas aga üldtabelis tõusmist.

Kaugushüppes saavutas Ann Marii oma teise alavõidu - kohe avakatsel hüppas ta isikliku rekordi 5.09 (tuul normis, 1,4m taganttuul). Vanessa tulemus oli päeva üheksas - 4.64.

See kõik tähendas seda, et Ann Marii oli tõusnud enne viimast ala kolmandaks ning Vanessa lausa 17ndaks (esimese päeva 32.kohalt!). Ann Marii kaotus liidrile enne viimast ala - 600 meetri jooksu - oli 283 punkti. Teisele kohale kaotas ta saja punktiga. 600 meetri jooks oli aga Ann Marii soolojooks, sest kohe stardis läks ta oma teed ega hoidnud end enam tagasi. Tulemuseks oli nende võistluste kolmas alavõit ajaga 1.41,93 (88 sajandikku kehvem aeg kui mai lõpus 600 meetri jooksu etappi võites). Nüüd tuli ootama jääda vaid konkurentide tulemusi. Ning tulemused olid rõõmustavad. Viimase alaga oli Ann Marii tagasi teinud 283 punktilise kaotuse liidriga! See tähendas aga seda, et ta oli selle mitmevõistluse võitja! Kaheksa alaga kogus ta 6788 punkti, edestades teiseks langenud konkurenti lõpuks 35 punktiga!

Fantastilise 600 meetri jooksu tegi Vanessa, kes parandas isiklikku rekordit 3,5 sekundiga, joostes välja ajaks 1.48,03. See oli päeva viies tulemus! Kokku kogus ta kahe päevaga 5718 punkti, mis andis lõpuks 14.koha! Arvestades nüüd kettaheite nulli ning avapäeva 32.kohta, oli lõpptulemus ikka väga suur saavutus. Vanessa näitas tõelist võitlejahinge.

Mitmevõistluse võit Ann Marii poolt oli aga tõeline suurüllatus ning väga meeldiv üllatus loomulikult. Tema kaheksavõistluse isiklik rekord paranes 367 punktiga! Suurepärane TV10 võistlussarjas esinemine sai täna parima võimaliku lõpu. Temast sai ka minu esimene õpilane, kes on võitnud TV10 võistlussarjas mitmevõistluse. Auhinnaks oli uhke jalgratas!

Nooremate tüdrukute kuuevõistluses tegi vägeva võistluse Carlyn, kes kogus kahe võistluspäevaga 4383 punkti. 47 võistleja hulgas andis see suurepärase viienda koha! Palliviskes sai Carlyn kirja 39.19 (päeva 9 tulemus). 60 meetri jooksus sündis vastutuules isiklik rekord 8,71 (päeva kolmas tulemus). Ka kaugushüppes sündis isiklik rekord - 4.74 (päeva neljas tulemus). Esimese päeva järel oli Carlyn viies 2272 punktiga.

Teine päev algas 60 meetri tõkkejooksuga, mis tõi tulemuseks 10,30 (3 meetrises vastutuules päeva viies tulemus). Kõrgushüppes andis Carlyn pisut punkte ära - tulemus 1.32 andis sel alal 14.koha.
Enne viimast ala - 600 meetri jooksu - oli Carlyn endiselt viies, aga vastaste poolt püütavas kauguses, sest 600 meetri jooks on tema kõige nõrgem ala mitmevõistluse sees. Carlyn läks starti isikliku rekordiga 2.09. Täna andis ta endast aga kõik ning püstitas vägeva isikliku rekordi 2.03,97. Ning kuigi konkurendid said veelgi lähemale, ei loovutanud ta enam oma viiendat kohta! Kuue alaga kogunes kokku 4383 punkti. Vändras äsja tehtud tulemusele lisas ta 63 punkti. Kõige põnevam on aga vaadata tema eelmise aasta finaaletapi tulemusi (kokku 3884 punkti). Eelmisel aastal õnnestus paremini ainult pallivise, kui tulemuseks tuli 43.83. Aga teised alad - 60 meetri jooksus 9,09, kaugushüppes 4.39, tõkked 10,44, kõrgushüpe 1.27 ja 600 meetri jooks 2.23,30!!!)

Kuuevõistluses tegi kaasa veel Reena, kes tegi samuti väga tubli mitmevõistluse. Kahe päevaga kogus ta 3669 punkti, mis ületab ta isikliku rekordi koguni 707 punktiga! Üksikalade tulemused: pallivise 30.84, 60m jooks 9,13, kaugushüpe 4.43, 60 meetri tõkkejooks 10,68, kõrgushüpe 1.16 ning 600 meetri jooks 2.08,50. Isiklikud rekordid sündisid 60 meetri jooksus, kaugushüppes, tõkkejooksus ning 600 meetri jooksus.

Vanemate poiste üheksavõistluses tegi kaasa Andry, kes kahe võistluspäevaga kogus kokku 4747 punkti. Vändra tulemusele jäi ta alla 72 punkti. Aga ka tingimused olid keerulised. 35 võistleja hulgas andis see 24.koha. 60 meetrit läbis Andry 8,95ga, hüppas kaugust 4.59, tõukas kuuli 6.80. Kõrgust hüppas Andry 1.36 ja heitis ketast 22.88. Esimese päeva lõpetas ta 27.kohal 2579 punktiga.

Teist võistluspäeva alustas ta 10,66ga 60 meetri tõkkejooksus. Lausvihmas toimunud teivashüppes ületas Andry 1.96. Palliviskes sündis isiklik rekord 55.51. Päeva viimase ala - 1000 meetri jooksu - lõpetas ta 3.38,17ga.

TV10 olümpiastardi finaaletapi erisaade on ETV2 eetris pühapäeval, 19.juunil kell 19.30!