pühapäev, 15. veebruar 2015

Karikavõistlustelt 7.koht

15 kergejõustikuklubi asusid selgitama parimaid täna Eesti karikavõistlustel. Meie tüdrukute võistkond kogus 10 alaga kokku 87 punkti, millega saavutati 7.koht. Kuues koht jäi meist 3 punkti ettepoole ja neljas ning viies koht 6 punkti ettepoole. Kaheksandat kohta edestasime aga kindlalt - 13 punktiga.

15.Kjk Tipp 46 punkti

Kõige kõrgemad kohapunktid tõi meile kolmikhüppes Liisbet, kes kohe avakatsel hüppas võimsa isikliku rekordi 11.01, parandades rekordit 36 sentimeetriga! Selle tulemusega tõusis ta Eesti A vanuseklassi hooaja edetabelis kuuendale kohale. Veel kolmandal katsel hüppas ta paku tagant 10.95, seega oli Liisbet tänaseks võistluseks väga hästi valmis. Neljandast katsest ta loobus, kuna kiiresti tuli asuma kõrgushüppe sektorisse, kus võistlus kujunes väga keeruliseks ja tulemus kahtlemata pettumuseks. Proovihüpetel kergelt 1.50 korduvalt ületanud Liisbet pidi võistlusel piirduma vaid 1.45 ületamisega. Tagantjärgi analüüsides peame tõdema, et kuigi kolmikhüpe pakkus meile suurt rõõmu, lõhkus see samas ära ka kõrgushüppe hoojooksu tunnetuse. Nii ei saanudki enam kõrgushüppes jooksu klappima ja esimene suur tagasilöök nendelt võistlustelt oli saanud tõeks.

Teine tagasilöök tabas meid kaugushüppes, kus kohe esimesel proovikatsel vigastas oma jalga Hanna. Rohkem proovihüppeid ta ei teinudki. Esimesel võistluskatsel õnnestus siiski enam-vähem korralik hüpe ära teha  - tulemus 5.01. Tervena eeldanuks järgmiste katsetega siia 15-20 sentimeetri lisandumist, aga täna ei saanud enam hüpetest asja. Selline tulemus andis täna 10.koha. Vaid 20 sentimeetrit parem tulemus andnuks juba 4.koha. Jalatrauma tähendas paraku ka seda, et loobuda tuli 400 meetri jooksust, kuhu Hanna pidi jooksma minema.

Siin tuli meile täna appi Ann Marii. Algselt pidi ta kaasa tegema vaid 60 meetri jooksus ja teatejooksus, aga tugeva jooksutüdrukuna oli tema meie esimene valik Hanna asendajaks. Esmalt aga 60 meetri jooksust, kus Ann Marii lõpetas oma jooksu teisena ajaga 8,34 (rekord 8,25). Kolme jooksu peale tähendas see paremuselt 8.tulemust. Ann Marii oli muideks ainus C vanuseklassi võistleja nii 60 meetri kui ka 400 meetri jooksus. Just 400 meetri distantsil tegi ta suurepärase esituse. Elus esimest korda seda distantsi jooksnud Ann Marii lõpetas oma jooksu kolmandana ajaga 1.02,85. Ootamatult osutus see aga kõige tugevamaks jooksuks ja nii saigi ta kokkuvõttes fantastilise 3.koha! Selline aeg oleks andnud eelmise suve Eesti B vanuseklassi suvistel meistrivõistlustel 4.koha! Meie võistkonna pesamuna tegi tund aega hiljem veel väga hea etteaste ka teatejooksus.

1500 meetri jooksus oli meil stardis Ramona, kes pole samuti sellist distantsi varem läbinud. Kuigi jooks oli raske ja vajas väga tugevat pingutust, suutis Ramona selle edukalt lõpetada ajaga 6.11,20, mis andis 11.koha.

Lisaks tõi meile kolmanda koha punktid 60 meetri tõkkejooksus Anete 9,06ga. Kuulitõukes oli ta kaheteistkümnes 10.69ga. Teivashüppes oli Kätlin 2.30ga kaheksas.

4x200 meetri teatejooksus oli meie jooksjate järjekord järgmine: alustas Liisbet, teine vahetus oli Carol, kolmandana jooksis Ann Marii ja teatepulga tõi finišisse Anete. Oma jooks lõpetati teisena ajaga 1.50,00. Teatevõistkonna panid välja 14 võistkonda ning meie tüdrukud olid kokkuvõttes sellise ajaga viiendad.

4x200 meetri teatevõistkond: Carol, Anete, Ann Marii ja Liisbet

Altiuse tüdrukud saavutasid 87 punktiga 7.koha. Auhinnalisest kuuendast kohast jäi lahutama vaid 3 punkti.