pühapäev, 1. veebruar 2015

Võistlustulemusi

Oli võistlustihe nädal, mis on nüüd lõpuks läbi saanud. Kolmapäeval selgitati parimad c klassi võistlejad välja maakoolide meistrivõistlustel. Laupäeval toimus TV10 olümpiastarti II etapp ja nädal lõppes Eesti karikavõistlustega.

Pärnu maakoolide meistrivõistlused C vanuseklassile

C vanuseklassi tüdrukute 60 meetri jooksu võitis ülekaalukalt Ann Marii ajaga 8,1. Järgmistest aladest ta aga jalavalu tõttu loobus. Võistlustel tegi kaasa meie kõige nooremas grupis treeniv Carlyn, kes oma sünniaastaga kuulub tegelikult veel D ehk veel nooremasse vanuseklassi. Carlyn suutis aga vanemate tüdrukutega sammu pidada küll. Kui 60 meetri jooksus tuli ajaga 9,3 kümnes koht, siis kõrgushüppes oli ta 1.25ga viies ja kaugushüppes uue isikliku rekordiga 4.14 lausa kolmas!

Poiste arvestuses oli Raimond 1000 meetri jooksus neljas 3.45ga. Väljaspool arvestust tegi aga taas kaasa Liisbet, kes osales kõrgushüppes ja püstitas teist kolmapäeva järjest uue isikliku rekordi. Sel korral alistus 1.62! Hüpe on ka video peal!

TV10 olümpiastardi II etapp

Kuigi autasustamisele sel etapil meil keegi ei pääsenud, saab noori tulevikulootusi sellegipoolest kiita. Koguni kolm meie tõkkejooksjat pääseseid B finaali, kus joosti kohtadele 7-12. Kõik kolm parandasid finaalis ka oma eeljooksu tulemust.
.
Vanemate tüdrukute 60 meetri tõkkejooksus oli meil stardis Elisa. Ta võitis oma eeljooksu 10,13 sekundiga.  61 osaleja seas oli see eeljooksude kaheksas tulemus. A finaali pääsesid 6 paremat, sinna viis veel aeg 10,00. B finaalis oli Elisa kolmas 10,08 sekundiga. Kokkuvõttes tähendas see 9.kohta. Olgu siinkohal kohe ka mainitud, et aasta tagasi jooksis Elisa nooremas vanuseastmes madalaid tõkkeid 10,54ga. Seega on edasiminek olnud märkimisväärne! Kahes finaaljooksus osalenud tüdrukute hulgas oli vaid üks Elisa vanune, teised olid kõik aasta vanemad (tema eakaaslane oli koha võrra kõrgemal - kaheksas 10,00ga).  Elisa osales sel korral veel ka kaugushüppes, kus tema parimaks jäi 4.53. 68 hüppaja seas andis see 17.koha.

Vanemate poiste 60 meetri tõkkejooksus tegi kaasa Tormi, kes eelmisel aastal võitis esikoha nooremate poiste tõkkejooksus madalate tõketega. Siis oli tema võiduaeg 9,56. Esimene suur võistlus kõrgete tõketega õnnestus üsnagi hästi. Ta oli oma eeljooksus teine 9,75ga. See aeg oli 58 jooksja seas paremuselt üheteistkümnes ja tähendas seega kohta B finaalis. Seal tegi Tormi juba oluliselt julgema jooksu ja saavutas 9,57ga teise koha. Kokkuvõttes tähendas see 8.kohta! Kõik 11 A ja B finaalis osalejat olid Tormist aasta vanemad! Seega oli ta enda vanustest ainus finalist ja jooksis sisuliselt välja sama aja, mis eelmine aasta väikeste tõketega.

64 noorema vanuseklassi poissi selgitasid parimad välja samuti 60 meetri tõkkejooksus. Meil oli stardis Andry, kes oli paigutatud üsna nõrka eeljooksu. Ta võitis selle ülekaalukalt 10,55ga. Päeva 11.ajaga pääses temagi B finaali. Seal näitas Andry juba hoopis teisest klassist jooksu, sest nüüd sai ta tugevate konkurentidega kõrvuti joosta algusest lõpuni. Andry võitis B finaali 10,20 sekundiga. See tähendas 7.kohta, mis jäi ka meie sportlaste parimaks kohaks nendel võistlustel. Sellise ajaga oleks Andry A finaalis edestanud ka ühte konkurenti! Kõrgushüppes seekord nii hästi ei läinud. Tulemuseks jäi 1.16 ning 30-32 koha jagamine. Kokku osales 59 poissi. Pärnus hüpatud 1.26 oleks täna andnud kümnenda koha.

Vanemate tüdrukute kaugushüppes tegi lisaks Elisale kaasa ka Vanessa, kes kolmandal katsel sai kirja 4.70.  Finaali viis tulemus 4.71, seega jäi Vanessal puudu vaid 1 sentimeeter! Finaalist jäid aga välja veel üks hüppaja tulemusega 4.71 ja teine 4.70ga. Seega oli konkurents finaalikohale äärmiselt pingeline. Vanessale nendel võistlustel 11.koht.

Nooremate tüdrukute 60 meetri tõkkejooksus osales Merly, kes tegi igati hea jooksu. Ta võitis oma eeljooksu 11,18 sekundiga. Pärnus toimunud etapil ei jooksnud ta käsiajaga ka nii kiiret tulemust kui nüüd elektriajaga. Seega väga hea etteaste temagi poolt. 68 jooksja seas sai ta sellega 21.koha. B finaali viis veel aeg 10,91. Sama vanuseklassi kõrgushüppes tegi kaasa Carlyn, kes üllatas kõiki Pärnu etapil hüpatud 1.32ga. Sel korral hüpped nii hästi ei klappinud, ent oma esimesel suurel võistlusel ületas ta siiski 1.21, millega jagas 34-37 kohta. Kokku osales kõrgushüppes 67 tüdrukut.

Eesti karikavõistlused

Tänase võistlusega üldjoontes rahule jääda ei saa. Eesmärk oli jõuda 6 parema hulka. Meie meeskond saavutas aga 39 punktiga seitsmenda koha. Kuuendast kohast jäi lahutama kõigest 2 punkti.